TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Кај Ректоратот утрово е најзагадено

Слободен Печат - 13.12.2019

Моментално најголемата загаденост на воздухот во државата има кај Ректоратот при УКИМ. Загаденоста тука изнесува 90 µg/m3, а потоа, на второ место утрово е Центарот на град Скопје каде се измерени 89 µg/m3.

Најзагадено утрово повторно кај Ректорат, Ѓорче и Центар зад него

Скопје инфо - 15.11.2019

За среќа на скопјани и покрај пасивноста на надлежните, временските прилики деновиве го намалија загадувањето во главниот град кое е на нешто пониско ниво. Утрово повеќето скопски општини се под или близу дозволената граница за загадување од 50 ПМ ...

Утрово најзагадено кај Ректорат, во Куманово и Тетово

Курир - 15.11.2019

Кај Ректорат во Скопје, Куманово и Тетово утрово се најзагадените места во Македонија. Скопските општини Центар и Гази Баба утринава според мерните станици ја дополнуваат топ 5 листата на најзагадени места во земјава.

„Министерската навика никако да се искорени“, а Македонија се гуши: Стариот министер не го интересираа граѓаните, ...

Курир - 14.11.2019

Загаденоста во Македонија со денови никако да се намали или пак целосно да исчезне. Денеска најзагаден град во Македонија повторно е Тетово, а загаденоста таму изнесува 94 ПМ 10 честички на метар кубен.

Им нема спас на тетовци: Повторно дишат најзагаден воздух

Слободен Печат - 14.11.2019

Погледнете кои општини се најзагадени утрово. Мерните станици во земјава покажуваат дека утринава воздухот е најзагаден во Тетово, а веднаш после него е Куманово и скопската општина Центар, па потоа Карпош, Ректоратот и Ѓоче Петров.

Утрово Ректорат го има приматот во загадување, Центар е зад него

Скопје инфо - 14.11.2019

По врнежливите денови загадувањето во главниот град е на нешто пониско ниво, па утрово повеќето скопски општини се под дозволената граница за загадување. Воздухот како и изминативе денови е најлош кај Ректорат со 54 ПМ 10, а зад него е Центар со 42.

Правливата улица во Тетово и новиот мерач во Гази Баба виновници за „пиковите“ на аерозагадување

Мета - 13.11.2019

Реконструкција на локална улица во Тетово, во близина на станицата за мерење на квалитетот на воздухот на Министерството за животна средина е најверојатната причина за зголемените концентрации на ПМ 10 честичките во воздухот во овој град, се вели во ...

Конечно почист воздух, дождот го намали загадувањето

Скопје инфо - 13.11.2019

Дождливото време за среќа конечно го расчисти воздухот во главниот град, а и во земјава, па утрово мерните станици покажуваат најмало загадуваање во изминативе десетина дена. Кај Ректоратот утринава се измерени 19 ПМ10 честички, додека во Тетото има ...

Утрово најзагадено кај Ректорат, во Куманово и Тетово

Пулс24 - 15.11.2019

Кај Ректорат во Скопје, Куманово и Тетово утрово се најзагадените места во Македонија. Скопските општини Центар и Гази Баба утринава според мерните станици ја дополнуваат топ 5 листата на најзагадени места во земјава.

Утринава најзагадено кај Ректорат

Фокус - 15.11.2019

Мерните станици во земјава покажуваат дека утринава воздухот е најзагаден кај Ректоратот при УКИМ, а веднаш после него се Тетово и Куманово, па следи скопската општина Гази Баба, потоа Ѓоче Петров и Центар.

Утрово најзагадено е кај Ректоратот

Нетпрес - 15.11.2019

Мерните станици во земјава покажуваат дека утринава воздухот е најзагаден кај Ректоратот при УКИМТ, а веднаш после него се Тетово и Куманово, па следи скопската општина Гази Баба, потоа Ѓоче Петров и Центар.

Утрово најзагадено кај Ректорат, во Куманово и Тетово

Нетпрес - 15.11.2019

Кај Ректорат во Скопје, Куманово и Тетово утрово се најзагадените места во Македонија. Скопските општини Центар и Гази Баба утринава според мерните станици ја дополнуваат топ 5 листата на најзагадени места во земјава.

Најзагадено утрово повторно кај Ректорат, Ѓорче и Центар зад него

Република - 15.11.2019

Мерните станици во земјава покажуваат дека утринава воздухот е најзагаден кај Ректоратот при УКИМ, а веднаш после него се Тетово и Куманово, па следи скопската општина Гази Баба, потоа Ѓоче Петров и Центар.

Најзагаден воздухот кај Ректорат

24 Вести - 15.11.2019

Мерните станици во земјава покажуваат дека утринава воздухот е најзагаден кај Ректоратот при УКИМ, а веднаш после него се Тетово и Куманово, па следи скопската општина Гази Баба, потоа Ѓорче Петров и Центар.