TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Директорката на кумановската болница е позитивна на коронавирус

Макфакс - 03.07.2020

Директорката на Општа болница Куманово, Снежана Захариева, утрово на социјалните мрежи објави дека е позитивна на Ковид-19. „Како за добро утро, позитивен резултат од тестот за САРС-КоВ-2.

Директорката на кумановската болница позитивна на Ковид-19

Телма - 03.07.2020

Нови жртви во црните ковид статистики. Битката со корна-вирусот ја загуби 34-годишниот штипјанец, кој по силните апели на социјалните мрежи успеа да дојде до терапија со крвна плазма, но залудно.

Директорката на кумановската болница позитивна на коронавирус

Курир - 03.07.2020

Директорката на Општа болница Куманово, Снежана Захариева, утрово на социјалните мрежи објави дека е позитивна на КОВИД-19. – Позитивен резултат од тестот за САРС-КоВ-2. Без маска само дома, пет месеци работа – дома, но имунитетот попушти.

Директорката на кумановската болница позитивна на ковид-19: Хроничниот стрес и заморот си го направија своето

360 степени - 03.07.2020

Директорката на Општата болница во Куманово, докторката Снежана Захариева, е позитивна на тестот за ковид-19. На социјалните мрежи таа самата го сподели резултатот од тестот и вели, хроничниот стрес и премореноста си го направиле своето.

Директорката на кумановска болница позитивна на Ковид 19 иако носела маска цело време!

Слободен Печат - 03.07.2020

Директорката на кумановската болница Снежана Захариева на Фејсбук објави дека утринава добила позитивен резултат на Сарс Ков 2. ,,Без маска само дома, пет месеци работа дома, но имунитетот попушти.

Директорката на Кумановската болница позитивна на коронавирус

Сакам да кажам - 03.07.2020

Директорката на Општа болница Куманово Снежана Захариева е позитивна ка ковид-19. Таа информацијата ја објави на својата фејсбук страна. „Како за добро утро, позитивен резултат од тестот за САРС-КоВ-2. Без маска само дома.

Директорката на кумановската болница позитивна на корона вирусот: „Имунитетот попушти од стрес“

еМагазин - 03.07.2020

Директорката на Општа болница Куманово, Снежана Захариева , утрово на социјалните мрежи објави дека е позитивна на Ковид-19. „Позитивен резултат од тестот за САРС-КоВ-2. Без маска само дома, пет месеци работа – дома, но имунитетот попушти.

Директорката на кумановската болница позитивна на Ковид-19

ТВ21 - 03.07.2020

Снежана Захариева, директорката на кумановската болница, има позитивен тест на коронавирус. Таа ова го објави на својот профил на „Фејсбук“. Кажува дека тестирањето го направила вчера во МАНУ, и добила утрово резултат кој е позитивен.

Директорката на кумановската болница позитивна на Ковид-19

Скопје инфо - 03.07.2020

Утрово директорката на Кумановската болница објави дека има позитивен тест на корона вирус. Таа на ФБ напиша: - Како за добро утро, позитивен резултат од тестот за САРС-КоВ-2. Без маска само дома, 5 месеци работа-дома, но, имунитетот попушти.

Директорката на кумановската болница позитивна на коронавирус

Скопје1 - 03.07.2020

Снежана Захариева, директорката на кумановската болница, позитивна на тест на коронавирус. Таа ова го објави на својот профил на „Фејсбук“. Во својата објава напоменува дека тестирањето го направила вчера во МАНУ, а утрово го добила резултатот кој е ...

Директорката на кумановската болница позитивна на коронавирус

Кумановски м. - 03.07.2020

Директорката на Општа болница Куманово, Снежана Захариева е позитивна на коронавирус. Информацијата самата ја сподели на социјалните мрежи, при што истакна дека без маска во изминатите пет месеци била само дома, но нејзиниот имунитет поради ...

Директорката на кумановската болница позитивна на коронавирус

ММС - 03.07.2020

Директорката Општа болница Куманово, Снежана Захариева е позитивна на коронавирус. Информацијата самата ја сподели на социјалните мрежи, при што истакна дека без маска во изминатите пет месеци била само дома, но нејзиниот имунитет поради премореност ...

Директорката на кумановската болница e позитивна на ковид-19

Република - 03.07.2020

Снежана Захариева, директорката на кумановската болница, има позитивен тест на коронавирус. Таа ова го објави на својот профил на „Фејсбук“. Кажува дека тестирањето го направила вчера во МАНУ, и добила утрово резултат кој е позитивен.

Директорката на кумановската болница ПОЗИТИВНА НА КОРОНАВИРУС

Вечер - 03.07.2020

Снежана Захариева, директорката на кумановската болница, има позитивен тест на коронавирус. Таа ова го објави на својот профил на „Фејсбук“. Кажува дека тестирањето го направила вчера во МАНУ, и добила утрово резултат кој е позитивен.

Директорката на Кумановската болница позитивна на коронавирус

Kumanovo News - 03.07.2020

Директорката на Општа болница Куманово, Снежана Захариева е позитивна ка вирусот ковид-19. Таа информцијата ја објави на својата Фејсбук страна. „Како за добро утро, позитивен резултат од тестот за САРС-КоВ-2. Без маска само дома.

Директорката на кумановската болница позитивна на Ковид-19

iPortal - 03.07.2020

Снежана Захариева, директорката на кумановската болница, има позитивен тест на коронавирус. Таа ова го објави на својот профил на „Фејсбук“. Кажува дека тестирањето го направила вчера во МАНУ, и добила утрово резултат кој е позитивен.

Директорката на кумановската болница позитивна на корона вирус

Независен - 03.07.2020

Директорката на Општа болница Куманово, Снежана Захариева е позитивна на корона вирус, јави порталот Кумановски муабети. Информацијата самата ја сподели на социјалните мрежи, при што истакна дека без маска во изминатите пет месеци била само дома, но ...

Директорката на кумановската болница позитивна на Ковид-19: „Имунитетот попушти после 5 месеци борба“

Локално - 03.07.2020

Снежана Захариева, директорката на кумановската болница, има позитивен тест на коронавирус. Таа ова го објави на својот профил на „Фејсбук“. Кажува дека тестирањето го направила вчера во МАНУ, и добила утрово резултат кој е позитивен.

Директорката на кумановската болница e позитивна на Ковид-19

Фокус - 03.07.2020

Снежана Захариева, директорката на кумановската болница, има позитивен тест на коронавирус. Таа ова го објави на својот профил на „Фејсбук“. Кажува дека тестирањето го направила вчера во МАНУ, и добила утрово резултат кој е позитивен.

Директорката на кумановската болница позитивна на коронавирус

Канал5 - 03.07.2020

Директорката на Општа болница Куманово, Снежана Захариева, утрово на социјалните мрежи објави дека е позитивна на КОВИД-19. – Позитивен резултат од тестот за САРС-КоВ-2. Без маска само дома, пет месеци работа – дома, но имунитетот попушти.

Директорката на кумановската болница Снежана Захариева позитивна на коронавирус

+инфо - 03.07.2020

Директорката на Општа болница Куманово, Снежана Захариева, утрово на социјалните мрежи објави дека е позитивна на ковид-19. – Позитивен резултат од тестот за САРС-КоВ-2. Без маска само дома, пет месеци работа – дома, но имунитетот попушти.

Директорката на кумановската болница позитивна на коронавирус

А1 On - 03.07.2020

Директорката на Општа болница Куманово, Снежана Захариева, утрово на социјалните мрежи објави дека е позитивна на КОВИД-19. – Позитивен резултат од тестот за САРС-КоВ-2. Без маска само дома, пет месеци работа – дома, но имунитетот попушти.

Директорката на кумановската болница позитивна на Ковид-19

Нетпрес - 03.07.2020

Снежана Захариева, директорката на кумановската болница, има позитивен тест на коронавирус. Таа ова го објави на својот профил на „Фејсбук“. Кажува дека тестирањето го направила вчера во МАНУ, и добила утрово резултат кој е позитивен.

Директорката на кумановската болница позитивна на коронавирус

Опсервер - 03.07.2020

Куманово, 3 јули 2020 () – Директорката на Општа болница Куманово, Снежана Захариева, утрово на социјалните мрежи објави дека е позитивна на КОВИД-19. – Позитивен резултат од тестот за САРС-КоВ-2.

Уште еден здравствен работник заразен од ковид-19, директорката на кумановската болница

МКД - 03.07.2020

Директорката на oпштаta болница Куманово, Снежана Захариева, утрово на социјалните мрежи објави дека е позитивна на ковид-19. „Позитивен резултат од тестот за САРС-КоВ-2. Без маска само дома, пет месеци работа, но имунитетот попушти.

Директорката на кумановската болница позитивна на коронавирус

Сител - 03.07.2020

Директорката на Општа болница Куманово, Снежана Захариева, утрово на социјалните мрежи објави дека е позитивна на КОВИД-19. – Позитивен резултат од тестот за САРС-КоВ-2. Без маска само дома, пет месеци работа – дома, но имунитетот попушти.

Директорката на кумановска болница ПОЗИТИВНА НА корона: „ИМУНИТЕТОТ ПОПУШТИ ПОСЛЕ 5 МЕСЕЦИ БОРБА“

Вечер - 03.07.2020

Снежана Захариева, директорката на кумановската болница, има позитивен тест на коронавирус. Таа ова го објави на својот профил на „Фејсбук“. Пишува дека тестирањето го направила вчера во МАНУ, и добила утрово резултат кој е позитивен.

Директорката на кумановската болница позитивна на коронавирус

Алсат-М - 03.07.2020

Директорката на Општа болница Куманово, Снежана Захариева, утрово на социјалните мрежи објави дека е позитивна на КОВИД-19. – Позитивен резултат од тестот за САРС-КоВ-2. Без маска само дома, пет месеци работа – дома, но имунитетот попушти.

Куманово: Заразена со коронавирус и директорката на болницата

Денешен - 03.07.2020

Директорката на Општа болница Куманово, Снежана Захариева, утрово на социјалните мрежи објави дека е позитивна на КОВИД-19. – Позитивен резултат од тестот за САРС-КоВ-2. Без маска само дома, пет месеци работа – дома, но имунитетот попушти.

Директорката на кумановската болница позитивна на коронавирус „Хроничниот стрес и премореноста си го направија своето. ...

Либертас - 03.07.2020

– Директорката на Општа болница Куманово, Снежана Захариева, утрово на социјалните мрежи објави дека е позитивна на КОВИД-19. – Позитивен резултат од тестот за САРС-КоВ-2. Без маска само дома, пет месеци работа – дома, но имунитетот попушти.

Директорката на кумановската болница позитивна на коронавирус

Frontline - 03.07.2020

Директорката на Општа болница Куманово, Снежана Захариева, утрово на социјалните мрежи објави дека е позитивна на КОВИД-19. – Позитивен резултат од тестот за САРС-КоВ-2. Без маска само дома, пет месеци работа – дома, но имунитетот попушти.

Директорката на кумановската болница e позитивна на Ковид-19

24Инфо - 03.07.2020

Снежана Захариева, директорката на кумановската болница, има позитивен тест на коронавирус. Таа ова го објави на својот профил на „Фејсбук“. Кажува дека тестирањето го направила вчера во МАНУ, и добила утрово резултат кој е позитивен.

Директорката на кумановската болница e позитивна на Ковид-19

Скопје инфо - 03.07.2020

Снежана Захариева, директорката на кумановската болница, има позитивен тест на коронавирус. Таа ова го објави на својот профил на „Фејсбук“. Кажува дека тестирањето го направила вчера во МАНУ, и добила утрово резултат кој е позитивен.

Директорката на кумановската болница позитивна на коронавирус

4NEWS - 03.07.2020

Директорката на Општа болница Куманово, Снежана Захариева, утрово на социјалните мрежи објави дека е позитивна на КОВИД-19. – Позитивен резултат од тестот за САРС-КоВ-2. Без маска само дома, пет месеци работа – дома, но имунитетот попушти.

Директорката на кумановската болница позитивна на коронавирус

24 Вести - 03.07.2020

Директорката на Општа болница Куманово, Снежана Захариева, утрово на социјалните мрежи објави дека е позитивна на КОВИД-19. – Позитивен резултат од тестот за САРС-КоВ-2. Без маска само дома, пет месеци работа – дома, но имунитетот попушти.

Директорката на кумановската болница позитивна на коронавирус

Press24 - 03.07.2020

Директорката на Општа болница Куманово, Снежана Захариева, утрово на социјалните мрежи објави дека е позитивна на КОВИД-19. – Позитивен резултат од тестот за САРС-КоВ-2. Без маска само дома, пет месеци работа – дома, но имунитетот попушти.

И директорката на кумановската болница позитивна на Ковид-19

Expres - 03.07.2020

„Позитивен резултат од тестот за САРС-КоВ-2. Без маска само дома, пет месеци работа – дома, но имунитетот попушти. Хроничниот стрес и премореноста си го направија своето. Чувајте се. Инаку, тестот го направив вчера напладне, благодарност до МАНУ за ...

Директорката на кумановската болница позитивна на коронавирус

Тера - 03.07.2020

Директорката на Општата болница во Куманово, докторката Снежана Захариева, е позитивна на тестот за ковид-19. На социјалните мрежи таа самата го сподели резултатот од тестот и вели дека хроничниот стрес и премореноста си го направиле своето.

Директорката на кумановската болница позитивна на коронавирус

Нова ТВ - 03.07.2020

Директорката на Општа болница Куманово, Снежана Захариева, утрово на социјалните мрежи објави дека е позитивна на КОВИД-19. – Позитивен резултат од тестот за САРС-КоВ-2. Без маска само дома, пет месеци работа – дома, но имунитетот попушти.