TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Пред Нова година почнува 6. сезона на „Преспав“

Кајгана - 29.11.2021

Ако сите помислија дека кога на крајот од 5. сезона изгоре пансионот „Преспав“ поради невнимание на Миле заврши и приказната на оваа популарна македонска хумористична серија, денес беше најавена новата сезона.

Почнува новата сезона на Преспав

Скопје1 - 29.11.2021

Шестата сезона од хит-серијата „Преспав“ ќе почне да се прикажува на 20 декември секој работен ден, од понеделник до петок, на МТВ 1, со почеток од 20.15 часот, објавија продуцентите на серијата.

Шеста сезона на „Преспав“ од 20 декември

Независен - 29.11.2021

Новите епизоди од популарната серија ќе започнат да се емитуваат од 20 декември на Македонската радио телевизија, од 20.15 часот. Серијата ќе се емитува секој ден во назначениот термин. Шестата сезона од популарната серија ќе има нови 20 епизоди ...

ПОЗНАТО: Новата сезона на Преспав почнува од 20 декември

Курир - 29.11.2021

Од 20 декември започнува со емитување новата сезона на македонската серија „Преспав“. Шестата сезона од серијата, како и досега, ќе се емитува на Македонската телевизија со почеток во 20:15 часот.

Шеста сезона на „Преспав“ од 20 декември

Fashionel - 29.11.2021

За вас кои редовно ја следите серијата „Преспав“ и кои со нетрпение ја очекувате новата, шеста сезона, конечно пристигнаа убави вести. Новите епизоди ќе започнат да се емитуваат од 20 декември на Македонската радио телевизија, со почеток од 20.15 ...