TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Запленети 177 парчиња охридска белвица, приведено лице од Република Албанија

А1 On - 03.10.2022

Денеска (3.10.2022), по преземени мерки и активности, полициски службеници од Полициската станица за граничен премин и граничен надзор Св.Наум го привеле А.П.(53) од Република Албанија. При контрола во патничко возило „фолксваген туран“, со албански ...

Запленети 177 парчиња охридска белвица, приведен Албанец

Сител - 03.10.2022

Полициски службеници од Полициската станица за граничен премин и граничен надзор Св.Наум денеска го привеле А.П.(53) од Република Албанија. - При контрола во патничко возило „фолксваген туран“, со албански национални ознаки, кое го управувал, биле ...

Приведено лице од Албанија - недозволено тргувал со охридски белвици

Скопје инфо - 03.10.2022

53-годишник од Република Албанија е приведен, бидејќи кај него биле пронајдени 177 парчиња охридска белвица, со кои нелегално тргувал. Лицето било приведено од страна на полициски службеници од Полициската станица за граничен премин и граничен ...

Запленети 177 охридски белвици, приведен државјанин на Албанија

Макфакс - 03.10.2022

По преземените мерки и активности, полициски службеници од Полициската станица за граничен премин и граничен надзор Св. Наум го привеле А. П. (53) од Република Албанија. При контрола во патничко возило „фолксваген туран“, со албански национални ...

Запленети 177 парчиња охридска белвица, приведено лице од Република Албанија

Канал5 - 03.10.2022

Полицијата денеска привела лице од Република Албанија во чие возило биле пронајдени 177 парчиња охридска белвица. По преземени мерки и активности, информираа од МВР, полициски службеници од Полициската станица за граничен премин и граничен надзор ...

Запленети 177 парчиња охридска белвица, приведено лице од Република Албанија

ТВ21 - 03.10.2022

Денеска (03.10.2022), по преземени мерки и активности, полициски службеници од Полициската станица за граничен премин и граничен надзор Св.Наум го привеле А.П.(53) од Република Албанија. При контрола во патничко возило „фолксваген туран“, со ...

Запленети 177 парчиња охридска белвица, приведено лице од Република Албанија

Опсервер - 03.10.2022

Полицијата денеска привела лице од Република Албанија во чие возило биле пронајдени 177 парчиња охридска белвица. По преземени мерки и активности, информираа од МВР, полициски службеници од Полициската станица за граничен премин и граничен надзор ...

Запленети 177 парчиња охридска белвица, приведено лице од Република Албанија

MakPress - 03.10.2022

Денеска, по преземени мерки и активности, полициски службеници од Полициската станица за граничен премин и граничен надзор Св.Наум го привеле А.П.(53) од Република Албанија. При контрола во патничко возило „фолксваген туран“, со албански национални ...

Запленети 177 парчиња охридска белвица, приведено лице од Република Албанија

OhridNews - 03.10.2022

Полицијата денеска привела лице од Република Албанија во чие возило биле пронајдени 177 парчиња охридска белвица. По преземени мерки и активности, информираа од МВР, полициски службеници од Полициската станица за граничен премин и граничен надзор ...

Уапсен рибокрадец од Албанија со 177 парчиња охридска белвица

24Инфо - 03.10.2022

Денеска (03.10.2022), по преземени мерки и активности, полициски службеници од Полициската станица за граничен премин и граничен надзор Св.Наум го привеле А.П.(53) од Република Албанија. При контрола во патничко возило „фолксваген туран”, со ...

Албански државјанин сакал да прошверцува 177 парчиња охридска белвица

Република - 03.10.2022

Полицијата привела лице од Албанија во чие возило биле пронајдени 177 парчиња охридска белвица. Како што информираат од МВР, по преземени мерки и активности, полициски службеници од Полициската станица за граничен премин и граничен надзор Св.Наум го ...

Приведен албански државјанин, полицијата во неговото возило пронашла 177 парчиња охридска белвица

Курир - 03.10.2022

Денеска (03.10.2022), по преземени мерки и активности, полициски службеници од Полициската станица за граничен премин и граничен надзор Св.Наум го привеле А.П.(53) од Република Албанија. При контрола во патничко возило „фолксваген туран“, со ...

Запленети 177 парчиња охридска белвица, приведено лице од Албанија

Нетпрес - 03.10.2022

Денеска (03.10.2022), по преземени мерки и активности, полициски службеници од Полициската станица за граничен премин и граничен надзор Св.Наум го привеле А.П.(53) од Република Албанија. При контрола во патничко возило „фолксваген туран“, со ...

Запленети 177 парчиња охридска белвица

МКД - 03.10.2022

Полицијата денеска привела лице од Албанија во чие возило биле пронајдени 177 парчиња охридска белвица. По преземени мерки и активности, информираа од МВР, полициски службеници од Полициската станица за граничен премин и граничен надзор Св.Наум го ...

Албански државјанин сакал да прошверцува 177 парчиња охридска белвица

Lider - 03.10.2022

Полицијата привела лице од Албанија во чие возило биле пронајдени 177 парчиња охридска белвица. Како што информираат од МВР, по преземени мерки и активности, полициски службеници од Полициската станица за граничен премин и граничен надзор Св.Наум го ...

Запленети 177 парчиња охридска белвица

Агротим - 03.10.2022

Полицијата денеска привела лице од Република Албанија во чие возило биле пронајдени 177 парчиња охридска белвица. По преземени мерки и активности, информираа од МВР, полициски службеници од Полициската станица за граничен премин и граничен надзор ...

Запленети 177 охридски белвици, приведен државјанин на Албанија

Точка - 03.10.2022

По преземените мерки и активности, полициски службеници од Полициската станица за граничен премин и граничен надзор Св. Наум го привеле А. П. (53) од Република Албанија. При контрола во патничко возило „фолксваген туран“, со албански национални ...

Маж од Абанија фатен со 177 охридски белвици, МВР го привела

ММС - 03.10.2022

Полицијата денеска привела лице од Република Албанија во чие возило биле пронајдени 177 парчиња охридска белвица. По преземени мерки и активности, информираа од МВР, полициски службеници од Полициската станица за граничен премин и граничен надзор ...

Албански државјанин фатен со 177 парчиња охридска белвица

Локално - 03.10.2022

Денеска (03.10.2022), по преземени мерки и активности, полициски службеници од Полициската станица за граничен премин и граничен надзор Св.Наум го привеле А.П.(53) од Република Албанија. При контрола во патничко возило „фолксваген туран“, со ...