TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Почина D10S, фудбалското божество. АD10S!

Окно - 26.11.2020

Насловната на Марка Веста за смртта на еден од најдобрите фудбалери на сите времиња, Аргентинецот Диего Марадона, ги погоди заљубениците во фудбалот ширум светот. За многумина „малиот зелен“ беше најдобриот фудбалски виртуоз на сите времиња, а веста ...

Насловните страници посветени на Диего: Богот умре

Спортклуб - 26.11.2020

„Ако умрам, би сакал пак да се родам и би сакал пак да бидам фудбалер. И би сакал повторно да бидам Диего Армандо Марадона. Да им носам радост на луѓето. Тоа ми е доволно“. Вака изгледа насловната страница на „Марка“.

Кои биле последните зборови на Марадона пред да почине?

Gol.mk - 26.11.2020

Легендата на светскиот фудбал, Диего Армандо Марадона, почина од срцев удар на 60-годишна возраст. Буенос Аирес е шокиран, Аргентина е во тага, Бока Јуниорс ја откажа средбата во Копа Либертадорес... за да му се оддаде чест на великанот.

(Видео) Немили сцени пред ковчегот на Марадона: фановите се судрија со полицијата

Макфакс - 26.11.2020

Улиците на аргентинската метропола Буенос Аирес се претесни за реката фанови кои сакаат да му кажат последно збогум на фудбалскиот ас, Диего Армандо Марадона. Ковчегот со телото на Марадона е изложен во Розовата куќа (Каса Росада), претседателската ...

Извршена обдукција на славниот аргентински фудбалер Марадона

Слободен Печат - 26.11.2020

Обдукцијата на телото на Диего Армандо Марадона траеше околу три часа, а за истата засега има само неофицијални информации за тоа што е донесено како заклучок. „Ел Пибе“ почина во својот дом во Буенос Аирес, а официјалните резултати од обдукцијата ...

Откриени последните зборови на Марадона, по ова не се разбудил повеќе

Sport M - 26.11.2020

Внукот на Диего Марадона, Џони Еспозито бил личноста пред легендарниот Аргентинец ги изговорил последните зборови. Се разбудил во 10 часот, малку порано од вообичаеното, станал, се напил малку вода и повторно се вратил во креветот.

Аргентина се збогува со Диего Марадона

TopSport - 26.11.2020

Откако е извршена обдукција врз телото на Диего Армандо Марадона, неговите посмртни останки се префрлени во претседателската палата во Буенос Аирес, каде реки од луѓе му одаваат последна почит на легендарниот фудбалер.

(Видео) Наместо од Марадона, на „Твитер“ фановите се простуваа од Мадона

Репортер - 26.11.2020

Легендарниот фудбалер Диего Армандо Марадона, почина вчера на 60. годишна возраст. Сепак, меѓу твитерашите дојде до забуна и поединци разбарле дека починала познатата пејачка Мадона. И додека светот се простува со прочуениот „Ел Пибо“, на „Твитер“ ...

Марадона одамна откри што сака да пишува на неговиот гроб (ВИДЕО)

Екипа - 26.11.2020

Еден од најголемите фудбалери на сите времиња, Диего Марадона почина од срцев удар. Пред неколку години на гостување во аргентинска телевизија, фудбалскиот ас на прашањето „Доколку би можел да кажеш неколку збора на својот погреб, кои би биле тие?“ ...

Пикси за четвртфиналето во 1990: Јас плачам, доаѓа Марадона и ме прегрнува

Спортски - 26.11.2020

Смртта на Диего Армандо Марадона ги погоди љубителите на фудбалот, а еден од оние кои имаше прилика да игра против него на теренот е легендарниот југословенски фудбалер, Драган Стојковиќ Пикси.

ВИДЕО: Џамбазов со легендарна песна на Ману Чао посветена на Диего се збогува од Марадона!

Gol.mk - 26.11.2020

Речиси и да нема човек на светот кој не е трогнат по вчерашната трагична вест која пристигна од Аргентина. Фудбалскиот Бог, Диего Армандо Марадона го загуби најважниот натпревар и вчера почина во својот дом како последица на срцев удар.

ВИДЕО: Аргентина се простува од својот фудбалски бог

Дриблинг - 26.11.2020

Аргентина е во голема тага, милиони луѓе се простуваат од својот фудбалски бог, еден и единствен Диего Армандо Марадона. Телото на Марадона е поставено во главниот град Буенос Аирес, сите кои го почтуваат ќе може лично да се простат од големиот Дон ...

Тага и тензии на улиците низ Буенос Аирес: Илјадници фанови се поклонуваат пред ковчегот на Марадона (Видео)

Дерби - 26.11.2020

Вистински хаос се случува во моментов во главниот град на Аргентина, Буенос Аирес каде полицијата не може да се справи со огромниот број на фанови кои излегоа за последен пат да се збогуваат со легендарниот Диего Армандо Марадона кој почина вчера ...

Илјадници Аргентинци се збогуваат од легендата (ВИДЕО)

SportMedia - 26.11.2020

Аргентина се збогува цела ноќ со Диего Марадона, кој почина вчера од срцева слабост. Во моментов, неговиот ковчег е поставен во претседателската палата „Каса Росади“ каде навивачите се збогуваат од него.

Немили сцени пред ковчегот на Марадона: Се степаа граѓаните со полицијата! (ВИДЕО)

Sport 1 - 26.11.2020

Аргентина плаче по својата најголема легенда Диего Армандо Марадона, кој чина вчера во својот дом од срцев удар. На збогувањето со Аргентинецот се очекуваат пвеќе од милион луѓе, а притоа беа забележани и немили сцени.

Незапаметени сцени во Буенос Аирес: Навивачите се борат да дојдат до ковчегот на Марадона

Спортклуб - 26.11.2020

Аргентина се простува од Диего Марадона. Улиците на главниот град Буенос Аирес се исполнети со навивачи, а пред претседателската палата се собра огромен број на оние кои сакаат за последен пат да се простат од Диего.

ВИДЕО: Хаос во Буенос Аирес фановите со сите сили сакаат да го пробијат полицискиот кордон и да се доближат до ковчегот ...

Sport M - 26.11.2020

Ковчегот со телото на Диего Марадона е изложен пред претседателската палата. Таму во моментов се одржува комеморација, а илјадници фанови и Аргентинци ги исполнија улиците на Буенос Аирес.

Точка ТВ: Диего Марадона - човекот кој засекогаш ќе остане запаметен како „магионичарот со топка“

Точка - 26.11.2020

Еден од најдобрите фудбалери на сите времиња, Диего Марадона почина на свои 60 години од срцев удар, а оваа вест го шокираше и растажи светот. Кога се споменува Аргентина, првата асоцијација е фудбалот.

Тепачка на испраќањето на легендарниот Марадона (ВИДЕО)

Локално - 26.11.2020

Аргентина денес ја испраќа во вечното почивалиште, ја испраќа својата најголема фудбалска легенда, Диего Армандо Марадона, кој вчера почина како последица од срцев удар. Ковчегот на Марадона се наоѓа пред претседателската палата и во следните 48 ...

Марадона буквално е божество во Аргентина, неговата црква има и свој Божиќ и Велигден

Сакам да кажам - 26.11.2020

Вообичаено е ако му се восхитувате на еден фудбалер да носите негов дрес, но тројца Аргентинци отидоа многу подалеку во своето обожавање на Диего Армандо Марадона, кој почина вчера на 60 години од срцев удар.

Тажна слика на „Ла Бомбонера“: Цел стадион мрачен, свети само една просторија во чест на Марадона (Видео)

Дерби - 26.11.2020

Од таборот на Бока Јуниорс на уникатен начин му оддадоа почит на легендарниот аргентински фудбалер, Диего Армандо Марадона кој вчера почина на 60 годишна возраст. Според многумина најголемиот фудбалерна сите времиња и неверојатниот виртуоз со ...

Ѓуровски: Марадона беше роден за фудбал, Белград му аплаудираше три минути...

Gol.mk - 26.11.2020

Македонскиот фудбалер Бошко Ѓуровски ја имаше честа да игра против Диего Армандо Марадона. Како член на Црвена Звезда одигра четири средби со фудбалскиот „Бог“, кој почина од срцев удар на 60 години.

Легендарни изјави на Марадона

TopSport - 26.11.2020

Диего Армандо Марадона фудбалски гениј, почина во средата од срцев удар. Аргентинската легенда, покрај брилијантните потези ќе остане запаметен и по своите изјави. „Јас сум црн или бел, никогаш сив“ и дека голот против Англија е „Божја рака“, се ...

Каква тага, синот на Марадона не може на погребот на својот татко и тој е во болница

Sport M - 26.11.2020

Диего Марадона Џуниор се обидува со сите сили да ја напушти болницата во Неапол за да може да присуствува на погребот на својот татко. Тој е хоспитализиран пред неколку дена поради влошување на здравствената состојба како последица на коронавирусот, ...

Последниот месец мешал психотропни супстанци со алкохол, изгубил апетит и бил тажен

Оff.net - 26.11.2020

Здравствените проблеми на Диего Марадона не беа нови со оглед на неговиот начин на живот, а ситуацијата му се влошила во последните година ...

Во живо: Изложен ковчегот на Марадона, илјадници фанови му оддаваат почит 🎥

Спортски - 26.11.2020

Kовчекот на Диего Армандо Марадона е изложен во палатата „Косада Росада“ во Буенос Аирес, илјадници фанови поминуваат покрај оддавајќи почит на фудбалскиот Бог. Во Аргетнина е прогласена тридневна жалост поради смртта на ...

Шилтон: Марадона не се ни извини за „Божјата рака“

Вечер Прес - 26.11.2020

Еден од најдобрите голмани во историјата на фудбалот, Питер Шилтон, кој воедно го прими голот познат како „Божјата рака“ на Диего Армандо Марадона, при поразот на Англија од Аргентина со 1:2 во четврт-финалето на Светското првенство во Мексико во ...

(ВИДЕО) Голот на векот и најдобриот пренос во историјата

Спортклуб - 26.11.2020

Марадона го напушти овој свет оставајќи милиони вљубеници во фудбалот во солзи и тага, но исто така остава зад себе наследство кое ќе се памети вечно. Таков е и неговиот слалом на Мундијалот во Мексико.

Хаос во Буенос Аирес, сите сакаат да се доближат до ковчегот, полицијата употреби солзавец (Фото+Видео)

Спортманија - 26.11.2020

Ќе биде проблематично да се организира погребот на Марадона, се најавува присуство на над 1 милион луѓе. Ковчегот со телото на Диего Марадона е во „Каса Росада“ која е зграда на Владата и претседателска резиденција, па голем број фанови сакаат да се ...

(ВО ЖИВО) Хаос во Буенос Аирес: Милиони луѓе на улицте се збогуваат со Марадона

А1 On - 26.11.2020

Милиони луѓе се простуваат од починатиот поранешен аргентински репрезентативец Диего Марадона. Некои се излезени на улиците, а други ја следат церемонијата во живо. Ковчегот со телото е изложен во „Каса Росада“, официјалната резиденција на ...

Неверојатна врска – Кастро и Марадона починаа на ист ден

Екипа - 26.11.2020

Светот се уште е во шок по прераната смрт на најдобриот фудбалер на сите времиња Диего Армандо Марадона. Тој почина на 25. ноември, односно истиот ден кога светот го напушти и неговиот добар пријател Фидел Кастро.

Објавен официјалниот извештај: Познато што е причината за смртта на Марадона

Спортски - 26.11.2020

Легендарниот Диего Армандо Марадона почина вчера на 60 години, а денес се објавени причините за неговата смрт. Обдукцијата врз телото на Марадона ја направиле петмина патлози. Потврдено дека причина за смртта е откажувањето на неговото срце додека ...

„ФИФА треба да го повлече бројот 10 во чест на Марадона“

Sport 1 - 26.11.2020

Тренерот на Олимпик Марсеј, Андре Вилаш-Боаш упати интересна порака до челниците на Светската куќа на фудбалот (ФИФА). Според Португалецот, ФИФА треба да го повлече од употреба дресот со број 10 во чест на Диего Армандо Марадона.

(ВО ЖИВО) Илјадници Аргентинци на последен поздрав со Марадона

Фактор - 26.11.2020

Илјадници луѓе постојано пристигнуваат за да се простат бо Буенос Ајрес со еден од најлегендарните фудбалери на сите времиња Диего Армандо Марадона. „Фудбалскиот бог“, како што беше нарекуван аргентинскиот ас, почина од срцева слабост, што ...

(Во живо) Последно збогум за Марадона, улиците на Буенос Аирес претесни за реката фанови

Макфакс - 26.11.2020

Во Буенос Аирес во тек е последното збогување на нацијата од Диего Армандо Марадона, а река од луѓе дојдоа да се простат од популарниот „Ел Пибе“. Ковчегот со телото на Марадона е изложен во Розовата куќа (Каса Росада), претседателската палата во ...

Марадона не е единствената фудбалска легенда која почина на 25 ноември

Вечер Прес - 26.11.2020

Диего Армандо Марадона не е единствената фудбалска легенда која на ист ден 25 ноември, но различна година, го напушти светот и замина на небото. Заедно со него, на овој ден замина и легендартниот Џорџ Бест, кој остана запаметен како фудбалер и боем ...

ВО ЖИВО: Комеморација за Диего Марадона, државното знаме преку ковчегот, илјадници дојдоа за последен поздрав

Sport M - 26.11.2020

Ковчегот со телото на Диего Марадона е изложен во владината зграда во Буенос Аирес. Има големо обезбедување, а врз ковчегот е поставено државното знаме. Илјадници Аргентинци доаѓаат за последен пат да се поздрават со големата фудбалска легенда.

Сцената од „Ла Бонбоњера“ во чест на Марадона ќе ги расплаче сите!

СуперСпорт - 26.11.2020

Еден од најдобрите фудбалери во историјата, Диего Марадона почина од срцев удар во текот на вчерашниот ден на 60-годишна возраст. Цел свет се збогува со аргентинската легенда, па сите тагуваат по големиот Марадона, а неговата Бока јуниорс се ...

Објавени резултатите од аутопсијата, познато како изгледале последните часови на Марадона

Спортманија - 26.11.2020

Форензичарите дадоа извештај, луѓето кои последни го виделе жив, ги раскажаа последните часови од неговиот живот. Обдукцијата на телото на Диего Марадона во мртовечницата „Сан Фернандо“ покажала дека причината за смртта е акутен срцев удар, поточно ...

Видео- Фото: Аргентина во солзи тагува по својот идол Марадона

Канал5 - 26.11.2020

Скршени навивачи, потресни сцени, солзи, тага и болка Аргентина тагува по својот спортски идол , легендарниот Диего Армандо Марадона. Навивачите во Буенос Аирес се простуваат од легендарниот Марадона кој синоќа почина од срцев удар во својата родна ...

Шилтон: Чиста измама, Марадона никогаш не ни се извини!

Слободен Печат - 26.11.2020

Поранешниот голман на репрезентацијата на Англија не може да го заборави историскиот момент на Светското првенство во Мексико 1986 година. Питер Шилтон и по 34 години не може да се помири со тој погодок дефиниран како „Божја рака“ на Диего Армандо ...

Култната „Бомбониера“ згасна ноќеска во чест на легендата, светеше само едно место (Видео+Фото)

Спортманија - 26.11.2020

Во чест на Марадона осветлено беше само неговото место на легендарниот стадион на Бока јуниорс. Култната „Бомбониера“ згасна ноќеска во чест на легендата на светскиот фудбал и на Бока јуниорс, Диего Армандо Марадона, а светеше само едно место, ...

Ковчегот со телото на Марадона е изложен во „Каса Росада“, фановите се збогуваат со големиот Диего (ВО ЖИВО)

МКД - 26.11.2020

Илијадници фанови се збогуваат со Диего Марадона, ковчегот со неговото тело е изложен во претседателската палата во „Каса Росада“ во Буенос Аирес. Аргентина прогласи тридневна жалост поради смртта на Диего Марадона.

Аргентина бурно се простува со Марадона (ВИДЕО+ГАЛЕРИЈА)

Expres - 26.11.2020

Илјадници фанови на починатата фудбалска легенда Диего Марадона се обидуваат да пријдат до неговиот ковчег изложен во претседателската палата во Буенос Аирес. Голем број луѓе се собраа со часови порано за да добијат шанса да го поздрават фудбалскиот ...

Тажен момент: Синот на Марадона нема да може да дојде на погребот!?

Gol.mk - 26.11.2020

Аргентинската фудбалска легенда Диего Армандо Марадона замина меѓу легендите на 60-годишна возраст, а неговиот син Диего „јуниор“ моментално е во Неапол и може да не дојде на последното испраќање на неговиот татко.

Илијадници фанови се збогуваат со Диего Марадона, ковчегот е изложен во претседателската палата Каса Росада во Буенос ...

24Фудбал - 26.11.2020

Ковчегот со телото на Диего Марадона е изложен во претседателската палата „Каса Росада“ во Буенос Аирес, илијадници фанови поминуваат и му оддаваат почит на фудбалскиот големец. Аргентина прогласи тридневна жалост поради смртта на Марадона, ...

Зизу имаше што да каже за Марадона и откри кога најмногу бил импресиониран од Аргентинецот

Дерби - 26.11.2020

И тренерот на Реал Мадрид, Зинедин Зидан се најде во плеадата фудбалски работници кои му оддадоа почит на Диего Армандо Марадона кој почина во текот на вчерашниот ден. Големиот Марадона почина во својата 60та година како последица од срцев удар, а ...

Ако ПЕЛЕ е Бетовен НА фудбалот, јас сум Кит Ричардс, Рони Вуд И Боно заедно – животот НА Марадона низ негови изјави

Сакам да кажам - 26.11.2020

Целиот свет тагува по Диего Армандо Марадона, еден од најголемите фудбалери на сите времиња, кој почина вчера на 60 години од срцев удар, оставајќи зад себе неспоредливо наследство. Освен што радуваше милиони луѓе со своите играчки вештини, Марадона ...

Големо обезбедување околу ковчегот на Марадона: Знаме и легендарниот дрес се над него!

СуперСпорт - 26.11.2020

Еден од најдобрите фудбалери во историјата, Диего Армандо Марадона почина вчера од срцев удар и така светот остана без уште една спортска легенда. Ковчегот со телото на Марадона стигна во претседателската палата, а таму ќе биде изложен до неговиот ...

Поради смртта на Марадона, ФИФА го одложи доделувањето на наградите „The Best“

SportMedia - 26.11.2020

Вчера кога беа објавени сите номинирани за наградите „The Best“ кои ги доделува ФИФА, светот го шокираше веста за смртта на легендата, Диего Армандо Марадона. ФИФА одлучи да ја одложи церемонијата на доделување на наградите, која беше закажана во ...