TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Фудбалер на Астон Вила избоден во близина на тренинг центарот

Gol.mk - 01.06.2020

Младинецот на Астон Вила, Бредли Јанг бил избоден со нож во Бирмингем викендов во близината на тренинг центрите на клубот. Англиските медиуми напишаа дека младиот фудбалер веднаш бил хоспитализиран, но повредите не биле многу опасни и нема да има ...

Млад играч на Астон Вила избоден во парк додека одел на тренинг

SportMedia - 01.06.2020

Фудбалерот на младинскиот тим на Астон Вила Бредли Јанг бил избоден утринава во близина на фудбалските терени во Елмдон парк во Бирмингем. Напаѓачот кој има само 17-години одел на тренинг кога бил нападнат и притоа прободен со нож.

Избоден со нож млад фудбалер на англиски премиерлигаш!

24Фудбал - 01.06.2020

Млад фудбалер на Астон Вила, Бредли Јанг бил избоден со нож во близина на фудбалски терен в Бирмингем. 17-годишниот Јанг одел на тренинг кога бил нападнат од неколку луѓе и бил прободен со нож.

Избоден млад фудбалер на Астон Вила

СуперСпорт - 01.06.2020

Младиот фудбалер на Астон Вила, Бредли Јанг е избоден во близина на фудбалските терени на клубот во Бирмингем. Според англиските медиуми, инцидентот се случил во петокот откако 17 годишниот фудбалер бил префрлен во болница.

Шок на Островот: Избоден млад фудбалер на премиерлигаш!

Sport 1 - 01.06.2020

Младиот фудбалер на Астон вила, Бредли Јанг беше избоден во близина на фудбалските терени во Бирмингем. Според англиските медиуми, инцидентот се случил пред неколку дена, односно во петокот, по што 17-годишното момче завршило во болница.

Избоден со нож млад фудбалер во Англија

МКД - 01.06.2020

Млад фудбалер на Астон Вила, Бредли Јанг бил избоден со нож во близина на фудбалски терен во Бирмингем. 17-годишниот Јанг одел на тренинг кога бил нападнат од неколку луѓе и бил прободен со нож.