TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ставрески ќе ги мониторира градоначалниците од ВМРО-ДПМНЕ

Фокус - 03.12.2021

Поранешниот министер од Владата на Никола Груевски и негов тогашен близок соработник, Зоран Ставрески се врати во партиските тела на ВМРО-ДПМНЕ. Актуелниот лидер на паријата, Христијан Мицкоски вчера формираше работно тело во рамките на партијата ...

ВМРО-ДПМНЕ го ангажира Зоран Ставрески во новото работно тело

Фактор - 03.12.2021

Поранешниот вицепремиер и министер за финансии во владата на ВМРО-ДПМНЕ предводена од Никола Груевски, Зоран Ставрески, повторно е ангажиран во редовите на најголемата опозициска партија. ВМРО-ДПМНЕ соопшти дека Ставрески ќе биде дел од работно тело ...

Ставрески се врати во работните тела на ВМРО-ДПМНЕ

Р.С.Европа - 03.12.2021

Поранешниот министер за финансии во владата на ВМРО-ДПМНЕ предводена од Никола Груевски, Зоран Ставрески, по подолго време се врати во работните тела на ВМРО-ДПМНЕ. Како што соопштија синоќа од партијата формирале работно тело за следење на ...

„Трошиме на чоколада, а немаме леб да јадеме“: Мицкоски го врати Ставрески во работните тела на ВМРО-ДПМНЕ

Локално - 03.12.2021

Министерот за финансии во владата на ВМРО-ДПМНЕ предводена од Никола Груевски, Зоран Ставрески се врати во работните тела на партијата. Ставрески беше вицепремиер во владата на Груевски од 2006, а од 2009 до 2016 и министер за финансии.

Ставрески се врати во работните тела на ВМРО-ДПМНЕ, ќе го следи спроведувањето на ветувањата

Н.Македонија - 03.12.2021

Поранешниот министер за финансии Зоран Ставрески по подолго време се врати во работните тела на ВМРО-ДПМНЕ, откако од опозициската партија синоќа соопштија дека формирале работно тело за следење на реализацијата на проектите кои градоначалниците ги ...

Зоран Ставрески се враќа на политичката сцена во Македонија

Курир - 03.12.2021

Поранешниот вицепремиер и министер за финансии во владата на ВМРО-ДПМНЕ предводена од Никола Груевски, Зоран Ставрески, повторно е ангажиран во редовите на најголемата опозициска партија. ВМРО-ДПМНЕ соопшти дека Ставрески ќе биде дел од работно тело ...

Зоран Ставрески се враќа во политиката, ВМРО-ДПМНЕ го ангажира за да следи дали градоначалниците ги исполнуваат ...

Zoom - 03.12.2021

Поранешниот вицепремиер и министер за финансии во владата на ВМРО-ДПМНЕ предводена од Никола Груевски, Зоран Ставрески, повторно е ангажиран во редовите на најголемата опозициска партија. ВМРО-ДПМНЕ соопшти дека Ставрески ќе биде дел од работно тело ...

Ставрески се врати во работните тела на ВМРО-ДПМНЕ

Centar - 03.12.2021

Поранешниот министер за финансии во владата на ВМРО-ДПМНЕ предводена од Никола Груевски, Зоран Ставрески, по подолго време се врати во работните тела на ВМРО-ДПМНЕ. Како што соопштија синоќа од партијата формирале работно тело за следење на ...

Зоран Ставрески се враќа на политичката сцена во Македонија

Lider - 03.12.2021

Поранешниот вицепремиер и министер за финансии во владата на ВМРО-ДПМНЕ предводена од Никола Груевски, Зоран Ставрески, повторно е ангажиран во редовите на најголемата опозициска партија. ВМРО-ДПМНЕ соопшти дека Ставрески ќе биде дел од работно тело ...

Зоран Ставрески се враќа во политиката

Нетпрес - 03.12.2021

Поранешниот вицепремиер и министер за финансии во владата на ВМРО-ДПМНЕ предводена од Никола Груевски, Зоран Ставрески, повторно е ангажиран во редовите на најголемата опозициска партија. ВМРО-ДПМНЕ соопшти дека Ставрески ќе биде дел од работно тело ...

Зоран Ставрески се врати во работните тела на ВМРО-ДПМНЕ

еМагазин - 03.12.2021

Поранешниот министер за финансии во владата на ВМРО-ДПМНЕ предводена од по подолго време се врати во работните тела на ВМРО-ДПМНЕ. Од партијата синоќа соопштија дека формирале работно тело за следење на реализацијата на проектите на градоначалниците ...

ВМРО-ДПМНЕ формираше работно тело за следење на реализацијата на проектите на градоначалниците ветени пред граѓаните

Курир - 02.12.2021

Во насока на доследно спроведување на проектите ветени пред граѓаните кои добија апсолутна поддршка на последните избори, ВМРО-ДПМНЕ пристапи кон формирање на работно тело во рамките на партијата кое ќе ја следи реализацијата на истите, информираат ...

Мицкоски и Ставревски ќе ја следат реализацијата на проектите на градоначалниците ветени пред граѓаните

24Инфо - 02.12.2021

Во насока на доследно спроведување на проектите ветени пред граѓаните кои добија апсолутна поддршка на последните избори, ВМРО-ДПМНЕ пристапи кон формирање на работно тело во рамките на партијата кое ќе ја следи реализацијата на истите.

ВМРО-ДПМНЕ: Формирано работно тело за следење на реализацијата на проектите на градоначалниците

Канал5 - 02.12.2021

Во насока на доследно спроведување на проектите ветени пред граѓаните кои добија апсолутна поддршка на последните избори, ВМРО-ДПМНЕ пристапи кон формирање на работно тело во рамките на партијата кое ќе ја следи реализацијата на истите.

ВМРО-ДПМНЕ: Формирано e работно тело за следење на реализацијата на проектите на градоначалниците

Сител - 02.12.2021

Во насока на доследно спроведување на проектите ветени пред граѓаните кои добија апсолутна поддршка на последните избори, ВМРО-ДПМНЕ пристапи кон формирање на работно тело во рамките на партијата кое ќе ја следи реализацијата на истите.

ВМРО ДПМНЕ формира работно тело за следење на реализацијата на проектите кои ги ветија градоначалниците

Република - 02.12.2021

ВМРО ДПМНЕ формираше работно тело во рамките на партијата кое ќе ја следи реализацијата на проектите кои градоначалниците ги ветија пред граѓаните. Во програмите „Гарантираме” се опфатени точно 14.835 проекти од различни сфери и области, решенија за ...

ВМРО-ДПМНЕ формираше работно тело за следење на проектите на градоначалниците ветени пред граѓаните

Нетпрес - 02.12.2021

Во насока на доследно спроведување на проектите ветени пред граѓаните кои добија апсолутна поддршка на последните избори, ВМРО-ДПМНЕ пристапи кон формирање на работно тело во рамките на партијата кое ќе ја следи реализацијата на истите, информираат ...

ВМРО-ДПМНЕ преку работно тело ќе ја следи реализацијата на проектите на градоначалниците

Локално - 02.12.2021

ВМРО-ДПМНЕ формира работно тело во рамките на партијата, кое ќе ја следи реализацијата на проектите ветени пред граѓаните, а кои добија апсолутна поддршка на последните избори. „Во програмите ‘Гарантираме’ опфатени се точно 14.835 проекти од разни ...

Формирано работно тело за следење на реализацијата на проектите на градоначалниците ветени пред граѓаните

Опсервер - 02.12.2021

Почитувани, Во насока на доследно спроведување на проектите ветени пред граѓаните кои добија апсолутна поддршка на последните избори, ВМРО-ДПМНЕ пристапи кон формирање на работно тело во рамките на партијата кое ќе ја следи реализацијата на истите.

ВМРО-ДПМНЕ формира работно тело кое ќе ја следи реализацијата на проектите на градоначалниците

Press24 - 02.12.2021

ВМРО-ДПМНЕ соопшти дека е формирано работно тело во рамките на партијата, кое ќе ја следи реализацијата на проектите ветени пред граѓаните, а кои добија апсолутна поддршка на последните избори.

Зоран Ставрески заедно со Мицкоски и Шамбески ќе ја следат реализацијата на ветените проекти на градоначалниците од ...

MakPress - 03.12.2021

Во насока на доследно спроведување на проектите ветени пред граѓаните кои добија апсолутна поддршка на последните избори, ВМРО-ДПМНЕ пристапи кон формирање на работно тело во рамките на партијата кое ќе ја следи реализацијата на истите.

Мицкоски го враќа во игра Ставрески, заедно ќе го контролираат работењето на градоначалниците на ВМРО-ДПМНЕ

360 степени - 03.12.2021

Зоран Ставрески, некогашниот министер за финансии во владите на Никола Груевски, како и Оливер Шамбевски, некогашен портпарол на ВМРО-ДПМНЕ, кој потоа беше и амбасадор на земјава во Кина, ќе бидат во работното тело што го формира опозициската ...

Мицкоски го враќа во игра Ставрески

Либертас - 03.12.2021

Зоран Ставрески, некогашниот министер за финансии во владите на Никола Груевски, како и Оливер Шамбевски, некогашен портпарол на ВМРО-ДПМНЕ, кој потоа беше и амбасадор на земјава во Кина, ќе бидат во работното тело што го формира опозициската ...

Мицкоски заедно со Ставревски ќе го контролираат работењето на градоначалниците на ВМРО-ДПМНЕ

Слободен Печат - 03.12.2021

Формирано е работно тело кое ќе ја следи реализацијата на проектите што беа ветени во кампањата за локалните избори и со него ќе раководи лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, со логистика на Зоран Ставрески и Оливер Шамбевски.

Мицкоски заедно со Ставревски и Шамбевски ќе го контролираат работењето на градоначалниците на ВМРО-ДПМНЕ

Локално - 03.12.2021

Во насока на доследно спроведување на проектите ветени пред граѓаните кои добија апсолутна поддршка на последните избори, ВМРО-ДПМНЕ пристапи кон формирање на работно тело во рамките на партијата кое ќе ја следи реализацијата на истите, информираат ...

ВМРО-ДПМНЕ го врати Ставрески во телата на партијата

Независен - 03.12.2021

Зоран Ставрески, некогашниот министер за финансии во владите на Никола Груевски, како и Оливер Шамбевски, некогашен портпарол на ВМРО-ДПМНЕ, кој потоа беше и амбасадор на земјава во Кина, ќе бидат во работното тело што го формира опозициската ...

Во работното тело за следење на реализацијата на проектите ќе биде и Зоран Ставревски

Тера - 03.12.2021

ВМРО ДПМНЕ соопшти дека во насока на доследно спроведување на проектите ветени пред граѓаните кои добија апсолутна поддршка на последните избори, ВМРО-ДПМНЕ пристапи кон формирање на работно тело во рамките на партијата кое ќе ја следи реализацијата ...

Зоран Ставревски ќе ги контролира градоначалниците на ВМРО-ДПМНЕ

Сакам да кажам - 03.12.2021

Зоран Ставревски, долгогодишниот министер за финансии во владите на Никола Груевски, ќе биде дел од работното тело на ВМРО-ДПМНЕ кое ќе ја контролира работата на градоначалниците на партијата.