TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Пет занимливости за Рамазан

Во Центар - 23.03.2023

Секоја година, муслиманите ширум светот го одбележуваат месецот на постот – Рамазан, деветтиот месец од муслиманскиот лунарен календар. Така е повеќе од 14 векови. Постат повеќе од милијарда луѓе во светот Постот за Рамазан е еден од петте столбови ...

Пендаровски на ифтарска вечера кај семејството Мамути: На верниците им посака лесни Рамазански пости

ТВ21 - 23.03.2023

Претседателот Стево Пендаровски вечерва е на ифтарска вечера кај семејството Мамути. Од таму тој на верниците им посака лесни Рамазански пости, како и деновите на постот да се поминат во мир, благосостојба и простување „Во најсветлиот месец во ...

Дебарското муфтиство и градоначалниците од регионот посакаа лесни и прифатени пости

MakPress - 24.03.2023

- Честит светиот месец Рамазан. Алах да ни ги прифати нашите молитви и сите да имаме благословен месец. Ви посакуваме лесни пости, посакаа од муфтиството. Додаваат дека во сите педесеттина џамии во општините Дебар, Центар Жупа и подрачјето на Река, ...

ФОТО: Пендаровски на ифтар кај семејството Мамути – на верниците им посака лесни Рамазански пости

4NEWS - 23.03.2023

Претседателот Стево Пендаровски вечерва е на ифтарска вечера кај семејството Мамути. Од таму тој на верниците им посака лесни Рамазански пости, како и деновите на постот да се поминат во мир, благосостојба и простување „Во најсветлиот месец во ...

Пендаровски на ифтарска вечера: „Им благодарам на семејството Мамути за топлиот прием“

Press24 - 23.03.2023

Шефот на државата, Стево Пендаровски денеска е на ифтарска вечера во домот на семејството Мамути. Оваа информација ја соопшти вечерва преку социјалната мрежа Фејсбук „Во најсветлиот месец во исламот, кој го слави духовното и телесното прочистување, ...

Пендаровски: Им посакувам лесни Рамазански пости на сите верници од исламска вероисповед

Во Центар - 23.03.2023

– Претседателот на државата Стево Пендаровски вечерва, преку својот фејсбук профил, им посака лесни Рамазански пости на сите верници од исламска вероисповед. Пендаровски објави и фотографии од семејството Мамути, кај кое бил на ифтарска вечера.

(ГАЛЕРИЈА) ПЕНДАРОВСКИ НА ИФТАР КАЈ СЕМЕЈСТВОТО МАМУТИ На сите верници им посака лесни Рамазански пости

+инфо - 23.03.2023

Во најсветлиот месец во исламот, кој го слави духовното и телесното прочистување, на сите верници од исламска вероисповед им посакувам лесни Рамазански пости и деновите на постот да ги поминат во мир, благосостојба и простување.

Пендаровски: Им посакувам лесни Рамазански пости на сите верници од исламска вероисповед

MakPress - 24.03.2023

Претседателот на државата Стево Пендаровски вечерва, преку својот фејсбук профил, им посака лесни Рамазански пости на сите верници од исламска вероисповед. Пендаровски објави и фотографии од семејството Мамути, кај кое бил на ифтарска вечера.