Движението по АМ "Тракия" е възстановено, съобщиха от АПИ. ФОКУС припомня, че по-рано днес трасето бе затворено изцяло след тежка катастрофа между ТИР и автомобил, взела три жертви. Все още няма официална информация от МВР за причините, довели до трагичния инцидент.
Катастрофа има и на околовръстното при Добрич, съобщават от АПИ Временно движението на магистрала "Тракия" при 48 км. към София минаваше през активната лента. Причината за това е катастрофа, съобщават от АПИ. То вече е възстановено.
Движението при 16-и км на магистрала "Хемус" към София е само в лентата за изпреварване. Причината за това е катастрофирал ТИР, съобщават от АПИ. Активната пътна лента е затворена, а трафикът се регулира от пътна полиция.
Заради катастрофа движението на магистрала "Европа" към Калотина бе ограничено. Катастрофата е станата при 32-я километър. За колите обходният маршрут бе през Петърч, докато тежките превозни средства трябваше да изчакат на място. Движението вече е възстановено, съобщиха от АПИ.