TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

(Видео) Стотици илјади Французи на улиците, се противат на работа до 64 години

Точка - 31.01.2023

Голем број на демонстранти маршираа денеска ширум Франција за да се спротивстават на планот на претседателот Емануел Макрон за зголемување на возраста за одење во пензија. Анкетите покажуваат дека голем дел од Французите се противат на зголемувањето ...

Масовни протести на синдикатите во Франција против реформата на пензискиот систем – регистрирани помали инциденти

Телма

Генерален штрајк во цела Франција- демонстранти се судрија со полицијата во Париз (ВИДЕО)

Канал5

Французите излегоа на нови масовни протести против зголемување на старосната граница за пензионирање

360 степени

НОВ БРАН ПРОТЕСТИ ЈА ПАРАЛИЗИРАА ФРАНЦИЈА: Училиштата затворени, сообраќајот во застој

Фактор

Стотици илјади луѓе на штрајк и протести во Франција поради подигање на старосната граница за пензионирање

Радио МОФ

Франција погодена од нов штрајк, Британија се подготвува

Нетпрес

Мета Кумановски м.