TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ЏАБЕ СЕ ПАНИЧИМЕ КОГА НИШТО НЕ ЗНАЕМЕ Д-р Стојанов вели дека омикрон-сојот сè уште е мистерија

+инфо - 03.12.2021

Омикрон сојот се појави пред десетина дена, а науката не може толку брзо да изнесе најточни податоци, бидејќи нема доволно време и нема доволно заразени луѓе за да се направат сите потребни испитувања во однос на тоа каква клиничка слика дава ...

СЗО за новата варијанта: „Омикрон“ е многу пренослив, но не треба да се паничи

Локално - 03.12.2021

Главниот научник на Светската здравствена организација (СЗО), Сумја Сваминатан денеска изјави дека новата варијанта на коронавирусот „омикрон“ е многу пренослива, но дека луѓето не треба да паничат поради тоа.

Официјален претставник на СЗО за новата варијанта на коронавирусот: Омикрон е многу пренослив, но не паничете

Lider - 03.12.2021

Главниот научник на Светската здравствена организација Сумја Сваминатан денеска изјави дека новата варијанта на коронавирусот, омикрон е многу пренослива, но дека луѓето не треба да паничат поради тоа.

ЗА ОМИКРОН НЕМА НИТУ ДОВОЛНО ВРЕМЕ, НИТУ ДОВОЛНО ИНФИЦИРАНИ ЗА ДА ГО ПЛАШИМЕ СВЕТОТ: Епидемилогот Стојанов за Фактор

Фактор - 03.12.2021

Повеќе од една недела светот живее во голем страв откако се појави новата варијанта на корона вирусот која СЗО ја нарече омикрон. Првичните информации беа дека е дури 500 пати позаразен сој и дека поради огромниот број мутации кои вирусот ги има ...

Епидемилогот Стојанов: За омикрон нема ниту доволно време, ниту доволно инфицирани за да го плашиме светот

Женски магазин - 03.12.2021

Повеќе од една недела светот живее во голем страв откако се појави новата варијанта на корона вирусот која СЗО ја нарече омикрон. Првичните информации беа дека е дури 500 пати позаразен сој и дека поради огромниот број мутации кои вирусот ги има ...

Стојанов: Oмикрон-сојот сè уште е мистерија, џабе се паничиме

Република - 03.12.2021

За омикрон сојот на коронавирусот нема ниту доволно време, ниту доволно инфицирани луѓе за да го плашиме светот, вели за Фактор епидемиологот Александар Стојанов. Тој смета дека е сè уште рано за да се излегува со какви било ставови кои шират ...

ЕПИДЕМИОЛОГ Д-Р СТОЈАНОВ: Прво со делта сојот, сега страв и паника се шири кај луѓето и со омикрон, за кој науката се ...

Денешен - 03.12.2021

За омикрон сојот на коронавирусот нема ниту доволно време, ниту доволно инфицирани луѓе за да го плашиме светот, изјави епидемиологот Александар Стојанов за порталот Фактор. Епидемиологот Стојано смета дека е сè уште рано за да се излегува со какви ...

Стојанов: Oмикрон-сојот сè уште е мистерија, џабе се паничиме

Zoom - 03.12.2021

За омикрон сојот на коронавирусот нема ниту доволно време, ниту доволно инфицирани луѓе за да го плашиме светот, вели за Фактор епидемиологот Александар Стојанов. Тој смета дека е сè уште рано за да се излегува со какви било ставови кои шират ...