TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Боки 13 и Јанева ќе одат повторно на распит кај Рускоска

ТВ21 - 21.09.2019

Осомничените во случајот „Рекет“ Бојан Јовановски – Боки 13 и екс специјалната јавна обвинителка Катица Јанева, повторно ќе даваат искази кај обвинителката Вилма Рускоска. Боки 13 е повикан на исказ во понеделник, додека Катица Јанева во вторник.

Боки 13 во понеделник, Јанева во вторник на распит кај Русковска

Канал5 - 21.09.2019

Осомничените за случајот „Рекет" Бојан Јовановски – Боки 13 и Катица Јанева повторно се повикани на распит во Јавното обвинителство за организиран криминал и корупција. – Бојан Јовановски – Боки 13 е повикна да даде исказ во понеделник напладне, а ...

Боки 13 во понеделник на распит кај Русковска

Фокус - 21.09.2019

Бојан Јовановски во понеделник ќе биде спроведен од истражниот затвор „Скопје“ до Обвинителството за гонење на организиран криминал и корупција, каде што треба да даде исказ за случајот „Рекет“.

Боки 13 во понеделник на распит кај Русковска

Сител - 21.09.2019

Првоосомничениот за случајот Рекет, Бојан Јовановски, во понеделник е повикан на распит во обвинителството за гонење организиран криминал и корупција, дознава Сител. Прв пат Боки 13 ќе одговара на прашања од Обвинителката Вилма Русковска откако му ...

Боки 13 в понеделник ќе биде спроведен на распит кај Русковска

Нова ТВ - 21.09.2019

Првоосомничениот во случајот Рекет Бојан Јовановски познат како Боки 13 в понеделник ќе даде исказ во Обвинителството за гонење на организиран криминал, потврдија од Обвинителството за НоваТВ. Катица Јанева ќе даде исказ в вторник.

Боки 13 повикан на распит во понеделник, Јанева ден потоа

Expres - 21.09.2019

Бојан Јовановски , првоосомничен во аферата „Рекет“, в понеделник на пладмне е повикан да даде исказ во Обвинителството за гонење на организиран криминал, дознава Телма. Распитот доаѓа дури два месеца откако Боки 13 беше притворен.

Боки 13 во понеделник на распит кај Русковска

360 степени - 21.09.2019

За првпат откако е притворен, првоосомничениот во случајот Рекет Бојан Јовановски в понеделник ќе даде исказ во Обвинителството за гонење организиран криминал. Јовановски е во притвор околу два месеца.

Во понеделник: Првосомничениот во „Рекет“ Бојан Јовановски на распит кај Русковска

Фактор - 21.09.2019

Првоосомничениот во случајот „Рекет“ Бојан Јовановски, или познат во јавноста Боки 13, во понеделник напладне треба да биде на распит кај обвинителката Русковска. Бојан, за првпат откако е притворен, ќе даде исказ во Обвинителството за гонење ...

Јовановски во понеделник на распит кај Русковска

Слободен Печат - 21.09.2019

Првоосомничениот за случајот „Рекет“, Бојан Јовановски, во понеделник, пред обвинителката Вилма Рускоска од Одделот за организиран криминал и корупција ќе даде исказ. Јовановски познат како Боки 13 прв пат ќе одговара на прашања од ОЈО.

БОКИ 13 ВО ПОНЕДЕЛНИК ОЧИ ВО ОЧИ СО РУСКОВСКА : За прв пат на распит во обвинителството!

Магазин - 21.09.2019

Првоосомничениот за случајот Рекет, Бојан Јовановски, во понеделник е повикан на распит во обвинителството за гонење организиран криминал и корупција, дознава Сител. Ова ќе биде прв пат Бојан Јовановски алијас Боки 13, да одговара на прашања од ...

Јанева во вторник ќе дава исказ пред Русковска

360 степени - 21.09.2019

Адвокатката на Катица Јанева, Ирена Данаилова-Фрчкоска, во интервју за „360 Степени“ откри дека специјалната јавна обвинителка Катица Јанева повторно ќе се појави пред обвинителката Вилма Русковска која го води предметот „Рекет“. Повторно е повикана.

Јанева во вторник ќе дава исказ пред Русковска

Либертас - 21.09.2019

Адвокатката на Катица Јанева, Ирена Данаилова-Фрчкоска, во интервју за „ 360 Степени “ откри дека специјалната јавна обвинителка Катица Јанева повторно ќе се појави пред обвинителката Вилма Русковска која го води предметот „Рекет“.

Јанева во вторник ќе излезе од Шутка,но за да даде исказ во Обвинителството

PressingTV - 21.09.2019

Разрешената Специјална обвинителка Катица Јанева во вторник ќе оди на распит во Обвинителството за организиран криминал, каде треба да дадае исказ пред шефицата Вилма Рускоска, а во врска со случајот Рекет.

„Гужва„ во Обвинителството за распит за „Рекет“, првоосомничениот Боки 13 се уште неповикан

еМагазин - 21.09.2019

Нова „тура“ за распит за случајот „Рекет“ на ОЈО за гонење на организиран криминал и корупција. За два дена на распит во Обвинителството беа Агапи Дика , претседателката на Собранието на невладината организација Меѓународниот сојуз, на ...

Боки 13 повикан на распит кај Русковска, ќе треба да каже каде се милионите

Скопје1 - 21.09.2019

Бојан Јовановски познат како Боки 13 е повикан да даде исказ пред обвинителката Вилма Русковска за случајот „Рекет“ каде е првоосомничен, дознава „Скопје 1.мк“ од извори во одбраната. Тој ќе треба да биде спроведен од затворот „Шутка“ до ...

Јанева повторно на распит пред Русковска

Фактор - 21.09.2019

Адвокатот на разрешената специјална обвинителка Катица Јанева, во интервју за „ 360 степени “, откри дека поранешната шефица на Специјалното јавно обвинителство повторно е повикана на распит кај Обвинителката Вилма Русковска.

Катица Јанева во вторник на распит кај Русковска

Фокус - 20.09.2019

Катица Јанева во вторник ќе дава исказ кај обвинителката Вилма Русковска за преметот „Рекет“, соопшти нејзината адвокатка Ирена Фрчковска во вечерашното гостување во емисијата 360 Степени.

Катица Јанева во вторник на распит во судот

Кумановски м. - 21.09.2019

Поранешната шефица на Специјалното јавно обвинителство Катица Јанева во вторник повторно треба да се појави на распит во Обвинителството за организиран криминал, каде треба да дадае исказ пред шефицата Вилма Рускоска, а во врска со случајот Рекет.

Катица Јанева во вторник одново на распит

Expres - 20.09.2019

Поранешната шефица на СЈО, Катица Јанева, во вторник одново треба да се појави на распит во Обвинителството во врска со случајот Рекет, соопшти вечерва, во гостување на 360 степени на Алсат М, нејзиниот адвокат, Ирена Фрчкоска.

Скара на кило, обвинител на парче

Призма - 20.09.2019

Опозицијата не сака ново обвинителство, туку во постојното Основно јавно обвинителство за гонење криминал и корупција шефот да се избира на нејзин предлог. И тука завршува приказната за стандардите, принципите и загриженоста за квалитетен закон за ...

Фетаи, Стефанова и Рустеми на „гости“ кај Русковска

Фокус - 20.09.2019

Обвинителите Лиле Стефанова, Фатиме Фетаи и Бурим Рустеми пристигнаа во Обвинителството за гонење на организиран криминал и корупција, додека шефицата Вилма Русковска испрашуваше сведоци за истрагата „Рекет”.

Лиле, Фатиме и Бурим пристигнаа кај Русковска

Скопје1 - 20.09.2019

Обвинителите Лиле Стефанова, Фатиме Фетаи и Бурим Рустеми пристигнаа во Обвинителството за гонење на организиран криминал и корупција, додека шефицата Вилма Русковска испрашуваше сведоци за истрагата „Рекет”.

Русковска трага по лицето кое му ги доставило материјалите од истрагата за „Рекет“ на Мицкоски

360 степени - 19.09.2019

Обвинителството на Вилма Русковска трага по лицето кое му ги доставило материјалите од истрагата за „Рекет“ на претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски. Тој и на емисијата „360 степени“ укажа дека ги поседува записниците од сите сведочења и ...

Русковска го бара кртот кој ги раздава записниците за „Рекет“

Либертас - 19.09.2019

Обвинителството за организиран криминал и корупција трага по кртот кој го изнесе во јавност записникот од исказот на бизнисменот Орце Камчев, сведок во истрагата за „Рекет“. Обвинителката Вилма Русковска исто така проверува и дали се истечени и ...

Фетаи, Стефанова и Рустеми на „гости“ кај Русковска

Press24 - 20.09.2019

Обвинителите Лиле Стефанова, Фатиме Фетаи и Бурим Рустеми пристигнаа во Обвинителството за гонење на организиран криминал и корупција, додека шефицата Вилма Русковска испрашуваше сведоци за истрагата „Рекет”.

Фетаи, Стефанова и Рустеми на „гости“ кај Русковска

iPortal - 20.09.2019

Обвинителите Лиле Стефанова, Фатиме Фетаи и Бурим Рустеми пристигнаа во Обвинителството за гонење на организиран криминал и корупција, додека шефицата Вилма Русковска испрашуваше сведоци за истрагата „Рекет”, пренесе „ФОКУС“.

Каде завршија парите од Меѓународниот сојуз?

Вечер Прес - 20.09.2019

Додека шефицата на Обвинителство Вилма Русковска испрашуваше сведоци за истрагата „Рекет”, и обвинителите Лиле Стефанова, Фатиме Фетаи и Бурим Рустеми беа во Обвинителството за гонење на организиран криминал и корупција.

Јанева во вторник на распит кај Русковска

24Инфо - 20.09.2019

Катица Јанева во вторник ќе дава исказ кај обвинителката Вилма Русковска за преметот „Рекет“, соопшти нејзината адвокатка Ирена Фрчковска во вечерашното гостување во емисијата 360 Степени.

Катица Јанева во вторник на распит кај Русковска

+инфо - 20.09.2019

Катица Јанева во вторник ќе дава исказ кај обвинителката Вилма Русковска за предметот „Рекет“, соопшти нејзината адвокатка Ирена Фрчковска во вечерашното гостување во емисијата 360 Степени.

Катица Јанева на распит кај Русковска во вторник

Република - 21.09.2019

Катица Јанева во вторник ќе дава исказ кај обвинителката Вилма Русковска за преметот „Рекет“, соопшти нејзината адвокатка Ирена Фрчковска во гостувањето во емисијата „360 степени“. Ова ќе биде прв исказ на Јанева како осомничена, бидејќи првиот пат ...

Катица Јанева во вторник на распит кај Русковска

Слободен Печат - 21.09.2019

Ова ќе биде прв исказ на Јанева како осомничена, бидејќи првиот пат даваше исказ во својство на сведок. Катица Јанева во вторник ќе дава исказ кај обвинителката Вилма Русковска за преметот „Рекет“, соопшти нејзината адвокатка Ирена Фрчковска во ...

Катица Јанева во вторник на распит кај Рускоска за „Рекет“

Курир - 21.09.2019

Катица Јанева во вторник ќе дава исказ кај обвинителката Вилма Русковска за преметот „Рекет“, соопшти нејзината адвокатка Ирена Фрчковска во вечерашното гостување во емисијата 360 Степени.

Катица Јанева во вторник на распит кај Русковска за „Рекет“

Нетпрес - 21.09.2019

Катица Јанева во вторник ќе дава исказ кај обвинителката Вилма Русковска за преметот „Рекет“, соопшти нејзината адвокатка Ирена Фрчковска во интервјуто во емисијата 360 Степени. Ова ќе биде прв исказ на Јанева како осомничена, бидејќи првиот пат ...

Јанева во вторник ќе дава исказ пред Русковска

Скопје1 - 21.09.2019

Адвокатката на Катица Јанева, Ирена Данаилова-Фрчкоска, во интервју за „360 Степени“ откри дека специјалната јавна обвинителка Катица Јанева повторно ќе се појави пред обвинителката Вилма Русковска која го води предметот „Рекет“. Повторно е повикана.

Катица Јанева во вторник на распит кај Рускоска за „Рекет“

Press24 - 21.09.2019

Катица Јанева во вторник ќе дава исказ кај обвинителката Вилма Русковска за преметот „Рекет“, соопшти нејзината адвокатка Ирена Фрчковска во вечерашното гостување во емисијата 360 Степени.

Јанева во вторник ќе дава исказ пред Русковска

Вечер Прес - 21.09.2019

Катица Јанева во вторник ќе дава исказ кај обвинителката Вилма Русковска за предметот „Рекет“, рече нејзината адвокатка Ирена Фрчковска во синоќешното гостување во емисијата 360 Степени . Ова ќе биде прв исказ на Јанева како осомничена, бидејќи ...

Јанева во вторник ќе дава исказ пред Русковска

Н.Македонија - 21.09.2019

Катица Јанева во вторник ќе дава исказ кај обвинителката Вилма Русковска за преметот „Рекет“, соопшти нејзината адвокатка Ирена Фрчковска во вечерашното гостување во емисијата 360 Степени.

Јанева во вторник прв пат ќе дава исказ како осомничена за „Рекет“

МКД - 21.09.2019

Катица Јанева во вторник ќе дава исказ кај обвинителката Вилма Русковска за преметот „Рекет", соопшти нејзината адвокатка Ирена Фрчковска во вчерашното гостување во емисијата 360 Степени. Ова ќе биде прв исказ на Јанева како осомничена, бидејќи ...

Катица Јанева во вторник на распит кај Рускоска- овој пат како осомничена за „Рекет“

Магазин - 21.09.2019

Разрешената специјална обвинителка Катица Јанева овој вторник ќе дава исказ кај обвинителката Вилма Русковска за преметот „Рекет“, соопшти нејзината адвокатка Ирена Фрчковска во вечерашното гостување во емисијата 360 Степени.

Катица Јанева во вторник на распит кај Рускоска како осомничена за „Рекет“

Скопје24 - 21.09.2019

Катица Јанева во вторник ќе дава исказ кај обвинителката Вилма Русковска за преметот „Рекет“, соопшти нејзината адвокатка Ирена Фрчковска во вечерашното гостување во емисијата 360 Степени.

Боки 13 во понеделник на распит кај Русковска

+инфо - 21.09.2019

Првоосомничениот за случајот Рекет, Бојан Јовановски, во понеделник е повикан на распит во обвинителството за гонење организиран криминал и корупција, јавува Сител. Прв пат Боки 13 ќе одговара на прашања од Обвинителката Вилма Русковска откако му ...

Боки 13 во понеделник на распит кај Русковска

Алсат-М - 21.09.2019

Првоосомничениот за случајот Рекет, Бојан Јовановски, во понеделник е повикан на распит во обвинителството за гонење организиран криминал и корупција, дознава Сител. Прв пат Боки 13 ќе одговара на прашања од Обвинителката Вилма Русковска откако му ...

Боки 13 во понеделник на распит кај Русковска

4NEWS - 21.09.2019

Првоосомничениот за случајот Рекет, Бојан Јовановски, во понеделник е повикан на распит во обвинителството за гонење организиран криминал и корупција, дознава Сител. Прв пат Боки 13 ќе одговара на прашања од Обвинителката Вилма Русковска откако му ...

Боки 13 во понеделник на распит кај Русковска

Република - 21.09.2019

Првоосомничениот за случајот Рекет, Бојан Јовановски, во понеделник е повикан на распит во обвинителството за гонење организиран криминал и корупција, дознава Сител. Прв пат Боки 13 ќе одговара на прашања од Обвинителката Вилма Русковска откако му ...

Боки 13 во понеделник на распит кај Русковска

24Инфо - 21.09.2019

Првоосомничениот за случајот Рекет, Бојан Јовановски, во понеделник е повикан на распит во обвинителството за гонење организиран криминал и корупција, дознава Сител. Прв пат Боки 13 ќе одговара на прашања од Обвинителката Вилма Русковска откако му ...

Боки 13-ка на распит за „Рекет“ во понеделник напладне

Телма - 21.09.2019

Првоосомничениот во случајот Рекет Бојан Јовановски познат како Боки 13 в понеделник во 12 часот ќе даде исказ во Обвинителството за гонење на организиран криминал, потврдија од Обвинителството за Телма. Катица Јанева ќе даде исказ в вторник.

Бојан Јовановски в понеделник на распит кај Русковска

Независен - 21.09.2019

Првоосомничениот за случајот Рекет, Бојан Јовановски, во понеделник е повикан на распит во обвинителството за гонење организиран криминал и корупција, потврдуваат од обвинителството. Тој исако е првоосомничен досега не беше повикан да даде исказ.

Боки 13 во понеделник на распит кај Русковска

Press24 - 21.09.2019

Првоосомничениот во случајот Рекет Бојан Јовановски познат како Боки 13 в понеделник ќе даде исказ во Обвинителството за гонење на организиран криминал, потврдија од Обвинителството за НоваТВ. Катица Јанева ќе даде исказ в вторник.

Боки во понеделник, Јанева во вторник на распит кај Рускоска

PressingTV - 21.09.2019

Првоосомничениот за случајот Рекет, Бојан Јовановски, во понеделник е повикан на распит во обвинителството за гонење организиран криминал и корупција, дознава Сител. Прв пат Боки 13 ќе одговара на прашања од Обвинителката Вилма Русковска откако му ...