TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Двајца крадци фатени како го товараат украденото во автомобил

Сител - 26.11.2022

Полициски службеници од СВР Скопје денеска во 14.10 часот во кругот на фабриката на ул.„Владимир Полежановски“ ги лишија од слобода Е.А.(31) и С.А.(43), двајцата од Скопје. Тие биле фатени на дело како во патничко моторно возило „поло” со ...

Приведени крадци фатени на дело во Скопје

ТВ21 - 26.11.2022

Денеска (26.11.2022) во 14.10 часот во круг на фабрика на ул.Владимир Полежановски во Скопје од полициски службеници од СВР Скопје лишени од слобода се Е.А.(31) и С.А.(43), двајцата од Скопје.

Приведени крадци фатени на дело во Скопје

24Инфо - 26.11.2022

Денеска (26.11.2022) во 14.10 часот во круг на фабрика на ул.Владимир Полежановски во Скопје од полициски службеници од СВР Скопје лишени од слобода се Е.А.(31) и С.А.(43), двајцата од Скопје.

Приведени крадци фатени на дело во Скопје

Centar - 26.11.2022

Денеска (26.11.2022) во 14.10 часот во круг на фабрика на ул.Владимир Полежановски во Скопје од полициски службеници од СВР Скопје лишени од слобода се Е.А.(31) и С.А.(43), двајцата од Скопје.

Приведени крадци фатени на дело во Скопје

А1 On - 26.11.2022

Денеска, во 14.10 часот во круг на фабрика на улицата „Владимир Полежановски“ во Скопје од полициски службеници од СВР Скопје лишени од слобода се 31-годишниот Е.А. и 43-годишниот С.А., двајцата од Скопје, извести МВР.

Фатени арамии додека краделе од фабрика

Локално - 26.11.2022

Полицијата фати двајца арамии на лице место додека се обиделе да украдат предмети од фабрика, стои во полицискиот билтен. Денеска (26.11.2022) во 14.10 часот во круг на фабрика на ул.Владимир Полежановски во Скопје од полициски службеници од СВР ...

Приведени две лица од Скопје, биле фатени на дело како го товараат украденото

Макфакс - 26.11.2022

Денеска во 14.10 часот во круг на фабрика на ул.Владимир Полежановски во Скопје од полициски службеници од СВР Скопје од слобода биле лишени Е.А.(31) и С.А.(43), двајцата од Скопје. Тие биле фатени на дело како во патничко моторно возило “поло” со ...

Приведени крадци фатени на дело

МКД - 26.11.2022

Скопската полиција фати двајца крадци на дело и ги уапси, информираат од МВР. Полициски службеници од СВР Скопје денеска нешто после 14 часот во кругот на фабрика на улица .„Владимир Полежановски" уапсиле двајца скопјани.

ФАТЕНИ ДВАЈЦА КРАДЦИ ВО СКОПЈЕ Го товареле украденото во „поло“ со гостиварски таблички

+инфо - 26.11.2022

По документирање на случајот, како што информираат од МВР, ќе биде поднесен соодветен поднесок. Полициски службеници од СВР Скопје денеска во 14.10 часот во кругот на фабриката на ул.„Владимир Полежановски” ги лишија од слобода Е.А.(31) и С.А.

Апсење во Скопје, крадци фатени на дело

Курир - 26.11.2022

Во кругот на фабрика на ул.Владимир Полежановски во Скопје денеска од полициски службеници од СВР Скопје лишени од слобода се Е.А.(31) и С.А.(43), двајцата од Скопје. -Тие биле фатени на дело како во патничко моторно возило “поло” со гостиварски ...

Приведени крадци фатени на дело во Скопје

Опсервер - 26.11.2022

– Полициски службеници од СВР Скопје денеска во 14.10 часот во кругот на фабриката на ул.„Владимир Полежановски“ ги лишија од слобода Е.А.(31) и С.А.(43), двајцата од Скопје. Тие биле фатени на дело како во патничко моторно возило „поло” со ...

Приведени крадци фатени на дело во Скопје

Канал5 - 26.11.2022

Полициски службеници од СВР Скопје денеска во 14.10 часот во кругот на фабриката на ул.„Владимир Полежановски“ ги лишија од слобода Е.А.(31) и С.А.(43), двајцата од Скопје. Тие биле фатени на дело како во патничко моторно возило „поло” со ...

Украденото од фабриката го товарале во поло, двајца скопјани фатени на дело

Слободен Печат - 26.11.2022

Полициски службеници од СВР Скопје денеска во 14.10 часот во кругот на фабриката на ул.„Владимир Полежановски” ги лишија од слобода Е.А.(31) и С.А.(43), двајцата од Скопје. Тие биле фатени на дело како во патничко моторно возило „поло” со ...

Приведени крадци фатени на дело во Скопје

Либертас - 26.11.2022

Полициски службеници од СВР Скопје денеска во 14.10 часот во кругот на фабриката на ул.„Владимир Полежановски“ ги лишија од слобода Е.А.(31) и С.А.(43), двајцата од Скопје. Тие биле фатени на дело како во патничко моторно возило „поло” со ...

Приведени крадци фатени на дело во Скопје

Lider - 26.11.2022

Полициски службеници од СВР Скопје денеска во 14.10 часот во кругот на фабриката на ул.„Владимир Полежановски“ ги лишија од слобода Е.А.(31) и С.А.(43), двајцата од Скопје. Тие биле фатени на дело како во патничко моторно возило „поло” со ...

Пoлицијата приведе крадци фатени на дело во Скопје

Вечер Прес - 26.11.2022

Полициски службеници од СВР Скопје денеска во 14.10 часот во кругот на фабриката на ул.„Владимир Полежановски“ ги лишија од слобода Е.А.(31) и С.А.(43), двајцата од Скопје. Тие биле фатени на дело како во патничко моторно возило „поло” со ...

Приведени крадци фатени на дело во Скопје

MakPress - 27.11.2022

Денеска (26.11.2022) во 14.10 часот во круг на фабрика на ул.Владимир Полежановски во Скопје од полициски службеници од СВР Скопје лишени од слобода се Е.А.(31) и С.А.(43), двајцата од Скопје.

Приведени две лица од Скопје, биле фатени на дело како го товараат украденото

Скопје инфо - 27.11.2022

Вчера во кругот на фабрика на ул.Владимир Полежановски во Скопје од полициски службеници од СВР Скопје од слобода биле лишени Е.А.(31) и С.А.(43), двајцата од Скопје. Тие биле фатени на дело како во патничко моторно возило “поло” со гостиварски ...