TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Реакција на ВМРО-ДПМНЕ на прес-конференцијата на Дарко Каевски

Канал5 - 29.01.2023

Милионерот Каевски треба да знае дека со Ковачевски и СДС нема инвестиции во ТИРЗ, инвеститор е само Пиксел груп основана од премиерот, а управувана од неговиот кум. Откако е СДС на власт ниту една голема странска инвестиција не е дојдена во ...

Милионерот Каевски треба да знае дека со Ковачевски и СДС нема инвестиции во ТИРЗ, инвеститор е само Пиксел груп ...

Република - 29.01.2023

Милионерот Каевски треба да знае дека со Ковачевски и СДС нема инвестиции во ТИРЗ, инвеститор е само Пиксел груп основана од премиерот, а управувана од неговиот кум., велат од ВМРО-ДПМНЕ, во реакција на прес конференцијата на Дарко Каевски.

Каевски се пофали со успешни економски политики на СДСМ: Рекордни инвестиции од 465 милиони

Република - 29.01.2023

Портпаролот на СДСМ, Дарко Каевски, на прес-конференција изјави дека преку одговорните, ефикасни и навремени мерки и политики на Владата предводена од СДСМ, успеале да ја одржат економската стабилност.

ВМРО-ДПМНЕ: Милионерот Каевски треба да знае дека единствена инвестиција во ТИРЗ е фирмата основана од Ковачевски

MakPress - 30.01.2023

Милионерот Каевски треба да знае дека со Ковачевски и СДС нема инвестиции во ТИРЗ, инвеститор е само Пиксел груп основана од премиерот, а управувана од неговиот кум. Откако е СДС на власт ниту една голема странска инвестиција не е дојдена во ...