TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Samsung Galaxy S10 Lite ќе има уникатна боја

Телефони.мк - 15.12.2018

Според новите информации добиени од регистрацијата на новите модели на Samsung Galaxy S10 се открива дека Lite смартфонот ќе се разликува од останатите со уникатна боја на маската. Samsung Galaxy S10 Lite ќе има најголем избор на бои на маската меѓу ...

Премиерaта на Samsung Galaxy S10 закажана за 20 февруари

Иновативност - 14.12.2018

Неодамна на Интернет почнаа да кружат информации за можните спецификации и датумот на претставување на мобилниот телефон Samsung Galaxy S10. Според медиумите, Galaxy S10 би можел да биде претставен на 20 февруари идната година, а најпрвин ќе се ...

Позната цената на Samsung Galaxy F

Телефони.мк - 14.12.2018

Samsung Mobile догодина ќе има солидна и долгоочекувана иновација со првиот флексибилен смартфон на преклоп. Сега се окткриват првите детали за потребните трошоци за негово производство како и цената која ќе биде поставена во продажба.

Galaxy Fold ќе биде името на смартфонот со екран на превиткување од Samsung и ќе чини 1.800 долари?

Smartportal - 14.12.2018

Иако Samsung го претстави екранот којшто е еластичен и може се превиткува (Infinity Flex) , тие сепак спротивно на очекувањата, на тој настан не го претставија и финалниот производ, односно уредот кој работи на овој екран.

Откриени се повеќе детали: Самсунг ќе претстави три Galaxy S10 модели

Точка - 14.12.2018

Следната година Самсунг ќе ја претстави јубилејната 10-та генерација на своите паметни телефони од Galaxy S серијата. Благодарение на луѓето кои што имаат одлични извори во мобилната индустрија, во пресрет на претставувањето на најпопуларните модели ...

Производител на футроли го открива изгледот на Galaxy S10 моделите

Smartportal - 14.12.2018

Веќе имаме доволно информации за да дефинитивно знаеме што да очекуваме од јубилејните S10-ки, кои според вчерашните информации , треба да бидат претставени на 20 февруари идната година. Денешните информации доаѓаат од продавачот на мобилни футроли ...

Извори тврдат дека новиот Samsung Galaxy S10 ќе биде претставен во февруари следната година

Точка - 14.12.2018

Неодамна на Интернет започнаа да кружат информации за можните перформанси и спецификации, како и датумот за претставувањето на новиот Samsung Galaxy S10. Според пишувањето на медиумите, Galaxy S10 би можел да биде претставен на 20 февруари наредната ...

Премиерното претставување на Samsung Galaxy S10 закажано за 20. февруари

USB - 14.12.2018

Неодамна на интернет почнаа да кружат информации за можните спецификации и датумот на претставување на Samsung Galaxy S10 серијата на паметни телефони. Според пишувањето на медиумите, Galaxy S10 би можел да биде претставен на 20.

Главен адут на новиот Samsung Galaxy S10 ќе биде „револуционерната“ камера

Кајгана - 13.12.2018

Една од највпечатливите карактеристики кај новиот флегшип телефони на Samsung, засега наречен Galaxy S10, ќе биде камерата, која инсајдерите ја опишуваат како „неверојатна и револуционерна за смартфон индустријата“.

Што има да понуди Samsung Galaxy M20?

Телефони.мк - 13.12.2018

Samsung Mobile доста тивко и далеку од очите на јавноста ја подготвува новата Galaxy M серија која ќе биде додаток на S, A и J сериите и засега е тешко да се прогнозира како ќе се вклопи во севкупната понуда.

Самсунг ќе претстави три Galaxy S10 модели

ЗаЗабава - 15.12.2018

Следната година Самсунг ќе ја претстави јубилејната 10-та генерација на своите паметни телефони од Galaxy S серијата. Благодарение на луѓето кои што имаат одлични извори во мобилната индустрија, во пресрет на претставувањето на најпопуларните модели ...