TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Карагер за еден свој поранешен соиграч: Немам видено повалкан и погруб фудбалер од него!

Дерби - 24.11.2020

Џејми Карагер цела своја играчка кариера му ја посвети на еден клуб и цел свој професиоанлен живот го мина во Ливерпул, клуб во кој стартуваше како младинец во 1988 година, а се пензионираше во 2013-та година.

Салах го победи вирусот: Египќанецот ќе заигра против Аталанта

СуперСпорт - 23.11.2020

Тренерот на Ливерпул, Јирген Клоп конечно доби убави вести по триумфот против Лестер од 3-0 во Премиерлигата. На последните тестирања Мохамед Салах имал негативен резултат, па тоа значи дека би можел да биде во конкуренција за мечот против Аталанта.

Мохамед Салах негативен за коронавирус

Sport M - 23.11.2020

Тренерот на Ливерпул, Јирген Клоп откри дека Мохамед Салах бил негативен на коронавирусот и дека ќе ги помине потребните тестови пред натпреварот со Аталанта. Салах ги пропушти последните натпревари поради коронавирусот, но Клоп по натпреварот ...

Конечно радосна вест за Клоп: Се враќа ѕвездата на Ливерпул

Спортклуб - 23.11.2020

Тренерот на Ливерпул, Јирген Клоп откри дека Мохамед Салах бил негативен на коронавирусот и дека ќе ги помине потребните тестови пред Аталанта. Салах ги пропушти последните натпревари поради коронавирусот, но Клоп по натпреварот против Лестер на ...

Јирген Клоп потврди дека Салах има негативен Ковид-19 тест, напаѓачот се врати на тенинзите

Дриблинг - 23.11.2020

Напаѓачот на Ливерпул, Мохамед Салах се очекува да биде во составот на Јирген Клоп за пресметката со Аталанта од ЛШ закажана за в среда. Клип по победата над Лестер во Премиер лигата потврди дека Салах добил негативен тест и дека сега ќе може ...

Клоп: Ако продолжи овој распоред, нема да имаме играчи за да ја завршиме сезоната...

Gol.mk - 23.11.2020

Јирген Клоп изрази големо незадоволство од распоредот во тековната сезона. Само што завршија репрезентативните обврски, фудбалерите ширум Европа им се вратија на своите клубови и продолжија да играат во напорен ритам.

Сериозни главоболки за Јирген Клоп – Ливерпул е фудбалска болница!

Спортклуб - 23.11.2020

Ливерпул никако не може да се стабилизира со повредени фудбалери, по победата над Лестер во Премиерлигата (3;0), Јирген Клоп доби нови главоболки. Сега поради повреда на Наби Кеита, кој теренот на мечот со Лестер го напушти во 53 минута, нема да му ...

Конечно и добри вести за Клоп: Салах негативен на Ковид-19

Спортски - 23.11.2020

Moхамед Салах во петокот по враќањето во Велика Британија беше тестиран на коронавирус и неговиот тест беше негативен. Египетскиот напаѓач со Ковид-19 се зарази на свадбата на неговиот брат, а позитивен тест имаше првпат после 13 ноември и поради ...

Ако продолжиме вака ќе немаме 11 играчи да ја завршиме сезоната интервјуто на Клоп кое не беше емитувано во Британија

24Фудбал - 23.11.2020

Тренерот на Ливерпул, Јирген Клоп уште еднаш ги критикуваше Скај и БТ за распоредот во Премиерлигата и порача дека ќе немаат здрави 11 играчи да ја завршат сезоната доколку продолжат со вакво темпо.

Англиска цензура за Јирген Клоп

Макфакс - 23.11.2020

Ливерпул, без комплетната одбрана, без капитенот и најдобриот стрелец, синоќа успеа да забележи убедлива победа над Лестер (3:0). „Црвените“, заедно со Тотенхем, се лидери во Премиер лигата.

Ливерпул со нов клупски рекорд, нема пораз на домашен терен 64 последователни натпревари

Бриф - 23.11.2020

Ливерпул го совлада Лестер (3:0) во мечот од Премиер лигата одигран синоќа на свој терен. „Црвените“ поставија нов клупски рекорд со продолжување на низата без пораз на домашен терен на 64 натпревари.

Ливерпул со нов клупски рекорд, нема пораз на домашен терен 64 последователни натпревари

А1 On - 23.11.2020

Ливерпул го совлада Лестер (3:0) во мечот од Премиер лигата одигран синоќа на свој терен. „Црвените“ поставија нов клупски рекорд со продолжување на низата без пораз на домашен терен на 64 натпревари.

Ливерпул остана и без Наби Кеита

Точка - 23.11.2020

Нов натпревар и нова повреда во редовите на Ливерпул. Наби Кеита ја прошири листата на повредени на „Енфилд“. Ливерпул, синоќа, без пола тим славеше над Лестер со 3:0, но во текот на мечот останаа без Кеита.

Англиска цензура за Јирген Клоп

Опсервер - 23.11.2020

Ливерпул, без комплетната одбрана, без капитенот и најдобриот стрелец, синоќа успеа да забележи убедлива победа над Лестер (3:0). „Црвените“, заедно со Тотенхем, се лидери во Премиер лигата.

Интервјуто на Клоп кое не беше прикажано во Британија: Ако некој уште еднаш ми спомне договори ќе полудам

МКД - 23.11.2020

Тренерот на Ливерпул, Јирген Клоп уште еднаш ги критикуваше Скај и БТ за распоредот во Премиерлигата и порача дека ќе немаат здрави 11 играчи да ја завршат сезоната доколку продолжат со вакво темпо.

Англиска цензура за Јирген Клоп

Точка - 23.11.2020

Ливерпул, без комплетната одбрана, без капитенот и најдобриот стрелец, синоќа успеа да забележи убедлива победа над Лестер (3:0). „Црвените“, заедно со Тотенхем, се лидери во Премиер лигата.

Карагер за еден свој поранешен соиграч: Немам видено повалкан и погруб фудбалер од него!

Точка - 24.11.2020

Џејми Карагер цела своја играчка кариера му ја посвети на еден клуб и цел свој професиоанлен живот го мина во Ливерпул, клуб во кој стартуваше како младинец во 1988 година, а се пензионираше во 2013-та година.

Залудно го цензурираа, Клоп ги нападна телевизиите: Спомни ги уште еднаш ТВ-правата и ќе полудам! (видео)

Спортманија - 23.11.2020

Менаџерот на Ливерпул без влакна на јазикот говореше против „Скај спортс“ и „БТ спортс“. Во отсуство на бројни првотимци Ливерпул без многу мака го надигра Лестер, меѓутоа на Јирген Клоп му се повреди уште еден играч.

Клоп си ја отвори душата и „удри“ по фудбалските власти во Англија, интервјуто забрането на Островот (Видео)

Дерби - 23.11.2020

Тренерот на Ливерпул, Јирген Клоп нервозен поради целокупната ситуација со натрупаниот број натпревари кои резултираат и со голем број на повредени фудбалери си ја отвори душата пред натпреварот со Лестер кој се играше во текот на вчерашниот ден.

Ливерпул остана и без Наби Кеита

Макфакс - 23.11.2020

Нов натпревар и нова повреда во редовите на Ливерпул. Наби Кеита ја прошири листата на повредени на „Енфилд“. Ливерпул, синоќа, без пола тим славеше над Лестер со 3:0, но во текот на мечот останаа без Кеита.

Ливерпул лесно се справи со Лестер и се искачи на второто место во Премиер лигата

А1 On - 23.11.2020

Ливерпул синоќа на домашен терен го победи Лестер со 3:0 во 9. коло од Англискиот фудбалски шампионат. Головите ги постигнаа Џони Еванс (автогол), Диого Жота, Роберто Фирмино. По овој натпревар, Ливерпул со 20 бода го зазема второто место во ...

Ливерпул: Нов клупски рекорд, нема пораз на домашен терен во серија од 64 натпревари

Денешен - 23.11.2020

Ливерпул го совлада Лестер (3:0) во мечот од Премиер лигата одигран синоќа на свој терен. „Црвените“ поставија нов клупски рекорд со продолжување на низата без пораз на домашен терен на 64 натпревари.

Карагер: Брендан Роџерс ќе ги предводи Арсенал или Челси

Акцент - 23.11.2020

Легендата на Ливерпул, Џејми Карагер верува дека менаџерот на Лестер, Брендан Роџерс, еден ден ќе ги предводи Арсенал или Челси. “Без сомнение тој е најдобриот британски тренер во моментот.

Клоп со уште еден рекорд на Енфилд

Акцент - 23.11.2020

Менаџерот на Ливерпул, Јирген Клоп продолжува да руши рекорди со тимот што го градеше во последните сезони на стадионот „Енфилд“. Така, Германецот го подобри врвното достигнување на легендата на клубот Боб Пејсли за најмногу последователни ...

Ливерпул го „демолираше“ Лестер, но го загуби и Кеита!

Денар - 23.11.2020

Шампионот Ливерпул со 3:0 ги совлада Лестер за да се израмни со Тотенхем на врвот на Премиер лигата, но „малерот“ со повредите продолжи откако и фудбалерот од средниот ред, Наби Кеита мораше да биде заменет поради повреда.

Клоп не е заинтересиран да работи со германската репрезентација

Денар - 22.11.2020

Тренерот на Ливерпул, Јирген Клоп изјави дека тој сè уште не е заинтересиран да работи со репрезентацијата на Германија. – Ова е веројатно прашањето што најчесто ми го поставуваат. Во иднина, можеби. Сега? Не. Имам работа.