TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ФОТО: Тевез не размислува за пензија, ќе игра за Бока и во новата сезона

Дриблинг - 09.08.2020

Поранешниот репрезентативец на Аргентина, Карлос Тевез стави потпис на нов едногодишен договор со Бока Јуниорс. Со ова искусниот, 36 годишен напапаѓач ги отфри гласините дека размислува за пензија и повлекување од фудбалот во целост.

Тевез не запира, стави потпис на нов договор со Бока Јуниорс

Gol.mk - 09.08.2020

Легендарниот аргентински напаѓач, Карлос Тевез нема во план да ги „закачи“ копачките на клин и го продолжи договорот со Бока Јуниорс. Искусниот голгетер стави потпис на соработка и за следната сезона, па иако има 36 години не сака да застане и ...

На Тевес не му се оди во пензија во вакви услови

Спортманија - 09.08.2020

Аргентинската фудбалска легенда одлучи да игра уште една сезона за Бока јуниорс Карлос Тевес не сака да се прости од фудбалот во услови на пандемија и одлучи да ја одложи најавената пензија за уште една сезона.

Тевез го продолжи договорот со Бока Јуниорс

Опсервер - 09.08.2020

Буенос Аирес, 9 август 2020 () – Аргентинскиот фудбалер Карлос Тевез го продолжи договорот со Бока Јуниорс. Двете страни се обврзаа на соработка до крајот на сезоната 2020/21. Минатата сезона 36-годишниот напаѓач постигна девет гола и две асистенции ...

Тевез го продолжи договорот со Бока Јуниорс

Sport M - 09.08.2020

Буенос Аирес, 9 август 2020 (МИА) – Аргентинскиот фудбалер Карлос Тевез го продолжи договорот со Бока Јуниорс. Двете страни се обврзаа на соработка до крајот на сезоната 2020/21. Минатата сезона 36-годишниот напаѓач постигна девет гола и две ...

Тевез го продолжи договорот со Бока Јуниорс

Либертас - 09.08.2020

Аргентинскиот фудбалер Карлос Тевез го продолжи договорот со Бока Јуниорс. Двете страни се обврзаа на соработка до крајот на сезоната 2020/21. Минатата сезона 36-годишниот напаѓач постигна девет гола и две асистенции на 17 натпревари во ...

Тевез не мрда од Аргентина

Фокус - 09.08.2020

Аргентинскиот фудбалер Карлос Тевез го продолжи договорот со Бока Јуниорс. Двете страни се обврзаа на соработка до крајот на сезоната 2020/21. Минатата сезона 36-годишниот напаѓач постигна девет гола и две асистенции на 17 натпревари во ...

Тевез го продолжи договорот со Бока Јуниорс

MakPress - 10.08.2020

Аргентинскиот фудбалер Карлос Тевез го продолжи договорот со Бока Јуниорс. Двете страни се обврзаа на соработка до крајот на сезоната 2020/21. Минатата сезона 36-годишниот напаѓач постигна девет гола и две асистенции на 17 натпревари во ...

Легендарниот Тевез ќе игра уште една година за Бока јуниорс

Sport 1 - 09.08.2020

Легендарниот аргентински напаѓач Карлос Тевез (36) ќе игра уште една година фудбал, откако ја продолжи соработката со култниот аргентински великан Бока Јуниорс, до летото 2021 година после еднонеделни преговори.