TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Рецепт на денот: Тестенини со кари сос со печурки

Кајгана - 25.01.2021

Пробајте го рецептот на Мартина Трајаноска за вкусни тестенини со кари сос со печурки. Потребни состојки: Тестенини(по желба) Печурки Неутрална павлака Зачини(сол, сушен магдонос, кари) Начин на подготовка: Тестенините сварете ги во зовриена вода, а ...

Крем супа од брокули

Слободен Печат

Пастичо со праз и козја рикота

Мои рецепти

(ВИДЕО) Тестенини со шунка и павлака – едноставно а вкусно!

Екран

Тава со праз месо и компир во бешамел сос

Мои рецепти

Зимска крем-супа со грашок и пршута

Вечер Прес

Мусака со сланина – гурмански ручек

Gotvi.mk

Gotvi.mk

Јагнешки бут со рузмарин

Слободен Печат - 24.01.2021

СОСТОЈКИ – 1 јагнешки бут, отприлика 2-2,5 кг, обескостен За маринадата – 2 лажици сечкан свеж рузмарин – 2 лажици свежо сечкана мајчина душичка – рендана кора од 2 лимона – 6 чешниња лук – 130 мл маслиново масло – 3 свежи листови лавор ПОДГОТОВКА ...

Говедско месо во сос од црвено вино

Gotvi.mk

Ќофтиња од интегрален ориз

Gotvi.mk

Омлет од едно јајце

Gotvi.mk

Вкусно јадење од кое сите ќе ви побараат уште: Сочни шницли од мелено месо по старински рецепт

НМД

Kремасто пилешко во мајчина душица и сос од лимон!

Пулс24

Како се прават кнедли од гриз и јајце за супа – најдобриот рецепт досега

НМД

Скопје24 Попара