TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

САД ставија на „црната листа“ ирански фирми чии дронови ги користи Русија во Украина

360 степени - 31.01.2023

Од Мисијата на Иран во Обединетите нации од каде порачаа дека санкциите нема да имаат ефект врз нивниот капацитетот за производство на беспилотни летала САД денеска додадоа седум фирми од Иран на листата со санкции бидејќи станува збор за компании ...

Тајната војна против Иран – проектили, дронови и тајни операции на Револуционерната гарда

А1 On

Киев цитираше „персиска поговорка“ за нападот со беспилотни летала во Иран

Нетпрес

Британија смета оти не е практично да испраќа борбени авиони во Украина

360 степени - 31.01.2023

„Британските борбени авиони се исклучително софистицирани и потребни се месеци за да се научи како да се управуваат. Со оглед на тоа, веруваме дека не е практично да се испратат тие авиони во Украина.

Британија смета дека не е практично да испрати воени авиони во Украина

Р.С.Европа

Уште една земја од НАТО не сака да испрати авиони во Украина

А1 On

Варшава и Лондон сега против испораки борбени авион на Киев

Нетпрес

Украинците бараат нови авиони од четврта генерација, Бајден ја отфрли можноста: Расте притисокот во НАТО

А1 On

ВИДЕО | Андоновиќ: Koj ќе завладее со украинското небо?

Слободен Печат

Макрон за испраќањето авиони во Украина: Ништо не е исклучено

МКД

Р.С.Европа Deutsche Welle Нетпрес Сакам да кажам Н.Македонија Во Центар Кумановски м. Кумановски м.

Москва: европските сили треба да им се спротивстават на „агресивните“ Полска и Балтикот

Р.С.Европа - 31.01.2023

Русија денеска соопшти дека повиците на претседателот на Литванија за снабдување на Украина со борбени авиони ја истакнале „исклучително агресивната позиција“ на балтичките земји и Полска и дека „големите европски земји“ треба да го балансираат ...

Кремљ ги обвини балтичките земји за „екстремно агресивен став“ за војната во Украина

Кумановски м.

Кремљ ги обвини балтичките земји за „екстремно агресивен став“ за војната во Украина

360 степени

Кремљ ги обвини балтичките земји за „екстремно агресивен став“ за војната во Украина

А1 On

Кремљ ги обвини балтичките земји за „екстремно агресивен став“ за војната во Украина

Опсервер

Кремљ ги обвини балтичките земји за „екстремно агресивен став“ за војната во Украина

Вечер Прес

Кремљ ги обвини балтичките земји за „екстремно агресивен став“ за војната во Украина

Сител

МКД OhridNews Во Центар MakPress