TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Израел стои зад нападите врз воен објект во Иран, објави WSJ

Нетпрес - 29.01.2023

Израел стои зад нападот со беспилотни летала врз фабрика на иранското министерство за одбрана во градот Исфахан, објави во неделата весникот The Wall Street Journal, повикувајќи се на американски функционери.

Авијацијата на САД вклучена во напад во Иран, според медиумите

Нетпрес

„Вол стрит џурнал“ открива кој ја нападнал со дронови воената база во Иран

Слободен Печат

Ал Арабија: САД и друга земја нападнаа воен објект во Иран (ВИДЕО)

Во Центар - 29.01.2023

Цел на нападот бил складиште за балистички ракети Арапската телевизија Ал Арабија денеска објави дека САД и друга земја нападнале фабрика за воена муниција во градот Исфахан, во Иран. Нападната е воена фабрика, а цел на нападот бил складиште за ...

Иран тврди дека со дронови е нападната воена фабрика во Исфахан

Р.С.Европа

Иран тврди дека со дронови е нападната воена фабрика во Исфахан

24 Вести

Дронови извршија напад на воен објект во Иран, нема жртви

Локално - 29.01.2023

Властите на Иран денеска соопштија дека е извршен напад со беспилотни летала врз воен објект, кој се наоѓа на околу 400 километри од Техеран. „Експлозијата се случи во еден од воените центри поврзани со Министерството за одбрана“, изјави ...

(Видео) Дронови нападнаа воена база во Иран

Макфакс

Беспилотни летала нападнаа воен комплекс во Иран, нема жртви

МКД

(ВИДЕО) Дронови нападнаа воена база во Иран

Lider

(Видео) Дронови нападнаа воена база во Иран

24Инфо

Дронови нападнаа воена база во Иран

MTM

ВИДЕО: Беспилотни летала нападнаа воен комплекс во Иран

А1 On

Centar Точка