TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Цените на нафтата паѓаат бидејќи САД создаваат залихи

Кумановски м. - 10.08.2022

Цените на нафтата паднаа во средата, откако податоците покажаа дека залихите на сурова нафта во САД неочекувано пораснале минатата недела, сигнализирајќи потенцијален пад на побарувачката, иако загриженоста за понудата ги задржа загубите под ...

Запре растот на цената на нафтата

Денар - 10.08.2022

Цените на нафтата паднаа денеска откако податоците од американската нафтена индустрија покажаа неочекуван пораст на залихите минатата недела, сигнализирајќи потенцијален пад на побарувачката за гориво во САД, но загриженоста за глобалната понуда го ...

Скокна цената на нафтата

Фактор - 09.08.2022

Се зголеми цената на нафтата на светските берзи. Нафтата e поскапа за долар, откако Украина го запре транзитот за јужна Европа. На американскиот пазар, барелот се тргуваше за 1,02 долари повисока цена, од 91,79 долари.

Нафтата поскапа за долар, откако Украина го запре транзитот за јужна Европа

Нетпрес - 09.08.2022

Цените на нафтата во вторникот на меѓународните пазари пораснаа за еден американски долари, правејќи пресврт на претходниот пад, откако Русија извести дека извозот на нејзината нафта за јужна Европа преку кракот од нафтоводот „Дружба“ е запрен од ...

ПО НЕКОЛКУ МЕСЕЧНИОТ ПАД НАФТАТА ПОВТОРНО СЕ ПОКАЧУВА: Кина со еден потег ја покачи цената на „црното злато“

Во Центар - 09.08.2022

Цените на нафтата денеска пораснаа од повеќемесечните најниски нивоа, бидејќи апетитот на инвеститорите се зголеми откако податоците за работните места во САД и кинескиот извоз ги намалија грижите за рецесија.

БАРЕЛ НАФТА 96 ДОЛАРИ, крипто-пазарот во плус

Локално - 09.08.2022

Цената на барел нафта утрово на лондонскиот пазар изнесува 96 долари, што е благ пораст во однос на вчерашниот ден. Цената на барелот на американскиот пазар е 90 долари. Вредноста на биткоинот од утрово е во плус.