TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Федор Емелијаненко со скршен нос по Белатор 290

IPON - 06.02.2023

Федор Емелијаненко со скршен нос по Белатор 290 06/02/2023 1 Федор Емелијаненко има скршеница на носот по последната борба во ММА. Легендарниот борец се соочи со Рајан Бадер во Калифорнија.

Федор доби брутални удари и ја заврши кариерата: Го нарекуваа “последниот руски цар”, го носеше српското знаме, но со ...

Во Центар - 06.02.2023

Рускиот борец Федор Емелијаненко ја заврши својата ММА кариера по многу тежок пораз од Рајан Бадер. Некогаш големиот ММА шампион Федор Емелијаненко ја заврши кариерата! Тој се повлече од рингот со пораз во борбата за појасот Bellator против Рајан ...

Рајан Бадер призна дека му било тешко да се бори против Федор: Ми беше идол, го носеше спортот на грб

IPON - 05.02.2023

Рајан Бадер призна дека му било тешко да се бори против Федор: Ми беше идол, го носеше спортот на грб 05/02/2023 1 Иако синоќа го испрати во пензија победувајќи го, Бадер изјави дека победата не му била толку драга, бидејќи морал да го победи Федор.

Дана Вајт: Федор не е еден од најдобрите, го нокаутира среднашот Хендерсон и не се бореше во УФЦ

IPON - 05.02.2023

Дана Вајт: Федор не е еден од најдобрите, го нокаутира среднашот Хендерсон и не се бореше во УФЦ 05/02/2023 1 Дана не ја пропушти можноста веднаш по настанот на УФЦ да го коментира Федор и неговата кариера во ноќта кога се пензионираше.

ВИДЕО | Шампионот беше преголем залак: Легендарниот Федор претепан во последната борба

Слободен Печат - 05.02.2023

Легендарниот Федор Емелијаненко имаше тежок испит во својата последна борба во кариерата и не помина онака како што посакуваше. Ветеранот одлучи да се бори и на 46-годишна возраст и тоа против актуелниот шампион Рајан Бајдер кој покажа зошто е ...

Кратко траеше сонот: Легендарниот Федор претепан на последната борба во кариерата (Видео)

Дерби - 05.02.2023

Федор Емелијаненко си зададе тежок испит во својата последна борба во кариерата, но легендарниот Русин не мина добро и не заврши онака како што замислуваше и сонуваше. Ветеранот кој реши да се бори и на 46-годишна возраст го предизвика актуелниот ...

Легендарниот Федор брутално претепан замина во пензија🎥

Спортски - 05.02.2023

Легендарниот Федор Емелианенко замина во пензија со пораз во првата рунда од Рајан Бејдер. Ветеранот кој реши да се бори и на 46-годишна возраст го предизвика актуелниот првак Рајан Бајдер, кој сепак се покажа како преголем залак.

Големиот Федор брутално претепан во последниот меч во ММА кариерата (ВИДЕО)

Sport 1 - 05.02.2023

Прославениот натпреварувач во најдобрите серии за мешани боречки вештини, Федор Емелианенко, неславно ја заврши својата богата кариера, откако ноќеска беше бритално претепан во пресметката со Рајан Бадер.

Федор по борбата изјави дека сепак е среќен: Ви благодарам на сите, ме трогна кога видов како ме поддржувате

IPON - 05.02.2023

Федор по борбата изјави дека сепак е среќен: Ви благодарам на сите, ме трогна кога видов како ме поддржувате 05/02/2023 0 Иако по вторпат загуби од Бадер, Федор не жали за ништо бидејќи имаше навистина голема и богата кариера.

„Последниот цар“ замина во историја: Федор пребиен во последната борба од кариерата (ВИДЕО)

Екипа - 05.02.2023

По 23 години завршена е една од најголемите кариери во ММА историјата. Изминатава ноќ се збогуваше легендарниот руски борец, Федор Емелианенко кој стави крај на спортската кариера со 46 години на грбот.

Погледнете го моментот кога Федор ги спушти ракавиците на подот и ја заврши кариерата (ВИДЕО)

IPON - 05.02.2023

Погледнете го моментот кога Федор ги спушти ракавиците на подот и ја заврши кариерата (ВИДЕО) 05/02/2023 3 Пoсле 23 години една од најголемите кариери во историјата на ММА, ноќеска се прости од спортот легендарниот руски борец Федор Емелијаненко.

Федор Емелијаненко со тежок пораз ја заврши кариерата (ВИДЕО)

SportMedia - 05.02.2023

После 23 години кариера во историјата на ММА, легендарниот руски борец Федор Емелијаненко синоќа се прости од спортот. Кариерата ја заврши со 46 години, а за последниот меч не избра лесен противник.

(Видео) Како фановите реагираат на поразот на Емелијаненко: „Последниот император! Победил или изгубил тој останува ...

Еспресо - 05.02.2023

Федор подигна цела генерација фанови кои тргнаа по неговите стапки. Ноќта на 4 кон 5 февруари, на турнирот Bellator 290, кој се одржа во Инглвуд, Калифорнија, главен настан беше Федор Емелијаненко кој загуби од Рајан Бадер со нокаут во првата рунда.

Големиот Федор Емелијаненко доби брутален ќотек во последниот меч од ММА кариерата (Видео)

Спортманија - 05.02.2023

Прославениот Федор Емелијаненко со пораз од Рајан Бадер ја заврши големата боречка кариера. Во последниот меч, Емелијаненко со технички нокаут загуби од Бадер, кој немаше милост против легендата и раскрварен во лицето го испрати во спортска пензија.

Бејдер го прати Федор во пензија со нокаут во првата рунда

TopSport - 05.02.2023

„Последниот император“, Федор Емелианенко замина во пензија со пораз во првата рунда од Рајан Бејдер на Белатор 290 во Инглву, Калифорнија. Вториот меч помеѓу двајцата фајтери заврши исто како првиот (во кој Емелианенко беше нокаутиран за 35 ...

Кро Кап му посака среќа на Федор во последниот меч: Засекогаш ќе останеш икона на слободните борби

IPON - 04.02.2023

Кро Кап му посака среќа на Федор во последниот меч: Засекогаш ќе останеш икона на слободните борби 04/02/2023 1 Федор Емелијаненко викендов последен пат влегува во арената. Руската боречка легенда заминува во пензија по 23-годишна кариера, а на ...

Бејдер го прати Федор во пензија со нокаут во првата рунда

Макфакс - 05.02.2023

„Последниот император“, Федор Емелианенко замина во пензија со пораз во првата рунда од Рајан Бејдер на Белатор 290 во Инглву, Калифорнија. Вториот меч помеѓу двајцата фајтери заврши исто како првиот (во кој Емелианенко беше нокаутиран за 35 ...

Бејдер го прати Федор во пензија со нокаут во првата рунда (ВИДЕО)

Курир - 05.02.2023

„Последниот император“, Федор Емелианенко замина во пензија со пораз во првата рунда од Рајан Бејдер на Белатор 290 во Инглву, Калифорнија. Вториот меч помеѓу двајцата фајтери заврши исто како првиот (во кој Емелианенко беше нокаутиран за 35 ...

Големиот Федор замина во пензија со нокаут од Бадер (ВИДЕО)

IPON - 05.02.2023

Големиот Федор замина во пензија со нокаут од Бадер (ВИДЕО) 05/02/2023 1 Федор Емелијаненко отиде во пензија со нокаут во првата рунда од Рајан Бејдер на Белатор 290 во Инглвуд, Калифорнија.

Бејдер го прати Федор во пензија со нокаут во првата рунда

MTM - 05.02.2023

„Последниот император“, Федор Емелианенко замина во пензија со пораз во првата рунда од Рајан Бејдер на Белатор 290 во Инглву, Калифорнија. Вториот меч помеѓу двајцата фајтери заврши исто како првиот (во кој Емелианенко беше нокаутиран за 35 ...

Кратко траеше сонот: Легендарниот Федор претепан на последната борба во кариерата (ВИДЕО)

Курир - 05.02.2023

Федор Емелијаненко си зададе тежок испит во својата последна борба во кариерата, но легендарниот Русин не мина добро и не заврши онака како што замислуваше и сонуваше. Ветеранот кој реши да се бори и на 46-годишна возраст го предизвика актуелниот ...

,,Последниот руски цар” ги стави ракавиците на подот! Погледнете го моментот кога Федор ја заврши кариерата (ВИДЕО)

Во Центар - 05.02.2023

По 23 години, еден од најголемите таленти во историјата на ММА, легендарниот руски борец Федор Емелијаненко синоќа се прости од спортот. Кариерата ја заврши на свои 46 години а за последниот меч не избра лесен противник.

ПЕНЗИОНИРАЊЕ: Федор нокаутиран во првата рунда (ВИДЕО)

Пулс24 - 06.02.2023

Федор Емелианенко заминува во пензија со пораз во првата рунда од Рајан Бејдер на Белатор 290 во Инглву, Калифорнија. Вториот меч помеѓу двајцата фајтери заврши исто како првиот (во кој Емелианенко беше нокаутиран за 35 секунди), иако овојпат ...