TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Шилегов: Нема да даваме наши пари за Дино Мерлин

Фактор - 16.12.2019

Скопскиот градоначалник Петре Шилегов синоќа реагираше на информацијата дека Дино Мерлин ќе биде платен 100.000 евра за новогодишниот настап на скопскиот плоштад со потсетувањe до јавноста дека за сараевскиот изведувач нема да се дадат буџтски пари.

Глигоров: Дино Мерлин да го носиш за Нова Година треба да си малоумен или тежок сељак!

Бизнис Вести - 16.12.2019

Балканската музичка ѕвезда Дино Мерлин ќе ги забавува жителите на Скопје, на плоштадот „Македонија“ за новогодишната ноќ. – Град Скопје заедно со новиот пријател на Скопје, Дино Мерлин, на сите посетители на новогодишната вечер ќе понуди уникатно ...

И бизнисмените го плукаат Шилегов: „Да го донесеш Мерлин за Нова година треба да си малоумен или тежок сељак!

Магазин - 16.12.2019

За најлудата ноќ во годината во главниот град ќе се пее босанскиот пејач Дино Мерлин. Македонците ќе имаат прилика да ужиааат во песните на најпознатиот баллкански пејач, ова задоволство Градот Скопје ќе го чини 100.000 евра.

Шилегов: Град Скопје ќе плати 100 000 евра за настапот на Дино Мерлин, ама од спонзорства

Слободен Печат - 15.12.2019

По денешните пишувања на Курир.рс за наводна сума од 100 000 евра која Град Скопје ќе му ја исплати на Дино Мерлин, за да ги забавува скопјани за дочекот на 2020 година, со коментар на Фејсбук се огласи и градоначалникот Петре Шилегов.

Град Скопје нема да порроши ниту денар за новогодишниот концерт на Мерлин

Либертас - 15.12.2019

Новогодишниот настап на големата регионална музичка ѕвезда Дино Мерлин, на плоштадот Македонија во Скопје, кој вчера го најави градоначалникот Петре Шилегов, нема да го чини градот ниту денар.

Советничката група на ВМРО ДПМНЕ до Шилегов: Среќата на скопјани нема цена, но твојата има, 100 илјади евра за една ...

Република - 15.12.2019

Среќата на скопјани нема цена, ама очигледнo Вашата има, и таа е 100 илјади евра за една вечер, му порача на фејсбук советничка група на ВМРО ДПМНЕ и Коалицијата на Град Скопје, откако беше објавено дека Дино Мерлин, босанскиот пејач кој ќе пее на ...

Дино Мерлин во Скопје за Нова Година ќе пее за 100.000 евра

AKO - 15.12.2019

Српскиот портал Курир.рс, ги објави цените за новогидишните настапи на балканските музички ѕвезди. Според овој портал, најскапо платени се Здравко Чолиќ и Дино Мерлин. И двајцата ќе пеат за по 100.000 евра, првиот во Будва, а вториот во Скопје.

За 100.000 евра Дино Мерлин ќе ги забавува Скопјани за Нова Година

Expres - 15.12.2019

Според „Курир.рс “, хонорарите на балканските ѕвезди за новогодишната ноќ се вртоглави и се движат од 30.000 до 100.000 евра. Најмногу ќе добијат Здравко Чолиќ и Дино Мерлин. Чолиќ за сто илјади евра ќе пее во Будва, а Дино Мерлин на плоштадот во ...

Не се нула денари: Мерлин за Нова година на скопскиот плоштад ќе пее за 100.000 евра

Република - 15.12.2019

Според српските медиуми Дино Мерлин за Нова година на скопскиот плоштад ќе пее за хонорар од 100.000 евра. „Курир.рс “ги објавија хонорарите на балканските ѕвезди за новогодишната ноќ. Така, покрај Дино Мерлин најмногу ќе добие Здравко Чолиќ кој ...

Дино Мерлин во Скопје за Нова година ќе пее за 100.000 евра

PressingTV - 15.12.2019

Српските медиуми ги објавија хонорарите на балканските ѕвезди за новогодишната ноќ. Сумите се вртоглави и се движат од 30.000 до 100.000 евра. Според „Курир.рс “, најмногу ќе добијат Здравко Чолиќ и Дино Мерлин.Чола ќе пее во Будва, а Дино Мерлин на ...

Дино Мерлин во Скопје за Нова година ќе пее за 100.000 евра

Нетпрес - 15.12.2019

Српските медиуми ги објавија хонорарите на балканските ѕвезди за новогодишната ноќ. Сумите се вртоглави и се движат од 30.000 до 100.000 евра. Според „Курир.рс “, најмногу ќе добијат Здравко Чолиќ и Дино Мерлин.Чола ќе пее во Будва, а Дино Мерлин на ...

Задоволството да не забавува Мерлин за најлудата ноќ ќе не чини 100.000 евра

Скопје1 - 15.12.2019

Српските медиуми ги објавија хонорарите на балканските ѕвезди за новогодишната ноќ. Сумите се движат од 30.000 до 100.000 евра. Според „Курир.рс “, најмногу ќе добијат Здравко Чолиќ и Дино Мерлин.Чола ќе пее во Будва, а Дино Мерлин на плоштадот во ...

ЗА НАЈЛУДАТА НОЌ: Шилегов ќе „скенира“ фискална од 100.000 евра за Дино Мерлин

Денешен - 15.12.2019

Српскиот портал „Курир.рс“ објави дел од хонорарите на балканските ѕвезди кои же пеат за новогодишната ноќ, а тие се движат од 30.000 до 100.000 евра. Најмногу ќе добијат Здравко Чолиќ и Дино Мерлин.

Дино Мерлин во Скопје за Нова година ќе пее за 100.000 евра

Скопје24 - 15.12.2019

Српските медиуми ги објавија хонорарите на балканските ѕвезди за новогодишната ноќ. Сумите се вртоглави и се движат од 30.000 до 100.000 евра. Според „Курир.рс“, најмногу ќе добијат Здравко Чолиќ и Дино Мерлин.Чола ќе пее во Будва, а Дино Мерлин на ...

Дино Мерлин за нова година во Скопје ќе пее за 100 000 евра

Канал5 - 15.12.2019

Српските медиуми ги објавија хонорарите на балканските ѕвезди за новогодишната ноќ. Сумите се вртоглави и се движат од 30.000 до 100.000 евра. Според „курир.рс“, најмногу ќе добијат Здравко Чолиќ и Дино Мерлин.

Дино Мерлин за 100.000 евра ќе пее во Скопје

Репортер - 15.12.2019

Српскиот портал „Курир.рс“ објави дел од хонорарите на балканските ѕвезди кои ќе пеат за новогодишната ноќ, а тие се движат од 30.000 до 100.000 евра. Најмногу ќе добијат Здравко Чолиќ и Дино Мерлин.

Дино Мерлин во Скопје за Нова година ќе пее за 100.000 евра

Скопје инфо - 15.12.2019

Српските медиуми ги објавија хонорарите на балканските ѕвезди за новогодишната ноќ. Сумите се вртоглави и се движат од 30.000 до 100.000 евра. Според „Курир.рс “, најмногу ќе добијат Здравко Чолиќ и Дино Мерлин.Чола ќе пее во Будва, а Дино Мерлин на ...

Шилегов да каже кои се спонзорите што ќе дадат 100.000 евра за Дино Мерлин, бара советничката група на ВМРО ДПМНЕ

Нетпрес - 15.12.2019

Советничка група на ВМРО-ДПМНЕ и Коалиција на Град Скопје со порака на фејсбук му се обратија на градоначалникот на Град Скопје Петре Шилегов. „Почитуван градоначалник Петре Шилегов. Среќата на Скопјани нема цена, ама очигледнo Вашата има, и таа е ...

Советничка група на ВМРО-ДПМНЕ до Шилегов: Среќата на Скопјани немa цена, но твојата има, 100 илјади евра за една вечер

Курир - 15.12.2019

-Почитуван градоначалник Петре Шилегов,среќата на Скопјани нема цена, ама очигледнo Вашата има, и таа е 100 илјади евра за една вечер, реагираат од Советничката група на ВМРО-ДПМЕ на објавата на Шилегов.

Шилегов за шпекулациите дека Мерлин ќе ги забавува скопјани за 100.000 евра: Парите не се буџетски, туку спонзорски!

Фокус - 15.12.2019

По објавата на Курир.рс дека за Новогодишната ноќ скопјани за 100.000 евра ќе ги забавува Дино Мерлин, со реакција на фејсбук се јави градоначалникот Петре Шилегов. „Почитувани непочитувачи, гледам дека сте се распишувале за Дино, Винтерленд, колку, ...

Шилегов: Спонзори ќе му платат 100.000 евра на Дино Мерлин да пее во Скопје

Expres - 16.12.2019

Градоначалникиот на Скопје реагира на информацијата дека Дино Мерлин ќе биде платен 100.000 евра за новогодишниот настап на скопскиот плоштад. Петре Шилегов вели дека пејачот нема да биде платен од буџетот на Градот.

Шилегов иронично ги прашува критичарите колку чини среќата на скопјани?

AKO - 16.12.2019

,,Почитувани непочитувачи , гледам дека сте се распишувале за Дино, Винтерленд, колку, што, како … (притоа ретко кажувате дека тоа не се наши, буџетски пари, туку спонзорски). А колку чини среќата на скопјани ? Еве Ви фотографии.

Шилегов по коментарите за Дино Мерлин: Барем радувајте се на туѓата среќа

Press24 - 16.12.2019

Почитувани непочитувачи...гледам дека сте се распишувале за Дино, Винтерленд, колку, што, како ... (при тоа ретко кажувате дека тоа не се наши, буџетски пари, туку спонзорски). А колку чини среќата на Скопјани? Ова го напиша скопскиот градоначалник ...

Шилегов: Драги нeпoчитувaчи, радоста и сплотеноста на Скопјани е многу повредна од Вашата цpнa кaмпaњa (ГАЛЕРИЈА)

365 - 16.12.2019

Откако српски „Курир“, пишувајќи за новогодишните хоноpaри на балканските ѕвезди, посочи дека Дино Мерлин за настапот на скопскиот плоштад ќе биде најплатениот меѓу нив, тоа наиде кај реакции од дел од скопската јавност.

Шилегов по коментарите за Дино Мерлин: Барем радувајте се на туѓата среќа

Скопје инфо - 16.12.2019

Почитувани непочитувачи...гледам дека сте се распишувале за Дино, Винтерленд, колку, што, како ... (при тоа ретко кажувате дека тоа не се наши, буџетски пари, туку спонзорски). А колку чини среќата на Скопјани? Ова го напиша скопскиот градоначалник ...