TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Проверете дали вашиот телефон ќе добие нов Android

Телефони.мк - 13.06.2018

Android 8.0 Oreo има многу подобрувања во софтверот, но се уште сите телефони не го добија. Само 1% од Android уредите имаа Android Oreo во јануари, според проценката на Google. Таа цифра ќе се зголеми до крајот на годината, а ние ви го објавуваме ...

Huawei ќе го направи Mate 20 за да се бори против iPhone

Телефони.мк - 13.06.2018

Huawei Mate 20 највееројатно ќе биде лансиран на крајот на 2018 година. Новиот Mate предводник ќе има џиновски екран, кој ќе биде најголем досега од својата серија, а ќе биде и најголем воопшто од сите смартфони.

Huawei Mate 20 може да има 6.9-инчен OLED дисплеј

Стандард - 12.06.2018

Информации од Јужна Кореја откриваат дека Huawei Mate 20 се очекува на крајот од годината и најверојатно, ќе има поголем дисплеј од неговиот претходник. Ова станува јасно од публикација на корејското издание The Bell, во кое се наведува дека Huawei ...

Претстојниот смартфон на Huawei ќе има огромен 6.9-инчен екран

USB - 12.06.2018

Новите информации сугерираат дека Huawei планира телефон со огромен екран од 6,9 инчи, а ќе користи OLED панел кој го произведува Samsung. Според наводите на медиумите, базирано на изворите од индустријата на дисплеи, Samsung почна со испорака на ...

Huawei ќе му конкурира на Qualcomm со новиот ВИ процесор Kirin 710

Стандард - 11.06.2018

HiSilicon е името на подружницата на Huawei, која е задолжена за развој на Kirin процесори. Овие чипови се користат од смартфоните од висока класа на компанијата и се една од главните причини за нивната популарност меѓу корисниците.