TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ОДЛУКА НА СУДОТ – Таткото на момчето-убиец Коста К. останува зад решетки! Откриено зошто му е продолжен притворот за ...

Во Центар - 02.06.2023

Во петокот судија во претходна постапка на Вишиот суд во Белград му го продолжи притворот на таткото на детето-убиец откако неговиот 13-годишен син изврши масовно убиство во белградското училиште „ Владислав Рибникар “ за уште 30 дена.

Продолжен притворот на таткото на Коста, осомничен е дека го однел синот на стрелиште

Макфакс

Продолжен притворот на таткото на момчето кое го изврши масовното убиство во „Владислав Рибникар“

360 степени

Продолжен притворот на таткото на момчето кое изврши масовно убиство во училиштето „Владислав Рибникар“ во Белград

Бизнис Вести

Продолжен притворот на таткото на детето кое изврши масакр во белградското училиште

Мета

Се огласи и Вишото јавно обвинителство: Еве што ќе биде со таткото на масовниот убиец од Врачар

Во Центар

Продолжен притворот на таткото на момчето кое изврши масовно убиство во училиштето „Владислав Рибникар“ во Белград

Слободен Печат

Либертас 24 Вести Н.Македонија Локално Фокус Република 24Инфо Во Центар

Тешко повредениот ученик во масакрот во „Рибникар“ лекувањето го продолжува во Чикаго

Курир - 02.06.2023

Момчето отпатувало во придружба на двајцата родители. Седмоодделенецот кој на 3-ти мај беше тешко ранет во масакрот во ОУ „Владислав Рибникар“ го напушти Институтот за мајка и дете „Д-р Вукан Чупиќ“, од каде веднаш е префрлен во Чикаго, каде треба ...

МОМЧЕТО УБИЕЦ се заклучувал во тоалет, а сестра му ја исфрлал од собата – Три детали кои досега не се видени – ова е и понатаму МИСТЕРИЈА

Во Центар

СОСЛУШАНА ДАДИЛКАТА НА МОМЧЕТО УБИЕЦ ОД ВРАЧАР: Еве за што зборуваше

Во Центар

ДАЛИ ОВА БИЛА ПРИЧИНАТА НА МОМЧЕТО УБИЕЦ ЗА МАСАКРОТ ВО „РИБНИКАР“? Постојано и се жалел на мајка си за едно: „Тоа му се гледаше на лицето…“

Во Центар

Психолог и педагог во полиција објаснуваа дали убиецот од Врачар се однесувал невообичаено пред пукањето

А1 On

Сослушани психологот и педагогот од „Рибникар“, требало да објаснат дали момчето-убиец се однесувало невообичаено

Макфакс

Еден месец по масакрот: Се појави снимка од апсењето на момчето убиец од „Рибникар“

Вечер Прес

Точка Кајгана Centar 24Инфо Lider

Еден месец по масакрот во Рибникар: Србија се уште тагува

4NEWS - 02.06.2023

Во сабота ќе се наврши точно еден месец од големата трагедија која згасна дури десет животи во основното училиште „Владислав Рибникар“ во Врачар. Ова, како и трагедијата што се случи само неколку дена потоа, може слободно да се каже дека ја кренаа ...

Учебната година во Србија завршува на 6 јуни, зградата на ОУ „Владислав Рибникар“ ќе остане училиште

360 степени

Школската година во српските училишта завршува на 6 јуни, дел од „Рибникар“ ќе постане меморијален центар

Макфакс

Влада на Србија: На 6 јуни крај на учебната година, зградата на ОУ „Владислав Рибникар“ ќе остане училиште

Опсервер

Следен протест против насилството во Србија ќе биде в сабота пред Парламентот

Канал5

Норвешки тим во „Рибникар“ и Младеновац: Експертите што се занимаваа со масакрот на Брејвик го применуваат моделот и во Србија

Точка

Училиштето во Белград во кое се случи масакрот ќе добие меморијален дел

Курир

Фокус Либертас 24Инфо Во Центар Канал5 Точка Вечер Прес Lider

Важно! Резултати од вонредниот надзор во ,,Рибникар” – Еве дали момчето-психопат било жртва на насилство!

Во Центар - 01.06.2023

По вонреден увид во ОУ „Владислав Рибникар“, било потврдено дека немало насилство од врсници врз момчето-психопат (13), соопшти Владата на Србија. Имено, Центарот за социјална работа, Министерството за образование и Министерството за семејна грижа ...

Во училиштето „Владислав Рибникар“ немало врсничко насилство кон детето-убиец

А1 On

Немало врсничко насилство врз малолетникот кој го изврши масакрот во „Рибникар“, потврди српската Влада

Макфакс

Немало врсничко насилство врз малолетникот кој го изврши масакрот во „Рибникар“, потврди српската Влада

Точка

Немало врсничко насилство врз малолетникот кој го изврши масовно убиство во Белград, потврди српската Влада

Н.Македонија

Коста не бил жртва на булинг во училиштето, потврди српската Влада

Република

ВЛАДАТА НА СРБИЈА: Немало врсничко насилство врз малолетникот кој го изврши масакрот во „Рибникар“

Денешен

24Инфо Press24 Либертас Вечер Прес