TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Мицковски: Будно ќе ја следам состојбата со енергетските ветувања

24 Вести - 07.06.2017

Првиот човек на државните електрани, Христијан Мицковски, вели дека добар мираз ќе му остави на неговиот наследник: нула долгови, 5,8 милиони евра на сметка и над 20 милиони евра во банка.

Мицкоски: ЕЛЕМ ја оставаме без долгови и со зголемено производство

Сител - 07.06.2017

Од ЕЛЕМ очекуваат струјата минимално да поветини. Државните електрани одамна ги доставија пресметките за трошоците до регуалторт. Уште еднаш потврдија дека не побарале зголемување. Напротив првиот човек на ЕЛЕМ Мицковски очекува регулаторна да ...

Директорот на ЕЛЕМ вели дека е паметно што „Трансмет“ добил тендер иако судот му ја блокира сметката на барање на СЈО

Сакам да кажам - 07.06.2017

Директорот на „Електрани на Македонија“ Христијан Мицкоски им честитал на своите колеги од РЕК Битола кои на тендерот за услуги од градежна механизација ја избрале компанијата на Сеад Кочан „Трансмет“ и не потпаднале под мислењето на јавноста, иако ...

Директорот на ЕЛЕМ, Мицковски, си поднесе оставка од комисија и од место советник на премиерот

Либертас - 07.06.2017

Директорот на ЕЛЕМ, Христијан Мицковски на првиот ден од работата на новата влада, 1 јуни, си поднел две оставки. Тој поднел оставка од позицијата член на Комисијата за спроведување на постапката за доделување на договор за воспоставување на јавно ...

Очекувам струјата малку да поевтини, вели директорот на ЕЛЕМ Мицкоски

Сакам да кажам - 07.06.2017

АД ЕЛЕМ не побара зголемување, ниту намалување на цената на електричната енергија, но директорот Христијан Мицкоски очекува граѓаните од следниот месец да плаќаат малку помали сметки за струја.

Мицкоски очекува поевтинување на цената на струјата исто како и лани

Вечер Прес - 07.06.2017

Електрани на Македонија се во одлична финасиска кондиција, компанијата нема долгови, како што тоа било во 2006 година кога затекнале блокирана сметка и долг од милијарда денари. ЕЛЕМ не бара ниту корекција на цената на електричната енергија, а ...

Мицковски: “ЕЛЕМ” ја оставам без долгови и со депозит од 1,2 милијарда денари

Канал5 - 07.06.2017

Оставаме 0 долгови кон добавувачите, 0 долгови кон вработените, депозити од 1 милијарда 250 милиони денари. Државната компанија за производство на електрична енергија ЕЛЕМ е уште поуспешна од претходната година, изјави директорот Христијан Мицковски ...

ЕЛЕМ треба да добие отштета од околу 2 милиони евра од РИКО

Вечер Прес - 07.06.2017

Христијан Мицкоски, генерален директор на ЕЛЕМ е особено задоволен што конечно има позитивна завршица на арбитражниот спор со компанијата РИКО, изведувачот на ХЕЦ Света Петка. Според него веќе е пресудено ЕЛЕМ да добие отштета од околу 2 милиони ...

Мицковски се повлече од соработник на Владата за енергетика и од член во две комисиии

+инфо - 07.06.2017

Христијан Мицковски за Плусинфо тврди дека како универзитетски професор и како експерт своите советодавни услуги ги давал „про боно“. Христијан Мицковски, генералниот директор на ЕЛЕМ, на 1 јуни, првиот ден од Владата на Зоран Заев, поднел барање за ...

Директорот на ЕЛЕМ на денот на новата Влада се повлече од „тезгите“ добиени од Груевски

+инфо - 07.06.2017

Христијан Мицковски на 1 јуни побарал раскинување на договорот за надворешен соработник во владата и дал оставка од член на Комисија. Христијан Мицковски, генералниот директор на ЕЛЕМ, на 1 јуни, првиот ден од Владата на Зоран Заев, поднел барање за ...

Директорот на ЕЛЕМ, Мицковски се повлече од функцијата соработник на Владата

МКД - 07.06.2017

Генералниот директор на државната ЕЛЕМ, Христијан Мицковски, на први јуни поднел барање за раскинување на договорот како надворешен соработник за енергетика, функција што ја имаше во владата предводена од ВМРО-ДПМНЕ.

Мицкоски: Струјата малку ќе поевтини

Локално - 07.06.2017

АД ЕЛЕМ не побара зголемување, ниту намалување на цената на електричната енергија, но директорот Христијан Мицкоски очекува граѓаните од следниот месец да плаќаат малку помали сметки за струја.

Мицкоски: Производството на ЕЛЕМ за 4,7 отсто повисоко од планираното

Курир - 07.06.2017

Во првите четири месеци од годинава АД ЕЛЕМ има за 4,7 отсто повисоко производство од планираното, а трендот на зголемено производство продолжува и во мај и јуни, оцени генералниот директор на компанијата Христијан Мицкоски на денешната средба со ...

Генералниот директор на ЕЛЕМ поднесе оставка од две функции во Владата

Макфакс - 07.06.2017

Христијан Мицковски, генералниот директор на ЕЛЕМ, поднел барање за раскинување на договорот како надворешен соработник од областа за енергетика во претходната влада, пренесува Плусинфо. Мицковски поднел и неотповиклива оставка од член на Комисијата ...

Мицкоски не чекаше Заев да го разреши, сам се повлече од две владини функции

Фактор - 07.06.2017

Директорот на ЕЛЕМ, Христијан Мицковски кој е се уште актуелен директор на ЕЛЕМ не чекаше од новиот премиер Зоран Заев да го разреши и донесе одлука сам да се повлече од две владини функции како советник на премиерот и член на владина комисија.

Мицкоски: Производството на ЕЛЕМ за 4,7 отсто повисоко од планираното

А1 On - 07.06.2017

Во првите четири месеци од годинава АД ЕЛЕМ има за 4,7 отсто повисоко производство од планираното, а трендот на зголемено производство продолжува и во мај и јуни, оцени генералниот директор на компанијата Христијан Мицкоски на денешната средба со ...

Генералниот директор на ЕЛЕМ поднесе оставка од две функции во Владата

Кајгана - 07.06.2017

Христијан Мицковски, генералниот директор на ЕЛЕМ, поднел барање за раскинување на договорот како надворешен соработник од областа за енергетика во претходната влада. Мицковски поднел и неотповиклива оставка од член на Комисијата за спроведување на ...

Мицкоски: Производството на ЕЛЕМ за 4,7 отсто повисоко од планираното

Република - 07.06.2017

Во првите четири месеци од годинава АД ЕЛЕМ има за 4,7 отсто повисоко производство од планираното, а трендот на зголемено производство продолжува и во мај и јуни, оцени генералниот директор на компанијата Христијан Мицкоски на денешната средба со ...

Генералниот директор на ЕЛЕМ поднесе оставка од две функции во Владата

Фокус - 07.06.2017

Христијан Мицковски , генералниот директор на ЕЛЕМ, поднел барање за раскинување на договорот како надворешен соработник од областа за енергетика во претходната влада, пренесува Плусинфо. Мицковски поднел и неотповиклива оставка од член на ...

Мицкоски: Производството на ЕЛЕМ за 4,7 отсто повисоко од планираното, ќе го убедам наредниот директор дека проектите ...

Либертас - 07.06.2017

Во првите четири месеци од годинава АД ЕЛЕМ има за 4,7 отсто повисоко производство од планираното, а трендот на зголемено производство продолжува и во мај и јуни, оцени генералниот директор на компанијата Христијан Мицкоски на денешната средба со ...

Генералниот директор на ЕЛЕМ поднесе оставка од две функции во Владата

Точка - 07.06.2017

Христијан Мицковски, генералниот директор на ЕЛЕМ, поднел барање за раскинување на договорот како надворешен соработник од областа за енергетика во претходната влада, пренесува Плусинфо. Мицковски поднел и неотповиклива оставка од член на Комисијата ...

Мицковски поднесе оставка од две функции во Владата

Репортер - 07.06.2017

Христијан Мицковски, генералниот директор на ЕЛЕМ, поднел барање за раскинување на договорот како надворешен соработник од областа за енергетика во претходната влада, пренесува Плусинфо. Мицковски поднел и неотповиклива оставка од член на Комисијата ...

Мицковски се повлече од соработник на Владата за енергетика и од член во две комисиии

Бриф - 07.06.2017

Христијан Мицковски, генералниот директор на ЕЛЕМ, на 1 јуни, првиот ден од Владата на Зоран Заев, поднел барање за раскинување на договорот како надворешен соработник од областа за енергетика во претходната влада, дознава Плусинфо.

Генералниот директор на ЕЛЕМ поднесе оставка од две функции во Владата

Република - 07.06.2017

Христијан Мицкоски, генералниот директор на ЕЛЕМ, поднел барање за раскинување на договорот како надворешен соработник од областа за енергетика во претходната влада. Мицкоски поднел и неотповиклива оставка од член на Комисијата за спроведување на ...