TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Металург ги продолжува настапите во Лига Европа

+инфо - 21.01.2021

Металург во 2020 година одигра три натпревари во А-групата во Лига Европа, со ефект од едно реми и два порази. Згуснат распоред со дури шест натпревари во Лига Европа ги очекува ракометарите на скопски Металург во февруари, откако трите одложени ...

Металург ги продолжува настапите во Лига Европа со шест натпревари во февруари

Кајгана - 21.01.2021

Згуснат распоред со дури шест натпревари во Лига Европа ги очекува ракометарите на скопски Металург во февруари, откако трите одложени натпревари од 2020 година се презакажани за идниот месец.

Металург ги продолжува настапите во Лига Европа со шест натпревари во февруари

Либертас - 21.01.2021

Згуснат распоред со дури шест натпревари во Лига Европа ги очекува ракометарите на скопски Металург во февруари, откако трите одложени натпревари од 2020 година се презакажани за идниот месец.Како што е соопштено вечерва, Металург ќе ги продолжи ...

Металург ги продолжува настапите во Лига Европа со шест натпревари во февруари

MakPress - 22.01.2021

Згуснат распоред со дури шест натпревари во Лига Европа ги очекува ракометарите на скопски Металург во февруари, откако трите одложени натпревари од 2020 година се презакажани за идниот месец.

Металург ги продолжува настапите во Лига Европа со шест натпревари во февруари

Опсервер - 21.01.2021

Згуснат распоред со дури шест натпревари во Лига Европа ги очекува ракометарите на скопски Металург во февруари, откако трите одложени натпревари од 2020 година се презакажани за идниот месец.

Во февруари Металург ќе одигра дури 6 средби во Лига Европа

РК Металург - 21.01.2021

Металург ги договори термините на одложените средби со екипите на Висла Плоцк и на Чеховски Медведи. Средбата од 2. коло, Металург – Висла Плоцк, која требаше да се одигра на 27 октомври 2020 година, сега ќе се игра на 14 февруари. Средбата од 5.

Металург ги договори термините за дуелите со Ч.Медведи и Висла

SportMedia - 21.01.2021

Металург ги договори термните за одложените натпревари во Европската лига. Тимот од Автокоманда со Чеховски Медведи сепак ќе игра и на домашен терен, иако претходно беше договорено двата дуели да се играат на гостински терен.

Познати се термините за дуелите на Металург и Еурофарм Пелистер во Лига на Европа

24 Ракомет - 21.01.2021

Европската ракометна федерација ги објави термините за заостанатите и за редовните натпревари од групната фаза во Лигата на Европа. Металург има за играње уште седум средби – три заостанати и четири редовни, додека битолчани имаат една заостаната и ...

Вардар 1961 наскоро продолжува со настапите во СЕХА

Спортманија - 20.01.2021

Црвено-црните пред крајот на месецов ќе ја пречекаат Војводина. Првиот официјален натпревар за ракометниот клуб Вардар 1961 во оваа 2021 година ќе биде дуелот од СЕХА лигата против Војводина на 28 јануари во СЦ „Јане Сандански” во Скопје, со почеток ...

Познати саатниците за првите три средби на Вардар во СЕХА

24 Ракомет - 20.01.2021

Во 2021 година првиот официјален натпревар за Вардар ќе биде домашниот дуел од СЕХА лигата против Војводина. Натпреварот е закажан за 28 јануари во СЦ „Јане Сандански“ во 17:45 часот. Договорени се термините и саатниците за првите три средби од СЕХА ...

Потврдени сатниците за првите три меча на Вардар во Сеха лигата!

SportMedia - 20.01.2021

Додека се игра СП во Египет, во РК Врадар 1961 напорно се тренира. Се работи за она што претстои ма меѓунардната сцена, барем за следните неколку недели. Па така денеска без потврдени термините за првите три меча на „црвено – црните“ во јануари и ...

Познати термините за натпреварите на Вардар во СЕХА лигата во јануари и февруари

Кајгана - 20.01.2021

Во 2021 година првиот официјален натпревар за Вардар 1961 ќе биде домашниот дуел од СЕХА Газпром лигата против Војводина. Натпреварот е закажан за 28 јануари во СЦ „Јане Сандански“ во 17:45 часот.