TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Нови слики ги покажуваат боите и изгледот на Galaxy S21

Smartportal - 01.12.2020

Од овие слики дополнително се гледа малата промена во дизајнот на телефоните Од тоа што беше до сега неофицијално објавено, може да се очекува дека Samsung ќе направи мал редизајн со наредната Galaxy S серијата која идната година се очекува да дојде ...

Нема да го има Galaxy Note 21, а Galaxy Z Fold 3 ќе пристигне побрзо

Телефони.мк - 01.12.2020

Претходните години беа предвидливи предводниците на Samsung кога пристигнуваат, но сега е се разместено, со оглед на тоа што најновата Galaxy S-серија доаѓа на пролет, додека Galaxy Note фамилијата веќе згаснува.

Ќе биде ли објавен OnePlus 9E заедно со OnePlus 9 и 9 Pro

Телефони.мк - 01.12.2020

OnePlus ќе ги претстави своите премиум смартфони OnePlus 9, OnePlus 9 Pro и OnePlus 9E. Макс Џамбор тврди дека OnePlus 9E нема да биде претставен заедно со посилните браќа, туку ќе биде распореден за почетокот на 2021 година.

OnePlus 9E може да биде објавен заедно со OnePlus 9 и 9 Pro

USB - 01.12.2020

Се очекува дека компанијата OnePlus порано од вообичаеното ќе ја објави својата следна премиум линија телефони, која ја сочинуваат моделите од OnePlus 9 серијата. Покрај OnePlus 9 и 9 Pro се очекува претставување на уште еден уред во форма на ...

Познато кога ќе биде претставен Xiaomi Mi 11

Кајгана - 30.11.2020

Се чини дека повеќето произведувачи на смартфони наредната година малку порано од вообичаеното ќе ги претстават новите смартфони. Се очекува дека Samsung новите модели ќе ги претстави во јануари, а OnePlus во март.

Нови прикази покажуваат како може да изгледа OnePlus 9 Pro (ВИДЕО)

USB - 30.11.2020

Претходно овој месец се појавија првите рендери за претстојниот OnePlus 9 Pro телефон, а покажуваат дека кинеската компанија избрала дизајн на системот на камери на задната страна кој е сличен на 8T и Nord N серијата.

Xiaomi ќе побрза со Mi 11 Pro во почетокот на 2021

Телефони.мк - 30.11.2020

Xiaomi ќе побрза на почетокот на јануари следната година да го лансира новиот премиум модел Xiaomi Mi 11 Pro за да му парира на Samsung кој го помести распоредот на лансирање на Galaxy S21.

Xiaomi Mi 11 се очекува во текот на јануари

USB - 30.11.2020

Судејќи според се, најголем дел од производителите планираат рана објава на своите премиум телефони во текот на следната година. Се очекува дека Samsung својата Galaxy S21 линија ќе ја објави во јануари, OnePlus 9 серијата пристигнува во април, а ...

Што ново подготвија од Samsung?

Кајгана - 30.11.2020

Смартфоните Samsung Galaxy Note 20 5G и Z Flip 5G сега се достапни во нови бои. Note 20 е достапен во црвена, а Z Flip во бела боја. Од Samsung ќе продадат само ограничен број на уреди во овие две бои, а нема промена на цената ниту на спецификациите.

Galaxy Note 20 5G и Z Flip 5G достапни во нови бои

USB - 30.11.2020

Паметните телефони на Samsung – Galaxy Note 20 5G и Z Flip 5G сега се достапни во нови варијанти на бои. Note 20 е можно да се купи во црвена, а Z Flip во бела боја. Меѓутоа, треба да се напомене дека Samsung ќе продава само ограничен број на уреди ...

Целосниот дизајн на Galaxy S21 прикажан на нови CAD рендери

USB - 30.11.2020

Samsung својата Galaxy S20 серија ја лансира уште во февруари оваа година, а подоцн акомпанијата ја претстави Note 20 серијата. Сега сите очи се вперени во флегшип смартфонот Galaxy S21, што б требалод а биде лансиран во јануари следната година, а ...

Samsung ќе приреди кул изненадување за време на лансирањето на Galaxy S21!?

Телефони.мк - 30.11.2020

Samsung ќе го одржи својот Unpacked настан за следната година во јануари, наместо во февруари. Тогаш нема да ги имаме Galaxy Z Fold Lite, Z Fold 3, или Z Flip 3, туку изненадувањето ќе бидат четвртите безжични слушалки.