TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Телефонските броеви на речиси 500 милиони корисници на WhatsApp ширум светот се на продажба

Порта - 26.11.2022

Хакерите наводно ги добиле телефонските броеви на околу 487 милиони корисници на WhatsApp од 84 земји. Базата на податоци за овие податоци неодамна беше понудена на продажба на хакерски форум.

Голема промена која долго ја очекуваа корисниците на WhatsApp

Скопје24 - 25.11.2022

Корисниците на WhatsApp, кои ја користат апликацијата за пораки и на компјутер и на паметен телефон, знаат дека една од главните точки е прашањето за безбедноста на разговорите. Поточно, не беше можно да се остане логиран на апликацијата на ...

WhatsApp овозможи да се користи истата сметка на повеќе уреди

USB - 24.11.2022

WhatsApp воведе нова функција која ќе им овозможи на корисниците пристап до истата сметка на повеќе уреди. На корисниците ќе им биде дозволено да ја користат истата сметка на WhatsApp на четири уреди истовремено, пренесува WABetaInfo.

На продажба броеви на речиси 500 милиони корисници на „WhatsApp“ (ФОТО/ВИДЕО)

Денар - 26.11.2022

Со корисничка база од над две милијарди луѓе, „WhatsApp“ е најголемата платформа за пораки. Ова значи дека протечената база на податоци ги содржи телефонските броеви на четвртина од сите корисници на „WhatsApp“.