TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Чупиќ ќе го напушти Вардар, потпиша договор со ППД Загреб!?

Слободен Печат - 18.01.2021

Хрватскиот репрезентативец кој ја одбележа деценијата зад нас, Иван Чупиќ, по 14 години се враќа во домашниот ракомет! Според „ Хандбал Планет “, 34-годишното десно крило од Метковиќ ќе го напушти Скопје следното лето по пет сезони поминати во ...

Иван Чупиќ заминува од Вардар

OhridNews - 18.01.2021

Ракометниот клуб Вардар, ќе остане без еден од најмаркатните играчи во клупската историја, откако Иван Чупиќ одлучил да се врати во родната земја, прифајќи ја понудата од Загреб. Чупиќ и Загреб ќе потпишат тригодишен договор.

Најава што нема да им се допадне на навивачите на Вардар – Чупиќ си заминува, ќе игра за Загреб

Спортманија - 18.01.2021

Реномираниот портал за ракомет „Хендбол планет“ објави дека крилото на „црвено-црните“ по 14 години пауза се враќа во клуб од родната земја Иван Чупиќ ќе си замине од Вардар летоска и ќе игра за ракометниот клуб Загреб, објави познатиот портал за ...

Чупиќ заминува од Вардар

TopSport - 18.01.2021

Иван Чупиќ по завршувањето на сезоната ќе го напушти Вардар. Специјализираниот ракометен поратал, Planet Handball, објави дека десното крило ќе се врати во Загреб. Според овој извор, Чупиќ, со Загреб ќе потпише три годишен договор.

ФОТО: Чупиќ го напушата Вардар, потпишал со Загреб

Дриблинг - 18.01.2021

Иван Чупиќ го напушта Вардар, ова го тврди „Хендбол-планет“ кој најавува голем трансфер на лето. Хрватот веќе потпишал договор со Загреб и се враќа во татковината, има 35 години и во Вардар е од пред пет години, догворот со црвено-црните му завршува ...

Чупиќ го напушта Вардар и се враќа во Загреб по 14 години?!

Спортски - 18.01.2021

Хрватскиот ракометар Иван Чупиќ пред пет години дојде во Вардар и од тогаш е еден од најважните играчи на црвено-црните. Хрватот имаше голем удел во освојувањето на двете европски титули во 2017 и 2019 година.

Во најава ново заминување од Вардар

Спортклуб - 18.01.2021

Во екот на Светското првенство во Египет ни пристигунува вест за ново заминување од редовите на Вардар. Имено како што пренесува реномираниот „хандбал планет“, екипата на Вардар од лето ќе остане без услугите на еден од своите најдобри ракометари.

Си оди на лето: Чупиќ веќе ставил потпис за ППД Загреб!

SportMedia - 18.01.2021

И покрај најавите дека Вардар има намера да преговара за евентуално продолжување на соработката, се чини дека Иван Чупиќ на лето, по завршување на сезоната и дефинитивно ќе го напушти Скопје.

Чупиќ го напушта Вардар на лето - го засилува Загреб!

Sport 1 - 18.01.2021

Хрватскиот репрезентативец Иван Чупиќ, кој пред пет години дојде во македонскиот ракометен гигант Вардар и освои две европски титули (2017 и 2019 година) на лето ќе си замине од црвено-црните и ќе потпише за хрватскиот гигант ППД Загреб, најави ...

Иван Чупиќ си оди од Вардар и ќе се пензионира „дома“!?

Gol.mk - 18.01.2021

Хрватското крило Иван Чупиќ по крајот на сезоната ќе си оди од Вардар и ќе продолжи во ППД Загреб, каде ќе ја игра последната етапа во ракометната кариера и ќе замине во пензија, пишува ракометниот медиум „Хендбол планет“ .

„Хендбол планет“: Чупиќ веќе потпишал за Загреб

Екипа - 17.01.2021

Иван Чупиќ го напушта Вардар на крајот од сезонава, но негова следна дестинација нема да биде Кил, туку хрватскиот првак Загреб. Специјализираниот портал “Хендбол планет“ вечерва објави дека Чупиќ веќе потпишал тригодишен договор со Загреб, што ќе ...

„Хендбол-планет“: Чупиќ се сели во редовите на Загреб

Дерби - 17.01.2021

Хрватскиот ракометен репрезентативец Иван Чупиќ, веќе решил каде ќе ја продолжи кариерата по крајот на оваа сезона, а негов следен клуб ќе биде ППД Загреб, – објави вечерва „Хендбол-планет“.

Чупиќ сака да се пензионира дома – налето се сели во Загреб!

24 Ракомет - 17.01.2021

Десното крило Иван Чупиќ по четири сезони поминати во Вардар, најверојатно од лето ќе има нов предизвик во кариерата и ќе игра за хрватскиот Загреб! 34-годишниот хрватскиот репрезентативец по долго време играње надвор се враќа во татковината, пишува ...

Нов шок за Хрватите: За Лука Циндриќ заврши Светското првенство

Спортклуб - 17.01.2021

Неверојатниот натпревар со Јапонија и избегнатиот пораз на неколку секунди пред крајот не е единствената лоша работа која го потресе таборот на репрезентацијата на Хрватска. Освен бод, мечот со „Самураите“ на „Каубојците“ им го зеде и најдобриот ...

ШОКАНТНА ВЕСТ – Лука Циндриќ го заврши СП 2021

Курир - 16.01.2021

Ракометната селекција на Хрватска доби шокантна информација пред вториот натпревар на Светското првенство (СП), затоа што остана без услугите на Лука Циндриќ. Некогашниот плејмејкер на Вардар се пожали на повреда по натпреварот со Јапонија, а ...

Заврши СП за Лука Циндриќ

Макфакс - 16.01.2021

Лука Циндриќ, еден од најважните играчи во хрватската репрезентација, поради повреда, го заврши своето учество на Светското првенство во Египет. Циндриќ беше неизвесен за натпреварот против Јапонија, но тој сепак беше во тимот, одигра 42 минути, ...

Вардар останува без Иван Чупиќ

Курир - 18.01.2021

Хрватскиот репрезентативец Иван Чупиќ, кој пред пет години дојде во македонскиот ракометен гигант Вардар и освои две европски титули (2017 и 2019 година) на лето ќе си замине од црвено-црните и ќе потпише за хрватскиот гигант ППД Загреб, најави ...

Иван Чупиќ заминува од Вардар

Република - 18.01.2021

Иван Чупиќ по завршувањето на сезоната ќе го напушти Вардар. Специјализираниот ракометен поратал, Planet Handball, објави дека десното крило ќе се врати во Загреб. Според овој извор, Чупиќ, со Загреб ќе потпише три годишен договор.

Вардар останува без Иван Чупиќ

Скопје инфо - 18.01.2021

Хрватскиот репрезентативец Иван Чупиќ, кој пред пет години дојде во македонскиот ракометен гигант Вардар и освои две европски титули (2017 и 2019 година) на лето ќе си замине од црвено-црните и ќе потпише за хрватскиот гигант ППД Загреб, најави ...

Заврши Светското првенство за Лука Циндриќ

Вечер Прес - 17.01.2021

Ракометната репрезентација на Хрватска ќе биде хендикепирана во преостанатиот дел од Светското првество во Египет за неиграњето на средниот бек Лука Циндриќ. Поранешниот играч на Вардар се пожали л на повреда по натпреварот со Јапонија, а лекарските ...

Голем удар за Хрватска, Червар остана без еден од најважните играчи

Дерби - 16.01.2021

Хрватската ракометна јавност доживеа непријатно изненадување од ремито на нивната репрезентација против Јапонија, резултат кој не беше посакуван за дебито на Светското првенство во Египет.

Заврши СП за Лука Циндриќ

TopSport - 16.01.2021

Лука Циндриќ, еден од најважните играчи во хрватската репрезентација, поради повреда, го заврши своето учество на Светското првенство во Египет. Циндриќ беше неизвесен за натпреварот против Јапонија, но тој сепак беше во тимот, одигра 42 минути, ...

Циндриќ го заврши настапот на СП – на негово место ќе игра несудениот македонски репрезентативец!

24 Ракомет - 16.01.2021

Селекцијата на Хрватска останува без важен играч до крајот на Светското првенство во Египет. Поранешниот ракометар на Вардар, Лука Циндриќ, ја обнови поврдата на препоните на средбата против Јапонија и ќе биде во аут до крајот на Мундијалот.

Миленикот на македонската публика го напушта Мундијалот во Египет!

Спортклуб - 16.01.2021

Поранешниот член на Вардар и европски шампион со „црвено-црните“ од 2017 година, Лука Циндриќ поради повреда ќе се врати во Хрватска и ќе го пропушти остатокот од Светското првенство во Египет.

Кошмар за Хрватска: Циндриќ е „во аут“ до крајот на мундијалот

Екипа - 16.01.2021

Лино Червар се соочува со нов огромен проблем во продолжението од СП 2021 откако хрватскиот селектор дозна дека до крајот на мундијалот нема да може да смета на Лука Циндриќ. Асот на Барселона настапи на дуелот со Јапонија на кој „коцкестите“ едвај ...

Шок за Хрватска: Лука Циндриќ го заврши СП 2021

Gol.mk - 16.01.2021

Ракометната селекција на Хрватска доби шокантна информација пред вториот натпревар на Светското првенство (СП), затоа што остана без услугите на Лука Циндриќ. Некогашниот плејмејкер на Вардар се пожали на повреда по натпреварот со Јапонија , а ...