TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Видео: Вработени Тајландци во Сиднеј пеат македонска песна

Канал5 - 23.01.2019

Тајландци вработени како готвачи во македонски ресторан во Сиднеј се вистински хит на интернет. Во македонско-тајландски ресторан на битолчанецот Иле Моша во Сиднеј се служи македонска скара, но и тајландски специјалитети.

(Видео) Марјан Коцев ја испеа „Ти само ти“ со фан од Тајланд

Репортер - 23.01.2019

Фолк-пејачот Марјан Коцев со вклучување во живо на „Фејсбук“ се пофали дека го запознал својот фан од Тајланд, Тонг. Тонг стана познат во Македонија откако на социјалните мрежи се споделуваше видео во кое тој ја пее песната „Ти само ти“ од Коцев, ...

Марјан Коцев конечно се сретна со Тонг, момчето кое стана хит по медиумите откако ја отпеа “Ти само ти”

Република - 23.01.2019

Марјан Коцев конечно се сретна со Тонг, кој во познат ресторан во Сиднеј го запеа неговиот голем хит, “Ти само ти”. Имено, нашиот познат пејач кој моментално ја остварува Австралиската турнеја, се вклучи во живо со видео на неговиот фејсбук профил ...

„Ти само ти“ им е хит на готвачи од Тајланд кои работат кај Македонец во Сиднеј

Црнобело - 23.01.2019

Видеото е направено во ресторан во Сиднеј чиј газда е Македонец, но во него се служи и тајландска храна, покрај македонските специјалитети. А, двајцата готвачи кои се задолжени за храната очигледно знаат дека работата е полесна со песна, па одбраа ...

Марјан Коцев го посети готвачот од Тајланд што се прослави пеејќи ја „Ти, само ти“ (ВИДЕО)

365 - 23.01.2019

Деновиве вистински хит меѓу Македонците на друштвените мрежи е готвачот со тајландско потекло кој работата во кујната си ја олеснува пеејќи ја „Ти, само ти“ на Марјан Коцев, пуштена на најјако.

(ВИДЕО) Тајландски готвачи работат и уживаат со македонска песна!

Екран - 23.01.2019

Кога слушате убави ритми не е важно дали се „ваши“ или странски, туку ве понесуваат и си работите со песна… Токму тоа им се случиле на двајца тајландски готвачи кои работат во Сиднеј, поточно во ресторан на Македонец.

Откако стана хит на интернет пеејќи во кујната, готвачот од Тајланд сега ја запеа “Tи, само ти” заедно со Марјан Коцев ...

Скопје24 - 22.01.2019

Македонскиот фолк пејач Марјан Коцев моментално се наоѓа на турнеја во Австралија, а неговиот престој во Сиднеј го искористи да се сретне со момчето од Тајланд, кое стана хит на социјалните мрежи пеејќи ја неговата песна “Ти, само ти”.

Она кога ќе навлечеш тајландски готвачи на македонска песна (ВИДЕО)

Слободен Печат - 23.01.2019

Во македонско-тајландски ресторан на битолчанецот Иле Моша во Сиднеј се служи македонска скара, но и тајландски специјалитети. Токму готвачите кои се задолжени за таи храната направиле атмосфера која како “зараза” се шири по социјалните мрежи.

Тајландски готвач се „навлече“ на македонска песна- Марјан Коцев има фан од Тајланд (видео)

Press24 - 23.01.2019

Фолк-пејачот Марјан Коцев со вклучување во живо на „Фејсбук“ се пофали дека го запознал својот фан од Тајланд, Тонг. Тонг стана познат во Македонија откако на социјалните мрежи се споделуваше видео во кое тој ја пее песната „Ти само ти“ од Коцев, ...

Марјан Коцев конечно се сретна со Тонг, момчето кое стана хит по медиумите откако ја отпеа “Ти само ти”

Убавина и Здравје - 23.01.2019

Тонг, кој потекнува од Тајланд стана хит на социјалните мрежи откако од кујната на ресторанот “Скара Рама” објави видео на коешто ја пее познатата македонска песна “Ти само ти” Марјан Коцев конечно се сретна со Тонг, кој во познат ресторан во Сиднеј ...

Тајландски готвачи работат со македонска песна (ВИДЕО)

+инфо - 24.01.2019

Во македонско-тајландски ресторан на битолчанецот Иле Моша во Сиднеј се служи македонска скара, но и тајландски специјалитети. Токму готвачите кои се задолжени за таи храната направиле атмосфера која како „зараза” се шири по социјалните мрежи.