TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Вградениот скенер на Galaxy S10 во дисплејот нема да функционира со заштитно стакло

Телефони.мк - 17.01.2019

Samsung се спрема за да го замени класичниот сензор за отпечатоци со ултрасоничниот сензор вграден во дисплејот кај новите Galaxy S10 серии. Со тестирањето е утврдено дека Galaxy S10 ќе биде детерминиран со новиот in-display скенер, затоа што нема ...

Пристигнаа резултатите од првите тестови: Galaxy S10 Plus ќе биде страшно моќен, но не помоќен од iPhone?

Точка - 17.01.2019

Сите знаеме дека новиот Galaxy S10 Plus на Самсунг ќе биде страшно моќен телефон, а во прилог на тоа одат и исклучително добрите резултати на тестирањето на Geekbench. Според бенчмаркот на Geekbench, новиот паметен телефон на Самсунг ќе го носи ...

Samsung Galaxy S10+ на фотографија во живо

USB - 17.01.2019

Samsung на 20. февруари ќе го одржи Unpacked настанот, на кој се очекуваат барем три нови паметни телефони, меѓу кои ќе биде и Samsung Galaxy S10+ со четири камери на задната страна и две на предната, сместени во punc hole отворот на Infinity-O ...

Samsung Galaxy A50 откриен со 6 GB RAM

Телефони.мк - 16.01.2019

Samsung Mobile годинава ќе лансира нова Galaxy серија со двоцифрени бројки, па така освен новата номенклатура се очекува да понуди и многу подобри перформанси. Дел од оваа понуда ќе биде новиот Samsung Galaxy A50 кој штотуку е откриен.

Познати цените на Samsung Galaxy S10, S10 Lite, S10 + и S10 X во Европа

Локално - 16.01.2019

Малку повеќе од еден месец останува до многу очекуваната премиера на Samsung Galaxy S10. Новата серија на паметни телефони ќе има најмалку три модели кои ќе ги видиме за првпат на 20-ти февруари.