TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Првиот пик на драфтот во НБА е сензација, но има и незгоден здравствен проблем

Спортманија - 24.06.2022

Паоло Банкеро е изненадувањето на НБА драфтот што се одржа ноќеска во Њујорк и иако беше проектиран како трет, Орландо меџик го избра веднаш како прв избор. Магичните веројатно не погрешија кога се работи за квалитетот, бидејќи италијанскиот ...

Како помина НБА драфтот и кои се играчи од Балканот?

Оff.net - 24.06.2022

Бидна и најголемото летно шоу пред стартот на НБА лигата - драфт лотаријата на која се бираа најталентираните кошаркари пријавени за најдобрата лига. Американскиот кошаркар со италијанско потекло, Паоло Банкеро беше избран за прв пик на ...

Историјата вели: Сакраменто одбира најлошо на драфтот

Sport 1 - 24.06.2022

Утринава се одржа НБА-драфтот, па американските медиуми пренесуваат разни анализи, статистики и историјати поврзани со младите кошаркари и тимовите. Според некои првични прогнози и анализи Сакраменто може да е голем губитник, слично како и минатите ...

Мбапе е подготвен за трансфер во Лејкерс (ВИДЕО)

Екипа - 24.06.2022

Синоќа во Њујорк се одржа НБА драфтот за 2022 година. Првиот пик му припадна на Орландо меџик кој го избра го избра Паоло Банкеро. На драфтот беа присутни и голем број ѕвезди кои не се директно поврзани со кошарката, а меѓу нив беше и фудбалерот на ...

Италијанецот Паоло Банкеро прв избор на НБА драфтот

Слободен Печат - 24.06.2022

Американскиот кошаркар со италијански пасош, Паоло Банкеро е избран за прв избор на НБА драфтот што утринава се одржа во Бруклин. Орландо меџик го отвори драфтот со изборот на 19-годишниот крилен центар Банкеро (208 сантиметри) кој минатата сезона ...

НБА драфтот донесе големо изненадување: Американец со италијански пасош го потисна главниот фаворит (Фото)

Дерби - 24.06.2022

НБА драфтот за 2022-ра година донесе големо изненадување, бидејќи оној што се претпоставуваше дека ќе биде прв пик, се претвори во трет, а сосема неочекувано, во прв избор се претвори Американецот со италијански пасош.

Европски кошаркар избран на драфтот во НБА – првпат по 2006 година!

Sport 1 - 24.06.2022

Италијанскиот кошаркар, Паоло Банкеро, кој изминативе години настапуваше за престижниот американски колеџ Дјук, неочекувано беше избран како прв пик на драфтот во НБА и тоа од екипата на Орландо меџик.

Изненадување на драфтот: Орландо го избра Италијанецот Паоло Банкеро

Gol.mk - 24.06.2022

Американскиот кошаркар со италијански пасош, Паоло Банкеро, неочекувано беше избран за прв пик на годинешниот драфт во Бруклин. Орландо Меџик од првата позиција го избра 19-годишниот крилен центар, висок 208 сантиметри, кој минатата сезона во дресот ...

Големи очекувања од Италијанец: Банкеро е прв пик на драфтот!

СуперСпорт - 24.06.2022

Кошаркарот од Италија, Паоло Банкеро беше избран од Орландо како прв пик на драфтот во НБА-лигата, кој се одржа во Бруклин. Банкеро има само 19 години и во просек минатата сезона постигнуваше 17,2 поени, а имаше и 3,2 асистенции по меч.

НБА драфт: Орландо како прв пик го избра Паоло Банкеро

Спортски - 24.06.2022

Eкипата на Орландо Меџик изненади на НБА драфтот и како прв пик го избра Паоло Банкеро, а не Џабари Сми какви што беа најавите. Банкеро во изминатата сезона настапуваше на Универзитетот Дјук и оствари просек од 17.2 поени, 7.8 скока и 3.2 асистенции ...

Паоло Банкеро прв-пик на НБА драфтот

Екипа - 24.06.2022

Орландо Меџик како прв пик на НБА драфтот за 2022 година го избра Паоло Банкеро. Американецот со италијанско потекло му се предвидуваше малку пониска позиција, меѓутоа, неговото име прво беше прочитано минатата вечер во Њујорк.

Изненадување на НБА драфтот: Орландо Меџик го избра Паоло Банкеро како прв пик

TopSport - 24.06.2022

Орландо Меџик го избра Паоло Банкеро за прв пик на годинешниот драфт во НБА лигата. На Американецот со италијанско потекло му се предвидуваше нешто пониска позиција, но неговото име прво беше прочитано во Њујорк.

Изненадување на НБА драфтот: Орландо го одбра Банкеро!

SportMedia - 24.06.2022

Орландо Меџик направи изненадување, како прв пик на драфтот го одбра Паоло Банкеро, а не Џабари Сми. Банкеро доаѓа од Универзитетот Дјук, каде минатата сезона имаше просек од 17,2 поени, 7,8 скока и 3,2 асистенции.

Изненадување на НБА драфтот, Паоло Банкеро е пик број 1!

Спортманија - 24.06.2022

Орландо меџик не го избра Џабари Смит како прв пик на НБА драфтот, иако со недели се зборуваше дека тој ќе биде број 1, и самиот Смит рече дека ќе биде изненаден ако не биде прв, па затоа изборот на Паоло Банкеро е големо изненадување.

НБА драфт: Првиот пик во шок

Кајгана - 24.06.2022

Американскиот кошаркар со италијански пасош Паоло Банкјеро беше избран во првиот пик на годинешниот НБА драфт што се одржа синоќа во Бруклин, а следната сезона ќе игра за Орландо Меџик. Орландо по малку неочекувано го избра 19-годишниот крилен ...

Банкеро прв избор на драфтот, НБА кариерата ја почнува во Орландо

MakPress - 24.06.2022

НБА лигашот Орландо го избра денеска кошаркарот на Универзитетот Дјук, Паоло Банкеро, како прв избор на драфтот на церемонијата во Бруклин. Банкеро минатата сезона во дресот на Дјук имаше просек од 17 поени, 7.8 скокови и 3.2 асистенции.

Орландо Меџик го избра тешкото крило Банкеро под бр. 1 на годинешниот НБА драфт

Локално - 24.06.2022

Орландо Меџик го избра Паоло Банкеро за број 1 на годинешниот драфт на Националната кошаркарска асоцијација (НБА). Церемонијата се одржа во Центарот Баркли, домот на Бруклин Нетс. Орландо последен пат доби можност да го избере најдобриот млад играч ...

Изненадување на НБА драфтот: Орландо Меџик го избра Паоло Банкеро како прв пик

Макфакс - 24.06.2022

Орландо Меџик го избра Паоло Банкеро за прв пик на годинешниот драфт во НБА лигата. На Американецот со италијанско потекло му се предвидуваше нешто пониска позиција, но неговото име прво беше прочитано во Њујорк.

Изненадување на НБА драфтот: Орландо Меџик го избра Паоло Банкеро како прв пик

Точка - 24.06.2022

Орландо Меџик го избра Паоло Банкеро за прв пик на годинешниот драфт во НБА лигата. На Американецот со италијанско потекло му се предвидуваше нешто пониска позиција, но неговото име прво беше прочитано во Њујорк.

Банкеро прв избор на драфтот, НБА кариерата ја почнува во Орландо

Опсервер - 24.06.2022

НБА лигашот Орландо го избра денеска кошаркарот на Универзитетот Дјук, Паоло Банкеро, како прв избор на драфтот на церемонијата во Бруклин. Банкеро минатата сезона во дресот на Дјук имаше просек од 17 поени, 7.8 скокови и 3.2 асистенции.

НБА драфт: Орландо како прв пик го избра Паоло Банкер

Канал5 - 24.06.2022

Мало изненадување на НБА драфтот -тимот на Орландо Меџик го избра Паоло Банкер за прв пик на годинешниот драфт. На Американецот со италијанско потекло му се предвидуваше нешто пониска позиција, но неговото име беше прво прочитано на НБА драфтот ...

Банкеро прв избор на драфтот, НБА кариерата ја почнува во Орландо

OhridNews - 24.06.2022

НБА лигашот Орландо го избра денеска кошаркарот на Универзитетот Дјук, Паоло Банкеро, како прв избор на драфтот на церемонијата во Бруклин. Банкеро минатата сезона во дресот на Дјук имаше просек од 17 поени, 7.8 скокови и 3.2 асистенции.