TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Затруениот битолчанец може да има последици, се проверува дали во кафулето испил детергент за садови наместо кисела ...

Скопје24 - 26.03.2023

Во стабилна состојба е битолчанецот кој во кафуле побарал кисела вода, а се сомнева дека му донеле и испил детергент за перење на садови. Но, веројатно дека ќе останат последици по неговото здравје.

Оштетувања на дигесивниот тракт има битолчанецот кој испил корозивно средство во кафуле, а нарачал кисела вода

Макфакс - 25.03.2023

Веќе трети ден на Клиниката за Токсикологија е хоспитализиран битолчанецот поради испиено корозивно средство во кафуле. Според информациите што вчера ги објави „Макфакс“ , 42 годишниот маж во кафулето побарал кисела вода, а се сомнева дека му донеле ...

Битолчанецот на кој наместо вода му било дадено корозивно средство е во стабилна состојба

Канал5 - 25.03.2023

42 годишниот битолчаенц кој пред пет дена имаше труење со корозивно средство во кафе бар во Битола, е во стабилна состојба но со големи оштетувња на хранопроводот и желудникот, потврдија докторите од Јкиниакта за токсикологија.

Состојбата на битолчанецот може да се влоши, стравуваат лекарите

Фокус - 25.03.2023

За сега во стабилна состојба е битолчанецот кој испил корозивно средство што му било послужено наместо минерална вода во кафуле. Тој е веќе трети ден хоспитализиран на Клиниката за Токсикологија каде се следи неговата состојба.

Битолчанецот кој испил корозивно средство е во стабилна состојба

24 Вести - 25.03.2023

Лицето кое беше затруено во битола е во добра состојба и ја прима потребната терапија. Направени се сите испитувања и сега се чекаат резултатите, велат здравствените власти. Има оштетувања на дигестивниот тракт, но се уште е рано да се утврди ...

Оштетувања во желудникот и хранопроводот има битолчанецот кој испил корозивно средство мислејќи дека е минерална вода

Фокус - 25.03.2023

Ендоскопските испитувања на Клиниката за Токсикологија покажале оштетувања на хранопроводот и желудникот кај битолчанецот кој испил корозивно средство во кафуле во Битола, каде нарачал кафе и минерална вода.

Битолчанецот кој се отру во кафуле е стабилен, но лекарите стравуваат дека состојбата може да му се влоши

Слободен Печат - 25.03.2023

Засега во стабилна состојба е битолчанецот кој испил корозивно средство што му било дадено наместо минерална вода во кафуле . Тој трет ден е на Клиниката за Токсикологија, а лекарите будно ја следат неговата состојба.

42 годишниот битолчанец кој наместо вода во кафуле испил корозивно средство е во стабилна здравствена состојба

24 Вести - 25.03.2023

42 годишниот битолчанец на кој пред пет дена наместо вода му било дадено корозивно средство во угостителски објект во Битола, во моментов е во добра здравствена состојба, но со големи оштетувања на дигестивниот тракт-потврдуваат од Клиниката за ...

БИТОЛСКИОТ БИЗНИСМЕН ИМА ОШТЕТУВАЊЕ НА ЖЕЛУДНИКОТ И ХРАНОПРОВОДОТ - нови детали за случајот со испиената мистериозна ...

Фактор - 25.03.2023

Познатиот локален бизнисмен од Битола е примен на Токсикологија и сега е во стабилна состојба, но со сериозни оштетувања на органи, јави ТВ Телма. Станува збор за 42-годишен пациент, кој на Токсикологија е примен пред три дена.

ЗАСЕГА НЕ СЕ ЗНАЕ КАКВИ ПОСЛЕДИЦИ ЌЕ ИМА БИТОЛЧАНЕЦОТ КОЈ ИСПИ КОРОЗИВНО СРЕДСТВО - полицијата испитува како тоа се ...

Фактор - 25.03.2023

Битолчанецот кој пред пет дена имаше труење со корозивно средство во кафуле во Битола, е во стабилна состојба но со големи оштетувња на хранопроводот и желудникот. Според докторите од Клиниката за токсикологија, з асега не може да се каже со какви и ...

Фокус: Битолчанецот испил раствор за машинско перење на садови

Либертас - 25.03.2023

За сега во стабилна состојба е битолчанецот кој испил корозивно средство што му било послужено наместо минерална вода во кафуле. Тој е веќе трети ден хоспитализиран на Клиниката за Токсикологија каде се следи неговата состојба.

Оштетувања во желудникот и хранопроводот има битолчанецот кој испил корозивно средство мислејќи дека е минерална вода

Либертас - 25.03.2023

Ендоскопските испитувања на Клиниката за Токсикологија покажале оштетувања на хранопроводот и желудникот кај битолчанецот кој испил корозивно средство во кафуле во Битола, каде нарачал кафе и минерална вода.

Оштетувања на дигесивниот тракт има битолчанецот кој испил корозивно средство во кафуле, а нарачал кисела вода

MTM - 25.03.2023

Веќе петти ден на Клиниката за Токсикологија е хоспитализиран битолчанецот поради испиено корозивно средство во кафуле. Според информациите што вчера ги објави „Макфакс“ , 42 годишниот маж во кафулето побарал кисела вода, а се сомнева дека му донеле ...

На битолчанецот кој заврши на Токсикологија наместо вода му бил даден раствор за машинско перење на садови

еМагазин - 25.03.2023

На битолчанецот кој заврши со тешко труење на Токсикологија, во кафуле во Битола наместо минерална вода му бил даден калиум натриум хидроксид, Се работи за отстотен раствор кој се користи за машинско миење на садови.

Оштетувања на дигестивниот тракт има битолчанецот кој испил корозивно средство во кафуле, а нарачал кисела вода

Точка - 25.03.2023

Веќе трети ден на Клиниката за Токсикологија е хоспитализиран битолчанецот поради испиено корозивно средство. Според информациите што вчера ги објави „Макфакс“ , 42 годишниот маж во кафулето побарал кисела вода, а се сомнева дека му донеле детергент ...

Оштетувања на дигестивниот тракт има битолчанецот кој испил корозивно средство во кафуле, а нарачал кисела вода

Пулс24 - 25.03.2023

Веќе трети ден на Клиниката за Токсикологија е хоспитализиран битолчанецот поради испиено корозивно средство. Според информациите што вчера ги објави „Макфакс“ , 42 годишниот маж во кафулето побарал кисела вода, а се сомнева дека му донеле детергент ...

Битолчанец нарачал кафе и кисела вода во кафич, завршил на токсилогија со симптоми на труење од средство за миење ...

MakPress - 25.03.2023

На четириесет и двегодишен битолчанец му се слошило откако испил вода во угостителски објект по што бил пренесен во Клиничката болница во Битола, а оттаму на Клиниката за токсикологија во Скопје.

Се испитува дали корозивното средство што наместо вода е послужено на битолчанецот е случаен настан

ММС - 25.03.2023

Битолчанецот, кој испи корозивно средства наместо вода во кафуле и заврши на скопска Токсикологија, е во стабилна состојба, но со болки. Лекарите на Клиниката за токсикологија во Скопје, како што информираа, му даваат терапија под протокол за ...

Наместо вода му дале да се напие средство за машина за садови, во кафеана во Битола

Сакам да кажам - 24.03.2023

42-годишниот бизнисмен А. Т. од Битола заврши на Клиниката за токсикологија во Скопје, откако му се слошило по пиење кафе и флаширана вода во угостителски објект во Битола. Од Клиниката за токсикологија изјавија дека пациентот наместо вода се напил ...

Битолчанец завршил на Токсикологија, кога наместо вода му дале корозивно средство

Канал5 - 24.03.2023

На четириесет и двегодишен битолчанец му се слошило откако испил вода во угостителски објект по што бил пренесен во Клиничката болница во Битола, а оттаму на Клиниката за токсикологија во Скопје.

Од кафуле во болница – на битолчанец место вода му дале средство за чистење

Р.С.Европа - 24.03.2023

На четириесет и двегодишен битолчанец му се слошило откако испил вода во угостителски објект по што бил пренесен во Клиничката болница во Битола, а оттаму на Клиниката за токсикологија во Скопје.

Наместо со вода го послужиле со средство за миење садови, битолчанец заврши на скопска токсикологија

МКД - 24.03.2023

На четириесет и двегодишен битолчанец му се слошило откако испил вода во угостителски објект по што бил пренесен во Клиничката болница во Битола, а оттаму на Токсикологија во Скопје. Директорот на Клиниката за токсикологија во Скопје, Ридван Бајрами ...

Битолчанецот испил корозивно средство кое се користи како средство за миење садови

24 Вести - 24.03.2023

42-годишниот човек, кој два дена се лекува на Клиниката за токсикологија откако нарачал чаша кисела вода во познат угостителски објект во Битола, испил корозивно средство кое се користи како средство за миење садови.

Битолчанец завршил на токсикологија откако мистериозно се затрул во кафуле

360 степени - 24.03.2023

На битолчанецот му се слошило откако испил корозивно средство кое инцидентно му било дадено. Од МВР за случајот информираат дека: „Според пријавеното, А.Т. испил кафе и побарал флаширана вода, а откако ја испил течноста му се слошило.

Од кафе и вода, до болнички кревет на неодредено – битолчанец на Токсикологија откако испил корозивна течност

Телма - 24.03.2023

Седнал на кафе и вода, а завршил во болнички кревет на неодредено време. Познат локален бизнисмен од Битола е примен на Токсикологија и сега е во стабилна состојба, но со сериозни оштетувања на органи.

Дали на битолчанец наместо вода во угостителски објект му било дадено корозивно средство?

Канал5 - 24.03.2023

42 годишен бизнисмен е веќе трет ден е на интензивна нега на Клиниката за токсикологија, откако се отрул во еден познат битолски угостителски објект. Четириесет и петгодишниот битолчанец кој пред три дена седнал на кафе и кисела вода во кафуле во ...

Затруениот битолчанец може да има последици, се проверува дали во кафулето испил детергент за садови наместо кисела ...

Макфакс - 24.03.2023

Во стабилна состојба е битолчанецот кој во кафуле побарал кисела вода, а се сомнева дека му донеле и испил детергент за перење на садови. Но, веројатно дека ќе останат последици по неговото здравје.

Раствор за машинско перење на садови му било сервирано на битолчанецот кој заврши на Токсикологија

Фокус - 24.03.2023

Калиум натриум хидроксид испил битолчанецот кој заврши со тешко труење на Токсикологија откако ова му било сервирано во кафуле во Битола наместо минирална вода. Се работи за два отстотен раствор кој се користи за машинско миење на садови.

Се знае со што бил отруен битолчанецот кој нарачал чаша кисела вода во познат локал

Слободен Печат - 24.03.2023

42-годишниот човек, кој два дена се лекува на Клиниката за токсикологија откако нарачал чаша кисела вода во познат угостителски објект во Битола, е отруен со корозивно средство, а според „Канал 5“, од Клиниката потврдиле дека се работи за средство ...

На битолчанец наместо вода во угостителски објект му било дадено корозивно средство

А1 On - 24.03.2023

На четириесет и двегодишен битолчанец му се слошило откако испил вода во угостителски објект по што бил пренесен во Клиничката болница во Битола, а оттаму на Клиниката за токсикологија во Скопје.

Пациент побарал вода во кафуле, добил корозивно средство, со труење и во лоша здравствена состојба завршил на ...

Фокус - 24.03.2023

Четириесет и петгодишен Битолчанец пред два дена завршил на скопската Клиника за токсикологија во лоша здравствена состојба, потврди директорот на болницата, доктор Ридван Бајрами во изјава за „Фокус“.

Познато е што имало во чашата со вода, поради што битолчанец заврши на Токсикологија

Канал5 - 24.03.2023

42- годишен битолчанес со тешки оштетувања на внатрешните органи заврши на Клиниката за токсикологија, откако нарачал чаша вода во познат угостителски објект во Битола. Битолчанецот, според информации на Канал 5 од Клиниката за токсикологија, бил ...

Побарал кисела вода, а добил корозивно средство – битолчанец заврши со труење на Токсикологија

Макфакс - 24.03.2023

45-годишен битолчанец пред два дена завршил на скопската Клиника за токсикологија во лоша здравствена состојба, ова во изјава за „Фокус“ го потврдил директорот на болницата, Ридван Бајрами .

МВР потврди дека битолчанец испил течност во кафуле и му се слошило, сестра му го пријавила случајот

Макфакс - 24.03.2023

Полицијата соопшти дека на 21.03.2023 околу 15.30 часот во СВР Битола, Л.Б. од Битола пријавила дека на нејзиниот брат А.Т.(42) од Битола му се слошило откако испил кафе и вода во угостителски објект во Битола, по што бил пренесен и задржан во ...

Битолчанец завршил со труење на Токсикологија – во кафуле наместо кисела вода добил корозивно средство

Вечер Прес - 24.03.2023

Четириесет и петгодишен битолчанец пред два дена завршил на скопската Клиника за токсикологија во лоша здравствена состојба, потврди директорот на болницата, доктор Ридван Бајрами во изјава за „ Фокус “.

МВР молчеше три дена, а по објавата на КУРИР, го призна скандалозниот случај во Битола за човекот со изгорени органи

Курир - 24.03.2023

КУРИР денес објави за ужасна случка во Битола кога на човек наместо вода ми била дадена течност од која му изгореле органите. Веста можете да ја прочитате на следниот линк: Секој ден нов хорор во Македонија: Маж се бори за живот откако наместо вода ...

Секој ден нов хорор во Македонија: Маж се бори за живот откако наместо вода му дале да пие течност која му ги изгорела ...

Курир - 24.03.2023

Македонската јавност секој ден е сведок на нов хорор во Македонија. Нема граѓанин кој не се вознемири од веста за смртта на 6-годишно дете во Битола, кое во болница било донесено на нозе, а вратено мртво.

МВР го истражува случајот: Битолчанец побарал вода, но се отрул од тоа што го послужиле

Бриф - 24.03.2023

Четириесет и пет годишен бизнисмен од Битола се отрул во локален реномиран угостителски објект, откако испил кафе и вода. Тој побарал пакувана вода, но откако испил една голтка му се слошило и завршил на токсикологија.

На битолчанец наместо вода во угостителски објект му било дадено корозивно средство

ТВ21 - 24.03.2023

На четириесет и двегодишен битолчанец му се слошило откако испил вода во угостителски објект по што бил пренесен во Клиничката болница во Битола, а оттаму на Клиниката за токсикологија во Скопје.

МВР: Жена пријавила дека на брат и му се слошило, откако испил кафе и вода во кафуле и завршил на токсикологија

Либертас - 24.03.2023

42-годишен маж заврши на Токсикологија, откако испил вода и кафе во угостителски објект во Битола. Сестра му го пријавила случајот во полиција, по што од МВР се огласија со официјални информации во врска со настанот.

Со раствор за машинско миење чаши бил послужен битолчанецот кој заврши на токсикологија

Либертас - 24.03.2023

Калиум натриум хидроксид испил битолчанецот кој заврши со тешко труење на Токсикологија откако ова му било сервирано во кафуле во Битола наместо минирална вода. Се работи за два отстотен раствор кој се користи за машинско миење на садови.

Откриено со што бил отруен битолскиот бизнисмен

Вечер Прес - 24.03.2023

Битолчанецот, кој откако се напил вода во познат угостителски објект во Битола, заврши на токсикологија со труење и тешко оштетување на органите, бил отруен со концентриран калиум и натриум хидроксид.

СЕ НАПИЛ КАФЕ И КИСЕЛА ВОДА, ЗАВРШИЛ НА ТОКСИКОЛОГИЈА! Битолчанец се затрул од антикорозивно средство

+инфо - 24.03.2023

Овие средства содржат силни киселини, кои имаат уништувачки ефекти врз внатрешните органи. Полицијата испитува како дошло до труењето. Битолчанец на 42-годишна возраст завршил на токсикологија, откако во битолско кафуле испил кисела вода и кафе и ...

Битолчанец нарачал кисела вода во кафуле, се напил и завршил во болница

Фактор - 24.03.2023

Маж си нарачал кисела вода во кафуле и откако ја пробал завршил во болница. Пред два дена во кафе-бар во Битола, 45-годишен маж прво си нарачал кисела вода, ама откако ја вкусил завршил на Клиника за токсикологија.

Наместо кисела вода во кафуле му дале корозивно средство: Отруен битолчанец во лоша здравствена состојба префрлен на ...

Република - 24.03.2023

Четириесет и петгодишен битолчанец пред два дена завршил на скопската Клиника за токсикологија во лоша здравствена состојба, потврди директорот на болницата, доктор Ридван Бајрами во изјава за „ Фокус “.

Битолчанец во познат локал нарачал кисела вода, добил средство за миење садови – Итно пренесен во скопските клиники

Centar - 24.03.2023

42-годишниот човек, кој два дена се лекува на Клиниката за токсикологија откако нарачал чаша кисела вода во познат угостителски објект во Битола, е отруен со корозивно средство. Тој бил отруен со концентриран калиум и натриум хидроксид, чијшто ...

На битолчанец наместо вода во угостителски објект му било дадено корозивно средство

Република - 24.03.2023

На четириесет и двегодишен битолчанец му се слошило откако испил вода во угостителски објект по што бил пренесен во Клиничката болница во Битола, а оттаму на Клиниката за токсикологија во Скопје.

Битолчанецот бил отруен со средство за машинско миење садови

Нетпрес - 24.03.2023

Четириесет и две годишниот битолчанец, кој два дена се лекува на Клиниката за токсикологија, е отруен со корозивно средство, а од Клиниката потврдиле дека станува збор за средство за миење садови.

Се напил вода во кафуле и завршил на Токсикологија - Пациент отруен со корозивно средство

Скопје инфо - 24.03.2023

Доктор Ридван Бајрами, директор на Клиниката за токсикологија за „Слободен печат“ потврдил дека во болницата пред два дена примиле пациент од Битола, кој кажал дека го отруле во кафуле откако нарачал кисела вода и се напил само една голтка.

По објавата на Курир: МВР го призна скандалозниот случај во Битола за човекот со изгорени органи

Lider - 24.03.2023

КУРИР денес објави за ужасна случка во Битола кога на човек наместо вода ми била дадена течност од која му изгореле органите. Веста можете да ја прочитате на следниот линк: Секој ден нов хорор во Македонија: Маж се бори за живот откако наместо вода ...