TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Бугаринот Стојанов нуди 200 евра за името на полицаецот кој вчера уапси Бугари на Деве Баир

Вечер Прес - 05.02.2023

Во врска со вчерашниот инцидент кога на граничниот премин Деве Баир беа уапсени тројца бугарски државјани, се огласи и Виктор Стојанов, претседателот на бугарската фондација „Македонија“. Имено, Стојанов понуди награда од 200 евра на оној кој ќе го ...

Стојанов се заканува на полицаецот кој вчера беше на Деве Баир

Фактор

200 ЕВРА ЗА ИМЕТО И ПРЕЗИМЕТО Претседателот на бугарската „Фондација Македонија“ го бара полицаецот

+инфо

(Фото) Бугарин нуди 200 евра за име и презиме на македонски полицаец од Деве Баир

еМагазин

Бугаринот Стојанов нуди 200 евра за името на македонски полицаец-Чак Норис е одговорот од Македонија

А1 On

Бугарин нуди 200 евра за име и презиме на полицаец од „Деве Баир“

4NEWS

Стојанов нуди 200 евра за име и презиме на полицаец од „Деве Баир“

ТВ21

Ќе земе ли 200 евра? Љупчо Николовски го откри идентитетот на полицаецот од Деве Баир за кој Бугарите даваат пари

Република - 05.02.2023

Министерот за земјоделство Љупчо Николовски, намерно или ненамерно го откри идентитетот на полицаецот од Граничниот премин Деве Баир кон кого бугарските граѓани се однесуваа агресивно.За името на овој полицаец претседателот на бугарската фондација ...

Видео од инцидентот на Бугарите со полицајците на Деве Баир

еМагазин

Приведени тројца Бугари на Деве Баир – се обиделе физички да се пресметаат со полицајците

Телма

Приведени тројца бугарски државјани на Деве Баир: Вербално и физички нападнале полицајци

Алфа

Инциденти на Деве Баир, приведени три лица

24 Вести

И бугарски пратеник се обиде да испровоцира инцидент на Деве Баир

Фокус

И бугарскиот пратеник Георгиев се обиде да испровоцира инцидент на Деве Баир (ВИДЕО)

МКД

Телма еМагазин Телма Слободен Печат Канал5 Слободен Печат А1 On МКД

Бугарите даваа 200 евра за идентитетот на полицаецот кој ги апсеше – Љупче им го даде за без пари!

Lider - 05.02.2023

Министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство Љупчо Николовски на својот Фејсбук профил напиша дека ние Македонците сме гостопримлив народ за сите со добра мисла кои сакаат да ја посетат нашата земја „Секој кој со добра мисла сака да ја ...

Бугарите даваа 200 евра за идентитетот на полицаецот кој ги апсеше – Николовски им го даде за без пари!

Курир

Бугарите даваа 200 евра за идентитетот на полицаецот кој ги апсеше – Николовски им го даде бесплатно

Press24

ПОЛИЦАЕЦОТ СЕ ВИКА ДАРКО Николовски на Бугарите им го „предаде“ својот другар

+инфо

Бугарите даваа 200 евра за идентитетот на полицаецот кој ги апсеше – Николовски им го даде бесплатно

Либертас

Бугарите даваат 200 евра за идентитетот на полицаецот кој ги апсеше, a Николовски им го даде за без пари

Нетпрес

МИНИСТЕРОТ СВРШИ РАБОТА ЗА ЏАБЕ: Бугарите нудеа по 200 евра, а Николовски им го откри името на полицаецот за без пари

Денешен

Протерани тројцата Бугари, меѓу кои пратеник: Добија времена забрана за влез во Македонија и казна

Макфакс - 04.02.2023

Тројцата Бугари кои со погрдни зборови навредуваа полицајци на границата „Деве Баир“, по што беа уапсени, се протерани од Македонија. Судот во Крива Паланка им изрече забрана за влез во Македонија во наредните три години.

Парични казни од 300 евра, протерување од земјата и три години забрана за влез, за тројцата приведени на Деве Баир

Телма

Пресуда: 300 евра казна и 3 години забрана за влез за уапсените бугарски државјани

А1 On

По околу два часа застој на Деве Баир, непречено минуваат возилата во двата правци

Канал5

Расправија на бугарски граѓани со македонската полиција на преминот Деве Баир

Телма

Тензично на Деве Баир, има застој, системот на МВР се расипал

Канал5

(Видео) Тензично на граничниот премин „Деве Баир“: Бугарски државјани влегоа во вербална расправија со македонската полиција - ниту носиме бомби, ниту сме Авганистанци

Точка

Точка Press24 Скопје1 360 степени Р.С.Европа МКД еМагазин Кајгана

По 300 евра казна и 3 години забрана за влез им е пресудено на тројцата Бугари уапсени на Деве Баир

Слободен Печат - 04.02.2023

По 300 евра парична казна, протерување од Македонија и три години забрана за влез во државата добија тројцата бугарски државјани што денеска беа упасени на граничниот премин Деве Баир затоа што се обидоа да предизвикаат инцидент со македонската ...

По 300 евра парична казна, протерување и забрана за влез во земјава 3 години за бугарските државјани кои направија инциденти на граница

Бриф

300 евра глоба и 3 години забрана за влез во Македонија за тројцата агресивни бугари на граница

Либертас

Тројцата Бугари заработија по 300 евра парична казна, протерување и забрана за влез 3 години

Centar

Тројцата Бугари заработија по 300 евра парична казна, протерување и забрана за влез 3 години

Вести плус

Судењето заврши: Протерување од земјата и забрана за влез 3 години за Бугарите кои нападнаа полицајци

Press24

Демерџиев: Ќе донираме генератори за струја за пак да не им „падне системот “ на граничните премини

Р.С.Европа - 04.02.2023

Бугарскиот технички министер за внатрешни работи Иван Демерџиев по положувањето цвеќе во Скопје на гробот на македонскиот револуционер Гоце Делчев изјави дека биле „драконски“ мерките на македонската полиција.

Бугарски пратеник снимаше како се турка со македонската полиција (Видео)

Скопје инфо

ВИДЕО: Бугарите влегоа во Македонија – смеат да се движат само во колона со придружба

А1 On

По два часа поправен системот на граничните премини

Сакам да кажам

(ВИДЕО) Тензии и расправии на „Деве Баир“ – Полицијата не пропушта бугарски државјани, тие враќаат со навреди и закани

360 степени

Лидерот на бугарската фондација „Македонија“ не ја преминал границата

Р.С.Европа

МВР: Падна системот за контрола на граничните премини, се пропуштаат само итни случаи

360 степени

Макфакс +инфо Фактор 4NEWS А1 On Press24 +инфо Либертас

(Видео) Бугари со пцости до македонските полицајци – тензично на границата Деве Баир

Макфакс - 04.02.2023

Тензично на границата „Деве Баир“. Дел од граѓаните од Бугарија кои се уште се заглавени на граничниот премин со пцости кон македонските полицајци сакаат да ја преминат границата. И покрај обидите на полицијата да ја смири ситуацијата, бугарите не ...

ВИДЕО: Жестоки расправии на Деве Баир – полицијата вели има проблем со системот, бугарски државјани со викање бараат да влезат во земјата

ТВ21

СКАНДАЛ: Бугари ги пцујат македонските полицајци на Деве Баир (ВИДЕО)

Канал5

(ВИДЕО) Бугарски возачи со недолични зборови кон македонските полицајци на Деве Баир

Либертас

(Видео) Пцуење на македонските полицајци и навреди за Македонија и Македонците: Бугарите стигнаа на Деве Баир

еМагазин

Тензии на „Деве Баир“: Бугарите се караа со македонските полицајци (Видео)

Скопје инфо

(ВИДЕО) Бугари ги пцујат македонски полицајци на Девет Баир

Lider

Курир Пулс24 Нетпрес Сител MTM 4NEWS Press24 Денешен

ВИДЕО: Бугарски пратеник во живо пренесуваше како се бутка со македонската полиција

А1 On - 04.02.2023

Инцидентот на граничниот премин Деве Баир кој резултираше со апсење на тројца бугарски државјани бугарски политичар во живо го пренесуваше на социјалните мрежи. Според снимката, која се гледа дека е направена со мобилен телефон, се гледа дека тој ...

ВИДЕО: Бугарски пратеник физички се пресметува со македонската полиција

Курир

ВИДЕО| Бугарски пратеник физички се пресметува со македонската полиција

Нетпрес

Викање кон македонските полицајци, снимање – бугарски пратеник го објави инцидентот на граница, правејќи ги Бугарите жртви

Република

(ВИДЕО) Фатена на камера турканицата меѓу полицијата и Бугарите

Press24 - 04.02.2023

Како што претходно објавивме, тројца бугарски државјани се уапсени , откако пцуеја а и пробале физички да нападнат полициски службеници на граничниот премин Деве Баир. Порталот „А1он“ го снини инцидентот кој настанал, откако полицијата почна детално ...

ВИДЕО: Фатена на камера турканицата меѓу полицијата и Бугарите

4NEWS

Приведени бугарски државјани откако со погрдни зборoви ја навредувале полицијата на Деве Баир, а потоа се обиделе и ...

Centar - 04.02.2023

Околу 12.45 часот на Граничниот премин Деве Баир дошло до нарушување на јавниот ред и мир од страна на Г.З (35),А.Х(50)и Р.Х(54) бугарски државјани кои најпрво вербално, дрско и недолично со најпогрдни зборови се однесувале.

Бугарски државјани приведени, откако со погрдни зборови ги навредувале македонските полицајци, а потоа и физички се обиделе да се пресметаат

Вести плус

Приведени тројца Бугари на Деве Баир

Сител

Детали за апсењето на Бугарите кои нападнале полицајци на Деве Баир

Република

На ГП Деве Баир приведени тројца бугарски државјани, се обиделе физички да нападнат полициски службеници

24 Вести

Приведени бугарски државјани откако се обиделе физички да нападнат полициски службеници

Локално

На ГП Деве Баир приведени тројца бугарски државјани, се обиделе физички да нападнат полициски службеници

4NEWS

ТВ21 Gostivarpress.mk Порта MTM Скопје инфо Фокус Курир Независен

Засилена контрола на граничниот премин Деве Баир, нема организирани групи за влез во државата

MakPress - 04.02.2023

На граничниот премин кон Бугарија, „Деве Баир“, од утрово има засилена полициска и гранична контрола, но протокот на патници за влез во државата е речиси минимален. Од Министерството за внатрешни работи - Регионален центар за гранични работи ...

Засилена контрола на граничниот премин Деве Баир, нема организирани групи за влез во државата

Бриф

Засилена контрола на граничниот премин Деве Баир, нема организирани групи за влез во државата

еМагазин

Засилена контрола на граничниот премин Деве Баир, нема организирани групи за влез во државата

Опсервер

Засилена контрола на граничниот премин Деве Баир

Сител

Засилена контрола на граничниот премин Деве Баир, нема организирани групи за влез во државата

Република

Засилена контрола на граничниот премин Деве Баир, нема организирани групи за влез во државата

ТВ21

4NEWS

Возила непречено минуваат на Деве Баир по застојот од преку два часа

Н.Македонија - 04.02.2023

Минувањето на граничниот премин помеѓу Македонија и Бугарија, Деве Баир, се одвива непречено, откако повеќе од два часа беше во застој, поради пад на системот за гранична контрола. МВР информира дека е отстранет дефектот на системот на сите гранични ...

По повеќе од два часа застој на Деве Баир, непречено минуваат возила во двата правци

Канал5

По повеќе од два часа застој на Деве Баир, непречено минуваат возила во двата правци

MakPress

По повеќе од два часа застој на Деве Баир, непречено минуваат возила во двата правци

еМагазин

По повеќе од два часа застој на Деве Баир, непречено минуваат возила во двата правци

ММС

По повеќе од два часа застој на Деве Баир, непречено минуваат возила во двата правци

ТВ21

По повеќе од два часа застој на Деве Баир: Непречено минуваат возила во двата правци

4NEWS

Постот во кој Стојанов нудеше 200 евра за името на македонски полицаец е тргнат: „Не сум го добил името, Фејсбук ме ...

360 степени - 05.02.2023

„360 степени“ упати прашање до Стојанов, зошто го избришал постот, дали можеби го добил името на полицаецот и ја доделил наградата од 200 евра или пак станува збор за нешто друго? Стојанов ни одговори дека името на полицаецот се уште не го добил, а ...

Постот во кој Стојанов нудеше 200 евра за името на македонски полицаец е тргнат: „, Фејсбук ме блокираше“

Либертас