TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

iPhone 2018 ќе има најголем избор на бои досега

Телефони.мк - 12.07.2018

Apple се од лансирањето на iPhone 5c не понудил поживи и поразиграни бои на маските на iPhone смартфоните. Тоа може да се промени годинава со промоцијата на новите модели од iPhone 2018 генерацијата, па така во изборот на бои на маската за прв пат ...

Apple ја обнови серијата MacBook Pro со помоќен хардвер

Стандард - 12.07.2018

Денес Apple изненадувачки објави дека ја обновува серијата MacBook Pro со воведување на нови модели со побрз хардвер и подобрени екрани. Подобрувањата сигурно ќе им се допаднат на лојалната група на потрошувачи професионалци, како што се развивачите ...

Microsoft го претстави Surface Go како конкуренција на iPad

Бизнис Инфо - 12.07.2018

Microsoft влегува на пазарот со евтини таблети преку Surface Go, 10 инчен конкурент на iPad-от од Apple. Десет инчниот Go којшто тежи околу 500 грама и доаѓа со цена од 399 долари, наликува на Surface, поголемиот таблет на Microsoft.

Apple престанува со производство на iPhone X и iPhone SE?

Денар - 12.07.2018

Компанијата, која се занимава со истражување и анализа во сферата на „IT“ индустријата и интернетот, „BlueFin Research“ наведува дека „Apple“ планира да го стопира производството на својот минатогодишен модел „iPhone X“, како и на веќе застарениот ...

Што да очекуваме од Apple во есен

Бизнис Вести - 12.07.2018

Затишје пред бура од нови производи – така може да се поправи однесувањето на Apple во 2018 година. Компанијата не беше активна во првата половина година, но очекувањата се дека намерно ги чува уредите во тајност, за да ги покаже на есен.

Apple ги надгради своите MacBook Pro лаптопи

USB - 12.07.2018

Apple денеска објави дека ги надградува своите MacBook Pro лаптопи со побрз хардвер и подобрени екрани. Подобрувањата сигурно ќе им се допаднат на лојалните професионални корисници, како што се програмерите на софтвер, видео-монтажерите или ...

Apple ќе престане да ги произведува iPhone X и iPhone SE?

USB - 12.07.2018

Компанијата сака во целост да се посвети на производството на трите нови годинашни iPhone модели. Компанијата која се занимава со истражување и анализа во сферата на IT индустријата и интернетот, BlueFin Research наведува дека Apple планира да го ...

Apple ја обнови серијата MacBook Pro со помоќен хардвер

Локално - 13.07.2018

Денес Apple изненадувачки објави дека ја обновува серијата MacBook Pro со воведување на нови модели со побрз хардвер и подобрени екрани. Подобрувањата сигурно ќе им се допаднат на лојалната група на потрошувачи професионалци, како што се развивачите ...