TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Бејл не сака ни да помисли за намалување на договорот, од Реал ќе го бара и последниот цент

Канал5 - 03.03.2021

Во 2016 година, Гарет Бејл потпиша нов, неверојатен договор со Реал, со кој што му се гарантираа 36 милиони евра и трае до летото 2022 година. Бејл со години беше во лоша врска со Реал, а клубот се обидуваше да се ослободи од него во два преодни ...

Мурињо: Прашајте ги луѓето во Реал Мадрид зошто Бејл блесна дури сега…

СуперСпорт

Мирор: Бејл не сака да слушне за намалување на договорот со Реал Мадрид- си го бара и последниот цент

Дриблинг

Мурињо: Зошто Бејл дури сега блесна? Прашајте ги во Реал

Спортски

Бејл го полуде Перез со новата одлука: На лето се враќам во Мадрид, уживам од трибини да го гледам Реал

Екипа

„Мирор“: Бејл сака да си го земе и последното евро од Реал Мадрид

Sport 1

Прашајте го Реал Мадрид! - Мурињо вели дека кралевите се виновни што на Бејл му требало време да блесне

24Фудбал

Спортклуб Sport M SportMedia СуперСпорт Спортманија Дерби МКД Спортски

Реал Мадрид има фер понуда за Рамос, капитенот е на потег!

СуперСпорт - 03.03.2021

Реал Мадрид се плаши дека ќе го загуби својот капитен Серхио Рамос, кој има договор до крајот на сезоната и поради тоа ќе се обиде да му понуди фер услови. Преговорите меѓу Рамос и Реал имаа неколку неуспешни епизоди, но сега „кралевите“ не се ...

Реал со нова понуда до Рамос, „Кралевите“ нудат разумен компромис

Спортклуб

Манчестер Јунајтед сака да купува во Мадрид: Иако се шпекулираше со Рамос, друг дефанзивец на Реал е желба на Солскјер

Дриблинг

Кејлор Навас: Секогаш ќе им бидам благодарен на фановите на Реал Мадрид, но не и на…….

Дерби

Навас: Во Реал имав чувство дека не веруваат целосно во мене, во ПСЖ е поинаку

Опсервер

Јунајтед не го сака Рамос, туку друг дефанзивец на Реал

Локално

Иако се шпекулираше со Рамос, друг дефанзивец на Реал е желба на Солскјер

Курир

Точка MakPress Sport M Спортски

Веќе нема дилема: Еден од најдобрите играчи на сите времиња е најлошиот изведувач на слободни удари

Екипа - 03.03.2021

Јувентус синоќа ја совлада Специја со 3-0, па остана во борбата за титулата во Серија А. Избраниците на Андреа Пирло ја оправдаа улогата на фаворит во дуелот со Специја и со нови три поени ја намалија разликата зад водечкиот Интер на седум поени.

Без сомнение: Еден од најдобрите играчи на сите времиња е најлошиот изведувач на слободни удари

Sport M

Роналдо е еден од најдобрите на светот, ама кога шутира слободни удари е – најслаб!

Sport 1

Статистиката вели: Роналдо е најлош изведувач на слободни удари

Спортски