TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

По инцидентот со Јанакиески и Ристовски поставени дополнителни рефлектори на шеталиштето во затворот во Шутка

Скопје1 - 20.03.2019

Затвор Скопје ги спроведе препораките од Управата за извршување санкции. По инцидентот во затворот во Шуто Оризари, кога беа нападнати поранешните министри, Миле Јанакиески и Спирот Ристовски, Управата за извршување на санкциите наложи управата на ...

Нови правила во Шутка по нападот врз Јанакиески и Ристовски

24 Вести - 20.03.2019

А по инцидентот во затворот во Шуто Оризари со екс министрите Миле Јанакиески и Спиро Ристовски, се менуваат правилата за работа. По усна наредба на директорот Ѓ око Котевски направен е инспекциски надзор по кој им е наложено на командирите и ...

Нови рефлектори и мрежа дел од мреките против тепачки во Шутка

Телма - 20.03.2019

Шеталиштето во затворот во Шутка е подновено со нови рефлектори и нова мрежа. Ова доаѓа по инцидентите меѓу осудените од Диво насеље и осомничените организатори на крвавиот четврток Миле Јанакиески и Спиро ристовски.

Котевски: Никој нема да го ликвидира Груевски ако дојде во затворот во Шутка, апсолутно му гарантираме дека ќе биде ...

МКД - 20.03.2019

Една година на функцијата директор на Истражниот затвор во Шутка е Ѓоко Котевски. На местото е дојден од Управата за водење на матични книги при Министерството за правда. Од април минатата година раководи со затворот во Шутка, а неговата функција ...

За да нема тепачки во Шутка ставиле нови мрежи и рефлектори, имало и прекоманди

+инфо - 20.03.2019

По инцидентот во Шутка со ексминистрите Миле Јанакиески и Спиро Ристовски, директорот на Управата за извршување на санкции (УИС), Јовица Стојановиќ, претходниот петок испратил инспекција во затворот Директорот на Шутка, Ѓоко Костевски, како што ...

Котевски: Гарантираме дека нема да го ликвидираат Груевски во Шутка

+инфо - 20.03.2019

Да, апсолутно ќе беше безбеден Никола Груевски, бегалецот од правдата. Ако дојде и ако овде треба да одлежува затворска казна, гарантираме дека нема да има негова ликвидација, вели Ѓоко Котевски, директор на Истражниот затвор во Шутка во интервју за ...

По инцидентот со Миле Јанакиески и Спиро Ристовски во Шутка, сменети правилата во затворот

еМагазин - 20.03.2019

Управата за извршување на санкции информираше дека директорот на КПУ Затвор Скопје – Ѓоко Котевски посочил дека во најкус можен рок е постапено и реализирани се задачите дадени со Наредбите од директорот на Управата за извршување на санкциите по ...

Котевски: Ако дојде Груевски во затвор, гарантираме дека нема да биде ликвидиран

Фокус - 20.03.2019

Директорот на Истражниот затвор „Скопје“, Ѓоко Котевски, во интервју за МКД.МК даде свое објаснување за последните случувања во оваа установа. „Конкретно за настанот со М.Ј и С.Р. пропусти има од првиот до последниот.

Котевски: Гарантираме дека нема да го ликвидираат Груевски во Шутка

Press24 - 20.03.2019

Aпсолутно ќе беше безбеден Никола Груевски, бегалецот од правдата. Ако дојде и ако овде треба да одлежува затворска казна, гарантираме дека нема да има негова ликвидација, вели Ѓоко Котевски, директор на Истражниот затвор во Шутка во интервју за ...

Министерството за правда со извештај за преземени мерки по инцидентот во Шутка

CivilMedia - 20.03.2019

Министерството за правда излезе со соопштение за преземени мерки во КПУ Затвор Скопје, по инцидентот што се случи на 21 февруари кога беа нападнати Миле Јанакиевски и Спиро Ристовски. Во соопштението се наведува дека на 15 март, по усна наредба, на ...

Котевски: Никој нема да го ликвидира Груевски ако дојде во затворот во Шутка

Либертас - 20.03.2019

… -Конкретно за настанот со М.Ј и С.Р. пропусти има од првиот до последниот. Вистинската вина ја има во двата извештаи, едниот на затвор Скопје, а другиот на Управата за извршување на санкции. Детектирани се пропусти во постапките за работа.

Котевски: Гарантираме дека нема да го ликвидираат Груевски во Шутка

Сител - 20.03.2019

Aпсолутно ќе беше безбеден Никола Груевски, бегалецот од правдата. Ако дојде и ако овде треба да одлежува затворска казна, гарантираме дека нема да има негова ликвидација, вели Ѓоко Котевски, директор на Истражниот затвор во Шутка во интервју за ...

Затвор Скопје ги спроведе препораките од Управата за извршување санкции

А1 On - 20.03.2019

Казнено – поправната установа Затвор Скопје во најкус можен рок и во целост ги реализирала задачите дадени од Управат за извршување на санкциите по однос инцидентите во одделението за притвор случени на ден 21.02.2019 година.

Котевски: Никој нема да го ликвидира Груевски ако дојде во затворот во Шутка

iPortal - 20.03.2019

-Конкретно за настанот со М.Ј и С.Р. пропусти има од првиот до последниот. Вистинската вина ја има во двата извештаи, едниот на затвор Скопје, а другиот на Управата за извршување на санкции. Детектирани се пропусти во постапките за работа.

Поставени повеќе рефлектори во затворот во Шутка по инцидентот со Миле Јанакиески и Спире Ристовски

Сакам да кажам - 20.03.2019

По инцидентот во затворот во Шутка на 21 февруари 2019 година, кога обвинети лица од „Диво насеље“ физички и вербално ги нападнаа тогаш тазе притворените Миле Јанакиески и Спире Ристовски, осомничени за нарачка и организација на нападот на ...

Котевски: Ако дојде Груевски во затвор, гарантираме дека нема да биде ликвидиран

Скопје1 - 20.03.2019

Директорот на Истражниот затвор „Скопје“, Ѓоко Котевски, во интервју за МКД.МК даде свое објаснување за последните случувања во оваа установа. „Конкретно за настанот со М.Ј и С.Р. пропусти има од првиот до последниот.

Затвор Скопје ги спроведе препораките од Управата за извршување санкции

Сител - 20.03.2019

Казнено – поправната установа Затвор Скопје во најкус можен рок и во целост ги реализирала задачите дадени од Управат за извршување на санкциите по однос инцидентите во одделението за притвор случени на ден 21.02.2019 година.

Котевски: „Ако дојде Груевски во Шутка, никој нема да го чепне, му гарантираме безбедност„

Магазин - 20.03.2019

Една година на функцијата директор на Истражниот затвор во Шутка е Ѓоко Котевски. На местото е дојден од Управата за водење на матични книги при Министерството за правда. Од април минатата година раководи со затворот во Шутка, а неговата функција ...

Затвор Скопје ги спроведе препораките од Управата за извршување санкции

Локално - 20.03.2019

Казнено – поправната установа Затвор Скопје во најкус можен рок и во целост ги реализирала задачите дадени од Управат за извршување на санкциите по однос инцидентите во одделението за притвор случени на ден 21.02.2019 година.

Затвор Скопје ги спроведе препораките од Управата за извршување санкции

1tv - 20.03.2019

Казнено – поправната установа Затвор Скопје во најкус можен рок и во целост ги реализирала задачите дадени од Управат за извршување на санкциите по однос инцидентите во одделението за притвор случени на ден 21.02.2019 година.

Дополнителни рефлектори на шеталиштето во затворот во Шутка по инцидентот со Јанакиески и Ристовски

Фокус - 20.03.2019

Затвор Скопје ги спроведе препораките од Управата за извршување санкции По инцидентот во затворот во Шуто Оризари, кога беа нападнати поранешните министри, Миле Јанакиески и Спирот Ристовски, Управата за извршување на санкциите наложи управата на ...

По инцидентот со Јанакиески и Ристовски: Нови мерки во затворот во Шутка

Нова ТВ - 20.03.2019

Истражниот затвор Шутка ги спровел препораките кои Управата за извршување на санкциите ги одреди по инцидентите во одделението за притвор од 21 февруари кога беа нападнати Миле Јанакиески и Спиро Ристовски, соопшти Управата за извршување санкции, ...

По инцидентот со Јанакиески и Ристовски во Шутка, сменети правилата во затворот

24Инфо - 20.03.2019

Казнено-поправната установа Затвор Скопје во најкус можен рок ги реализирала задачите дадени од Управатa за извршување на санкциите по инцидентите во одделението за притвор кои се случија на 21 февруари годинава, утврдил контролниот ...

Преземени мерки за поголема безбедност во затворот во Шуто Оризари

Макфакс - 20.03.2019

По инцидентите во затворот во Шуто Оризари во кои беа вмешани ексминистрите Миле Јанакиески и Спиро Ростовски, директорот на Управата за извршување на санкциите, во петокот испратил контролен стручно-инструкторски надзор на КПУ Затвор Скопје, со цел ...

Нови правила во затворот во Шутка после инцидентот со Јанакиески и Ристовски

Независен - 20.03.2019

Казнено – поправната установа Затвор Скопје во најкус можен рок и во целост ги реализирала задачите дадени од Управат за извршување на санкциите по однос инцидентите во одделението за притвор случени на ден 21.02.2019 година.

Затвор Скопје ги спроведе препораките од Управата за извршување санкции

ТВ21 - 20.03.2019

Казнено – поправната установа Затвор Скопје во најкус можен рок и во целост ги реализирала задачите дадени од Управат за извршување на санкциите по однос инцидентите во одделението за притвор случени на ден 21.02.2019 година.

Затвор Скопје ги спроведе препораките од Управата за извршување санкции

Скопје инфо - 20.03.2019

Казнено – поправната установа Затвор Скопје во најкус можен рок и во целост ги реализирала задачите дадени од Управат за извршување на санкциите по однос инцидентите во одделението за притвор случени на ден 21.02.2019 година.

Затвор Скопје ги спроведе препораките од Управата за извршување санкции

4NEWS - 20.03.2019

Казнено – поправната установа Затвор Скопје во најкус можен рок и во целост ги реализирала задачите дадени од Управат за извршување на санкциите по однос инцидентите во одделението за притвор случени на ден 21.02.2019 година.

Котевски во целост ги спровел задачите од Управата за извршување на санкции по инцидентот со Јанакиески и Ристовски

МКД - 20.03.2019

Истражниот затвор во Шутка во најкус можен рок и во целост ги реализирал задачите дадени од Управат за извршување на санкциите по однос на инцидентите кој пред еден месец се случија со поранешниот министер за транспорт и врски, Миле Јанакиески и ...

Затвор Скопје ги спроведе препораките од Управата за извршување санкции

ММС - 20.03.2019

Казнено – поправната установа Затвор Скопје во најкус можен рок и во целост ги реализирала задачите дадени од Управат за извршување на санкциите по однос инцидентите во одделението за притвор случени на ден 21.02.2019 година.

Затвор Скопје ги спроведе препораките од Управата за извршување санкции

Опсервер - 20.03.2019

Казнено – поправната установа Затвор Скопје во најкус можен рок и во целост ги реализирала задачите дадени од Управат за извршување на санкциите по однос инцидентите во одделението за притвор случени на ден 21.02.2019 година.

Преземени мерки за поголема безбедност во затворот во Шуто Оризари

Точка - 20.03.2019

По инцидентите во затворот во Шуто Оризари во кои беа вмешани ексминистрите Миле Јанакиески и Спиро Ристовски, директорот на Управата за извршување на санкциите, во петокот испратил контролен стручно-инструкторски надзор на КПУ Затвор Скопје, со цел ...

Затвор Скопје ги спроведе препораките од Управата за извршување санкции

MTM - 20.03.2019

Казнено – поправната установа Затвор Скопје во најкус можен рок и во целост ги реализирала задачите дадени од Управат за извршување на санкциите по однос инцидентите во одделението за притвор случени на ден 21.02.2019 година.

Превземени мерки во Казнено – поправната установа Затвор-Скопје

Република - 20.03.2019

Од Управата за извршување санкции информираа дека во КПУ Затвор-Скопје се преземени мерки за поставување на рефлектори на шеталиштето, камери… На ден 15.03.2019 година, по усна наредба на Директорот на Управата за извршување на санкциите, извршен е ...

Затвор Скопје ги спроведе препораките од Управата за извршување санкции

Либертас - 20.03.2019

Казнено – поправната установа Затвор Скопје во најкус можен рок и во целост ги реализирала задачите дадени од Управат за извршување на санкциите по однос инцидентите во одделението за притвор случени на ден 21.02.2019 година.

По инцидентот со Јанакиески и Ристовски поставени дополнителни рефлектори на шеталиштето во затворот во Шутка

Press24 - 20.03.2019

По инцидентот во затворот во Шуто Оризари, кога беа нападнати поранешните министри, Миле Јанакиески и Спирот Ристовски, Управата за извршување на санкциите наложи управата на казнено-поправната установа да преземе неколку мерки, пишува „ Фокус “.