TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Најскап досега – новиот Mac Pro чини колку BMW

Кајгана - 11.12.2019

Американскиот технолошки гигант Apple почна со онлајн продажба на својот нов компјутер Mac Pro. Ако сте размислувале да купите еден како новогодишен подарок за некој хардкор програмер, аниматор, аудиопродуцент или кој било друг IT професионалец кому ...

Apple ќе претстави повеќе iPhone телефони идната година?

Smartportal - 11.12.2019

Според информациите можно е претставување на дури пет различни модели за разлика од сегашните три Apple стандардно претставуваше еден до два модели во поново време, додека од пред некоја година почна да претставува три.

Mac Pro по цена колку еден стан и еден автомобил заедно

Таратур - 11.12.2019

Технолошкиот гигант Apple официјално го пушти во продажба нивниот најнов компјутер Mac Pro, чија цена достигнува сума колку што чини еден стан. Во случај да размислувате да набавите еден ваков компјутер, било како подарок за некој „хардкор“ ...

Новиот компјутер на “Apple“ поскап од BMW автомобил! Еве што добивате за 52.599 долари од најскапиот компјутер во ...

Точка - 11.12.2019

Американскиот технолошки гигант “Apple“ започна со продажбата на компјутерот “Mac Pro“ по пат на веб сајт. Во случај да сте размислувале да набавите некој божиќен подарок за некој “hardcore“ програмер, аниматор, аудио продуцент или пак било кој IT ...

Apple објасни зошто iPhone 11 ја проверува локацијата и покрај исклучувањето на пристапот за сите сервиси

Smartportal - 11.12.2019

Од компанијата исто така истакнуваат дека проверката на локацијата е на самиот уред и дека истата никогаш не е испратена на нивните сервери за тие да ја чуваат За некого изненадување, додека за некого целосно очекувана работа беше откритието од ...

Redmi K30 официјализиран со Snapdragon 765G чипсет и две предни камери (ВИДЕО)

USB - 11.12.2019

Redmi во Кина одржа настан, во текот на кој го официјализираше Redmi K30 телефонот. Redmi K30 е претставен во 4G и 5G варијанта. Со почетна цена од околу 285 долари, Redmi K30 5G нуди импресивни функции како што се озвежување на екранот од 120 Hz, ...

Ќе се намали ли производството на iPhone 11 Pro поради 4G?

Телефони.мк - 11.12.2019

Rosenblatt Securities анализирал и прогнозира дека Apple ќе намали со производството на моделите iPhone 11 Pro и iPhone 11 Pro Max. Причината е што опаѓа интересот на корисниците за 4G смартфони, поради кои до март може да падне производството за ...

Apple може драстично да го намали производството на iPhone 11 Pro

Локално - 11.12.2019

Анализата на Rosenblatt Securities покажува дека Apple ќе го ограничи производството на „iPhone 11 Pro“ и „iPhone 11 Pro Max“ до 25% овој квартал и следниот. Компанијата проценува дека вкупното производство ќе падне за дури 60% до крајот на март.

Наскоро iPhone смартфони без приклучок за полнач

Кајгана - 10.12.2019

Компанијата Apple наскоро ќе ги пушта во продажба своите смартфони без приклучок за полнач, што значи дека може да се очекува дека полначите за телефони ќе бидат исфрлени од употреба во наредните две генерации.

Xiaomi со невидлива предна камера ја отстранува потребата од засек

USB - 10.12.2019

Додека Apple се држи до својот широк засек, а Samsung се поигрува со punch-hole отворите, Xiaomi можеби ќе проба да креира екран без никакви засеци и отвори. Компанијата веќе ја објави таа намера пред неколку месеци, а сега новиот патент открива ...

Apple идната година ќе претстави дури четири телефони со 5G конекција

Иновативност - 10.12.2019

Еден од најголемите производители на мобилни телефони во светот, Apple, се подготвува идната година да претстави дури четири нови модели на iPhone. Според интернет страницата Mashable, станува збор за четири модели од новата генерација.

Apple можеби нема да ја прескокне „деветката“ на iPhone

Телефони.мк - 10.12.2019

Apple се очекува да го открие iPhone SE 2 , кој би можел да биде лансиран и под друго име. Првиот SE модел беше лансиран во март 2016 година, но сега е неизвесно кој месец би се реализирало откривањето.

Redmi Note 8 со рекордна 10-милионска продажба

Телефони.мк - 10.12.2019

Xiaomi ги претстави трите модели од осмата серија: Redmi Note 8 , Redmi Note 8T и Redmi Note 8 Pro. Големиот евент беше на крајот на август месец, а до овој момент достигнале врвна продажба од 10 милиони продадени примероци.

Apple планира драстично да го намали производството на iPhone 11 Pro

USB - 11.12.2019

Анализата на Rosenblatt Securities покажува дека Apple ќе го намали производството на iPhone 11 Pro и iPhone 11 Pro Max до 25 проценти овој и следниот квартал. Компанијата проценува дека вкупното производство ќе падне за дури 60 одсто до крајот на ...