TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ријана стана милијардерка и најбогата музичарка на светот

Сакам да кажам - 05.08.2021

Ријана и официјално стана милијардерка и најбогата музичарка на светот, објави „Форбс“. Богатството на поп ѕвездата по потекло од Барбадос сега се проценува на 1,7 милијарди долари, од кои 1,4 милијарди доаѓаат од вредноста на нејзината козметичка ...

„Форбс“ ја прогласи Ријана за милијардерка – заработката не е од музика

ММС - 05.08.2021

Ријана се прослави благодарение на нејзината музика, по што се обиде во актерството и започна бренд за долна облека која сега вреди 1,7 милијарди долари, според „Форбс“. Тие, исто така, објави дека стана „најбогата пејачка во светот и дека зад неа ...

(ФОТО) СТАНАЛА МИЛИЈАДЕРКА: „Форбс“ ја прогласил Ријана за најбогата пејачка – еве што и ги донесува најголемите ...

Екран - 05.08.2021

Како што пренесе „Форбс“, пејачката Ријана официјално станала милијардерка благодарение на нејзиниот бренд „Фенти“, кој обединува козметички производи, како и долна облека, а неодамна најави и излегување на парфеми во рамките на истата линија.

Прогласена е за милијардерка! Богатството на славната пејачка се проценува на 1,7 милијарди долари, но тоа не се должи ...

Точка - 05.08.2021

Богатството на Ријана се проценува на 1,7 милијарди долари што ја направи најбогатата музичарка на светот веднаш после Опра Винфри како најбогата од шоу бизнисот. Најголемиот дел од богатството го стекна од својата козметичка линија "Fenty Beauty" ...

Форбс соопшти: Ријана стана милијардерка

Fashionel - 05.08.2021

Ријана односно Робин Ријана Фенти е новата милијардерка. Според анализите кои ги има „Форбс“, 33-годишната музичарка, дизајнерка и бизнисменка би рекле, успеа да влезе во листата на најбогатите.

„Форбс“: Ријана и официјално е милијардерка

MTM - 05.08.2021

Нето богатството на поп-sвездата Ријана се проценува на 1,7 милијарди долари, што ја прави најбогата музичарка во светот, но нејзината музика не е примарен извор на нејзиното богатство, објави престижниот магазин „Форбс“ во средата (4 август).

„Форбс“: Ријана и официјално е милијардерка

Денар - 05.08.2021

Нето богатството на поп-sвездата Ријана се проценува на 1,7 милијарди долари, што ја прави најбогата музичарка во светот, но нејзината музика не е примарен извор на нејзиното богатство, објави престижниот магазин „Форбс“ во средата (4 август).

Ријана и официјално стана милијардерка

Кајгана - 05.08.2021

Поп пејачката Ријана отсега и официјално е милијардерка и најбогата музичарка во светот, покажуваат податоците на Forbes. Таа „тежи“ 1,7 милијарди долари, а нејзината компанија Fenty Beauty вреди 1,4 милијарди долари, пренесе BBC.

ТАА е најбогата музичарка во светот, пејачката стана милијардерка

Курир - 05.08.2021

Богатството на поп-пејачката Ријана сега се проценува на 1,7 милијарди американски долари, што ја чини најбогата музичарка во светот. Но, музиката не е најголем извор на нејзиното богатство… Поголемиот дел од парите на пејачката родена на Барбадос, ...

Пејачката Ријана е најновата милијардерка во светот: Нејзиното богатство се проценува на 1,7 милијарда долари

Кумановски м. - 05.08.2021

Американската пејачка со потекло од Барбадос, Ријана официјално стана милијардерка благодарение на нејзината компанија „Fenty Beauty“, која ја основа во 2017 година, пренесува „Форбс“. Богатството на Ријана се проценува на 1,7 милијарди долари, што ...

Ријана и официјално е милијардерка и најбогата музичарка во светот

Опсервер - 05.08.2021

– Богатството на поп-пејачката Ријана сега се проценува на 1,7 милијарди американски долари, што ја чини најбогата музичарка во светот. Но, музиката не е најголем извор на нејзиното богатство… Поголемиот дел од парите на пејачката родена на ...

Ријана и официјално е милијардерка, но музиката не е најголем извор на нејзиното богатство

Frontline - 05.08.2021

Богатството на поп-пејачката Ријана сега се проценува на 1,7 милијарди американски долари, што ја чини најбогата музичарка во светот. Но, музиката не е најголем извор на нејзиното богатствo.

Ријана и официјално е милијардерка и најбогата музичарка во светот

Бриф - 05.08.2021

Богатството на поп-пејачката Ријана сега се проценува на 1,7 милијарди американски долари, што ја чини најбогата музичарка во светот. Но, музиката не е најголем извор на нејзиното богатство… Поголемиот дел од парите на пејачката родена на Барбадос, ...

Ријана официјално стана најбогата пејачка во светот, еве колку се проценува нејзиното богатство

Вистина.мк - 05.08.2021

Богатството на поп-пејачката Ријана сега се проценува на 1,7 милијарди американски долари, што ја чини најбогата музичарка во светот. Но, музиката не е најголем извор на нејзиното богатство… Поголемиот дел од парите на пејачката родена на Барбадос, ...

Ријана и официјално е милијардерка и најбогата музичарка во светот

MakPress - 05.08.2021

Богатството на поп-пејачката Ријана сега се проценува на 1,7 милијарди американски долари, што ја чини најбогата музичарка во светот. Но, музиката не е најголем извор на нејзиното богатство… Поголемиот дел од парите на пејачката родена на Барбадос, ...

Ријана е најбогатата музичарка на светот и „тежи“ 1,7 милијарди долари

Канал5 - 04.08.2021

Имотот на Ријана во моментов се проценуваат на 1,7 милијарди долари, пишува Форбс, што ја прави најбогата музичарка во светот, а меѓу жените кои имаат кариера во забавната индустрија, само Опра Винфри е побогата од неа.

Форбс: Ријана и официјално е милијардерка

Локално - 04.08.2021

Богатството на поп -пејачката Ријана се проценува на 1,7 милијарди долари, што ја прави најбогата музичарка во светот, но музиката не е примарниот извор на нејзиното богатство, објави во средата списанието „Форбс“.

Ријана е официјално милијардерка и најбогата музичарка на светот

Вечер Прес - 05.08.2021

Поп пејачката Ријана сега е официјално милијардерка и најбогата музичарка во светот, покажуваат податоците на „Форбс“. Богатството на поп-пејачката Ријана се проценува на 1,7 милијарди долари, што ја прави најбогата музичарка во светот, но музиката ...

„Форбс“: Ријана е најбогатата музичарка на светот, „тежи“ 1,7 милијарди долари

+инфо - 05.08.2021

Богатството на поп -пејачката Ријана се проценува на 1,7 милијарди долари, што ја прави најбогата музичарка во светот, но музиката не е примарниот извор на нејзиното богатство, објави во средата списанието „Форбс“.