TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Мицкоски и Дурловски во Дебар: Време е градот да добие музеј и да го сочуваме наследството

Макфакс - 02.07.2020

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски заедно со носителот на изборна единица 5, Игор Дурловски ја посетија општината Дебар и остварија посета со населението. На средбата, Мицкоски порача дека во програмата на ВМРО-ДПМНЕ има такви мерки кои ...

Дурловски: Новата влада од ВМРО-ДПМЕ ќе се залага за поголем број на инвестициски проекти за да се развие Дебар

Курир - 02.07.2020

Игор Дурловски, носител на ИЕ 5 денеска при своето обраќање пред граѓаните во Дебар посочи дека овие избори се шанса која не смее да се пропуштиме и дека овие избори се референдум дали ќе имаме држава или не, дали сме за Македонија или сме против ...

Мицкоски и Дурловски во Дебар: Време е градот да добие музеј и да го сочуваме наследството

MTM - 02.07.2020

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, заедно со носителот на Изборната единица 5, Игор Дурловски, ја посети општината Дебар и оствари посета со населението. На средбата Мицкоски порача дека во програмата на ВМРО-ДПМНЕ има такви мерки што ...

Мицковски во Дебар: Гарантираме безусловна правда и нула толеранција на корупцијата

Опсервер - 02.07.2020

Дебар, 2 јули 2020 () – Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицковски и носителот на кандидатската листа во Петтата изборна единица на коалицијата „Обнова за Македонија“ Игор Дурловски денеска беа во Дебар од каде порачаа дека во програмата на ...

Македонија ќе биде името кое повторно ќе значи чест, гордост и достоинство

Нетпрес - 02.07.2020

Носителот во изборната единица 5 на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Дурловски на својата фејсбук страница објави видео спот кое што може да го проследите во продолжение. -Не сме исти. Ние сме луѓе кои беспоштедно се борат за Македонија, а тие тргуваат со ...

Дурловски: Македонија ќе биде името кое повторно ќе значи чест, гордост и достоинство!

Курир - 02.07.2020

Носителот во изборната единица 5 на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Дурловски на својата фејсбук страница објави видео спот кое што може да го проследите во продолжение. -Македонија ќе биде името кое повторно ќе значи чест, гордост и достоинство! За Македонија, ...

Народот на Дурловски

Слободен Печат - 02.07.2020

„Оној кој лаже мора да биде поразен од народот“, извикува вехементно Игор Дурловски, кандидат за пратеник на ВМРО-ДПМНЕ. Ваквите пораки што се испраќаат во јавноста во изборната кампања веројатно имаат за цел да покажат дека е можен потфатот точно и ...

Заев: Од една страна сме јас, Шеќеринска и НАТО, од другата се Груевски, Мицкоски, Дурловски и насилството во ...

Бриф - 01.07.2020

„Тргнавме да ги решиме НАТО и ЕУ и успеавме, сега вака со интегрирана држава многу е полесно. За разлика од нас, Дурловски, противкандидатот на Шеќеринска. ништо не го интересира, само пари, власт и моќ, празни се внатре, немаат суштина, и ...

Заев до стружани: Од една страна сме јас, Радмила и членството во НАТО, од другата страна се Дурловски и Мицковски и ...

iPortal - 01.07.2020

„Од една страна сме јас, Радмила и членството во НАТО, од другата страна се Дурловски и Мицковски и насилството во Собранието. Враќањето на Дурловски во Собранието ќе биде враќање на местото на злосторството“, рече претседателот на СДСМ Зоран Заев ...

Заев од трибина: Од една страна сме јас, Шеќеринска и НАТО, од другата се Груевски, Мицкоски, Дурловски и насилството ...

Centar - 01.07.2020

„Тргнавме да ги решиме НАТО и ЕУ и успеавме, сега вака со интегрирана држава многу е полесно. За разлика од нас, Дурловски, противкандидатот на Шеќеринска. ништо не го интересира, само пари, власт и моќ, празни се внатре, немаат суштина, и ...

Заев: Од една страна сме јас, Радмила и НАТО, а од другата Дурловски, Мицкоски и насилството во Собранието

Макфакс - 01.07.2020

Враќање на Дурловски во Собранието би било враќање на местото на злосторството, рече претседателот на СДСМ, Зоран Заев, на вечерашната граѓанска трибина на коалицијата „Можеме“ во Струга. Според него, новите кадри на Мицкоски се под целосна контрола ...

Заев: Од една страна сме јас, Радмила и НАТО, а од другата Дурловски, Мицкоски и насилството во Собранието

Вечер - 01.07.2020

Враќање на Дурловски во Собранието би било враќање на местото на злосторството, рече претседателот на СДСМ, Зоран Заев, на вечерашната граѓанска трибина на коалицијата „Можеме“ во Струга. Според него, новите кадри на Мицкоски се под целосна контрола ...

Заев: Има разлика – од една страна јас, Радмила и НАТО, од друга Дурловски, Мицкоски, Груевски и насилство во Собрание

Frontline - 01.07.2020

„Тргнавме да ги решиме НАТО и ЕУ и успеавме, сега вака со интегрирана држава многу е полесно. За разлика од нас, Дурловски, противкандидатот на Шеќеринска ништо не го интересира, само пари, власт и моќ, празни се внатре, немаат суштина, и Дурловски, ...

Дурловски: На 15 јули да се спротивставиме на неправдите кои ги гледаме изминатите три години

Канал5 - 01.07.2020

Игор Дурловски, носител на листата на кандидати за пратеници од ВМРО-ДПМНЕ во ИЕ 5 денес од Кичево на граѓаните им порача дека македонскиот народ и покрај бурните премрежја секогаш излегувал посилен.

Дурловски: На 15 јули да се спротивставиме на неправдите кои ги гледаме изминатите три години

Нетпрес - 01.07.2020

Игор Дурловски, носител на листата на кандидати за пратеници од ВМРО-ДПМНЕ во Изборната единици 5 денес од Кичево на граѓаните им порача дека македонскиот народ и покрај бурните премрежја секогаш излегувал посилен.

Дурловски: На 15 јули да се спротивставиме на неправдите кои ги гледаме изминатите три години

24Инфо - 01.07.2020

Игор Дурловски, носител на листата на кандидати за пратеници од ВМРО-ДПМНЕ во ИЕ 5 денес од Кичево на граѓаните им порача дека македонскиот народ и покрај бурните премрежја секогаш излегувал посилен.

Дурловски: На 15 јули да се спротивставиме на неправдите кои ги гледаме изминатите три години

Слободен Печат - 01.07.2020

Игор Дурловски, носител на листата на кандидати за пратеници од ВМРО-ДПМНЕ во ИЕ 5 денес од Кичево на граѓаните им порача дека македонскиот народ и покрај бурните премрежја секогаш излегувал посилен.

Дурловски: На овие избори ќе победи народот

+инфо - 01.07.2020

Игор Дурловски, носител на листата на кандидати за пратеници од ВМРО-ДПМНЕ во ИЕ 5 денес од Кичево на граѓаните им порача дека македонскиот народ и покрај бурните премрежја секогаш излегувал посилен.

Дурловски: На 15 јули да се спротивставиме на неправдите кои ги гледаме изминатите три години

Опсервер - 01.07.2020

Игор Дурловски, носител на листата на кандидати за пратеници од ВМРО-ДПМНЕ во ИЕ 5 денес од Кичево на граѓаните им порача дека македонскиот народ и покрај бурните премрежја секогаш излегувал посилен.

Дурловски: Македонскиот народ се спротивставува на неправдата, понекогаш со молк знае да победи

Република - 01.07.2020

Игор Дурловски, носител на листата на кандидати за пратеници од ВМРО-ДПМНЕ во ИЕ 5 денес од Кичево на граѓаните им порача дека македонскиот народ и покрај бурните премрежја секогаш излегувал посилен.

Дурловски: Македонија ќе значи ЧЕСТ, ГОРДОСТ И ДОСТОИНСТВО

Вечер - 02.07.2020

Носителот во изборната единица 5 на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Дурловски на својата фејсбук страница објави видео спот кое што може да го проследите во продолжение. Македонија ќе биде името кое повторно ќе значи чест, гордост и достоинство! За Македонија, ...

Народот на Дурловски

iPortal - 02.07.2020

„Оној кој лаже мора да биде поразен од народот“, извикува вехементно Игор Дурловски, кандидат за пратеник на ВМРО-ДПМНЕ. Ваквите пораки што се испраќаат во јавноста во изборната кампања веројатно имаат за цел да покажат дека е можен потфатот точно и ...

Дурловски: Новата влада од ВМРО-ДПМЕ ќе се залага за поголем број на инвестициски проекти за да се развие Дебар

Слободен Печат - 02.07.2020

Игор Дурловски, носител на ИЕ 5 денеска при своето обраќање пред граѓаните во Дебар посочи дека овие избори се шанса која не смее да се пропуштиме и дека овие избори се референдум дали ќе имаме држава или не, дали сме за Македонија или сме против ...

Дурловски: Новата влада од ВМРО-ДПМЕ ќе се залага за поголем број на инвестициски проекти за да се развие Дебар

Нетпрес - 02.07.2020

Игор Дурловски, носител на ИЕ 5 денеска при своето обраќање пред граѓаните во Дебар посочи дека овие избори се шанса која не смее да се пропуштиме и дека овие избори се референдум дали ќе имаме држава или не, дали сме за Македонија или сме против ...

Дурловски: Новата влада од ВМРО-ДПМЕ ќе се залага за поголем број на инвестициски проекти за да се развие Дебар

24Инфо - 02.07.2020

Игор Дурловски, носител на ИЕ 5 денеска при своето обраќање пред граѓаните во Дебар посочи дека овие избори се шанса која не смее да се пропуштиме и дека овие избори се референдум дали ќе имаме држава или не, дали сме за Македонија или сме против ...

Дурловски: ВМРО-ДПМЕ ќе се залага за поголем број на инвестициски проекти за да се развие Дебар

iPortal - 02.07.2020

Игор Дурловски, носител на ИЕ 5 денеска при своето обраќање пред граѓаните во Дебар посочи дека овие избори се шанса која не смее да се пропушти и дека овие избори се референдум дали ќе имаме држава или не, дали сме за Македонија или сме против неа.

Дурловски: Овие избори се референдум за тоа дали ќе имаме држава или не

+инфо - 02.07.2020

Нè чека работа, Македонија мора да се обнови. Исправени и горди, сплотени и единствени за историска победа, победа на Македонија - порача Дурловски. Игор Дурловски, носител на ИЕ 5 денеска при своето обраќање пред граѓаните во Дебар посочи дека овие ...

Дурловски:Новата влада од ВМРО-ДПМЕ ќе се залага за поголем број на инвестициски проекти за да се развие Дебар

Опсервер - 02.07.2020

Игор Дурловски, носител на ИЕ 5 денеска при своето обраќање пред граѓаните во Дебар посочи дека овие избори се шанса која не смее да се пропуштиме и дека овие избори се референдум дали ќе имаме држава или не, дали сме за Македонија или сме против ...

Мицкоски и Дурловски во Дебар: Време е градот да добие музеј и да го сочуваме наследството

Вечер - 02.07.2020

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски заедно со носителот на изборна единица 5, Игор Дурловски ја посетија општината Дебар и остварија посета со населението. На средбата, Мицкоски порача дека во програмата на ВМРО-ДПМНЕ има такви мерки кои ...

Мицкоски: ВЕТУВАА ПРАВДА, ВОВЕДОА РЕКЕТ!

Вечер - 02.07.2020

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицковски и носителот на кандидатската листа во Петтата изборна единица на коалицијата „Обнова за Македонија“ Игор Дурловски денеска беа во Дебар од каде порачаа дека во програмата на ВМРО-ДПМНЕ има мерки кои ...

Мицкоски: Гарантираме безусловна правда и нула толеранција на корупцијата

ТВ21 - 02.07.2020

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски и носителот на кандидатската листа во Петтата изборна единица на коалицијата „Обнова за Македонија“ Игор Дурловски денеска беа во Дебар од каде порачаа дека во програмата на ВМРО-ДПМНЕ има мерки кои ...

Мицкоски во Дебар: Гарантираме безусловна правда и нула толеранција на корупцијата

Локално - 02.07.2020

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски и носителот на кандидатската листа во Петтата изборна единица на коалицијата „Обнова за Македонија“ Игор Дурловски денеска беа во Дебар од каде порачаа дека во програмата на ВМРО-ДПМНЕ има мерки кои ...

Мицкоски: Гарантираме нула толеранција на корупцијата

МКД - 02.07.2020

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски и носителот на кандидатската листа во Петтата изборна единица на коалицијата „Обнова за Македонија“ Игор Дурловски денеска беа во Дебар од каде порачаа дека во програмата на ВМРО-ДПМНЕ има мерки кои ...

Мицковски во Дебар: Гарантираме безусловна правда и нула толеранција на корупцијата

Вечер Прес - 02.07.2020

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицковски и носителот на кандидатската листа во Петтата изборна единица на коалицијата „Обнова за Македонија“ Игор Дурловски денеска беа во Дебар од каде порачаа дека во програмата на ВМРО-ДПМНЕ има мерки кои ...

Мицковски во Дебар: Гарантираме безусловна правда и нула толеранција на корупцијата

Либертас - 02.07.2020

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицковски и носителот на кандидатската листа во Петтата изборна единица на коалицијата „Обнова за Македонија“ Игор Дурловски денеска беа во Дебар од каде порачаа дека во програмата на ВМРО-ДПМНЕ има мерки кои ...

Мицкоски и Дурловски во Дебар: Време е градот да добие музеј

Н.Македонија - 02.07.2020

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, заедно со носителот на Изборната единица 5, Игор Дурловски, ја посети општината Дебар и оствари посета со населението. На средбата Мицкоски порача дека во програмата на ВМРО-ДПМНЕ има такви мерки што ...

Дурловски: На 15 јули да се спротивставиме на неправдите кои ги гледаме изминатите три години

Курир - 01.07.2020

Игор Дурловски, носител на листата на кандидати за пратеници од ВМРО-ДПМНЕ во ИЕ 5 денес од Кичево на граѓаните им порача дека македонскиот народ и покрај бурните премрежја секогаш излегувал посилен.

Заев до стружани: Од една страна сме јас, Радмила и членството во НАТО, од другата страна се Дурловски и Мицковски и ...

Канал5 - 01.07.2020

„Од една страна сме јас, Радмила и членството во НАТО, од другата страна се Дурловски и Мицковски и насилството во Собранието. Враќањето на Дурловски во Собранието ќе биде враќање на местото на злосторството".

Заев од трибина: Од една страна сме јас, Шеќеринска и НАТО, од другата се Груевски, Мицкоски, Дурловски и насилството ...

24Инфо - 01.07.2020

„Тргнавме да ги решиме НАТО и ЕУ и успеавме, сега вака со интегрирана држава многу е полесно. За разлика од нас, Дурловски, противкандидатот на Шеќеринска. ништо не го интересира, само пари, власт и моќ, празни се внатре, немаат суштина, и ...