TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ВИДЕО: Паника во Катар, голем пожар во навивачкото село

А1 On - 26.11.2022

Во навивачкото село на Светското првенство во Катар избувна пожар. Селото се наоѓа во Лусаил, вториот по големина град во Катар. На видеата објавени на Твитер се гледа дека во близина на селото се крева црн чад, но се уште не е утврдено како ...

ВИДЕО| Пожар во Катар, во близина на стадионот Лусаил и навивачкиот камп

Слободен Печат - 26.11.2022

Во навивачкото село во Катар на Светското првенство во близина на стадионот Лусаил дошло до драматична ситуација кога избувнал пожар, јавуваат медиумите. како што пренесува „Дејли мејл“ се подигнал голем густ чад, а се уште не е утврдено како дошло ...

ГОРИ НАВИВАЧКОТО СЕЛО БЛИЗУ СТАДИОНОТ ЛУСАИЛ ВО КАТАР Чадот е видлив од далеку (ВИДЕО)

+инфо - 26.11.2022

Во пожарот нема повредени. Пожарникарите во Катар праваат сè за да ја спречат паниката што настана откако избувна пожаро во навивачкото село близу стадионот Лусаил, пишува Дејли Мејл . Чадот е видлив од далеку.

ВИДЕО: ПОЖАР ВО НАВИВАЧКО СЕЛО ВО ДОХА: Паника во Катар

Фактор - 26.11.2022

Навивачкото село во Доха, во близина на стадионот „Лусаил“ го зафати , пишува Дејли Мејл. Ова се случило во навивачкото село наречено „Северниот остров Кетаифан“, додека властите истакнале дека пожарникарите го „контролирале“ пожарот во зградата, а ...

ПОЖАР НА МУНДИЈАЛОТ во КАТАР: Густ чад над „навивачкото село“ (ВИДЕО)

Локално - 26.11.2022

Драма во „навивачкото село“ во Катар на Мундијалот, откако во непосредна близина избувнал пожар. Имено, како што пренесува „Сан“, во близина се издигнал голем густ чад. Се уште не е утврдено како се случило тоа.

(Видео) Гори навивачкото село во Доха, пожарот се шири

Макфакс - 26.11.2022

Навивачкото село во Доха, во близина на стадионот „Лусаил“ го зафати пожар, пишува „Дејли Мејл“. Ова се случило во навивачкото село наречено „Северниот остров Кетаифан“, додека властите истакнале дека пожарникарите го „контролирале“ пожарот во ...

Гори навивачкото село во Доха, пожарот се шири

Н.Македонија - 26.11.2022

Навивачкото село во Доха, во близина на стадионот „Лусаил“ го зафатил пожар, пишува „Дејли Мејл“. Ова се случило во навивачкото село наречено „Северниот остров Кетаифан“, а властите истакнале дека пожарникарите го „контролирале“ пожарот во зградата, ...

Гори навивачко село близу стадионот Лусаил во Катар (ВИДЕО)

Нетпрес - 26.11.2022

Пожарникарите во Катар праваат сè за да ја спречат паниката што настана откако избувна пожаро во навивачкото село близу стадионот Лусаил, пишува Дејли Мејл . Чадот е видлив од далеку. Во селото има шатори кои се од лесно запалив материјал.

(Видео) Гори навивачкото село во Доха, пожарот се шири

Точка - 26.11.2022

Навивачкото село во Доха, во близина на стадионот „Лусаил“ го зафати пожар, пишува „Дејли Мејл“. Ова се случило во навивачкото село наречено „Северниот остров Кетаифан“, додека властите истакнале дека пожарникарите го „контролирале“ пожарот во ...