TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Клубовите ги враќаат странците во Италија, тренинзите почнуваат на 4 мај

Gol.mk - 08.04.2020

Италијанските клубови полека се подготвуваа за продолжение на шампионатот кој беше прекинат пред еден месец. Премиерот Конте најави дека по Велигденските празници, ќе започна втората фаза и земјата ќе се отвора.

ГАЗЕТА ДЕЛО СПОРТ: Серија А почнува со тренинзи на 4 мај

SportMedia - 08.04.2020

Реномираниот весник во своето денешно издание објавува информација која многумина израдува. А тоа е дека според она што медиумот го има како информација, Серија А, односно екипите ќе треба да се вратат на тренин на 4. Мај.

Странските фудбалери мора да се вратат во Италија

Локално - 08.04.2020

Интер и Јувентус ги повикаа фудбалерите да се вратат во Италија, за да се подготвени да се вратат на тренинзите. Клубовите во Серија „А“ ќе се вратат на тренинзи на 4 мај, додека сезоната би можела да продолжи на почетокот на јуни, пренесува ...

Тренинзите во Серија А продолжуваат на 4 мај, Интер и Јуве ги повикаа играчите да се вратат во Италија

Спортски - 08.04.2020

„Газета Дело Спорт“ пренесува дека можно е на 4 мај да им биде дадена дозвола на италијанските клубовите да започнат со тренинзи под посебни мерки и услови. Најоптимистичкиот датум е 24 мај, следните два се 31 мај и 7 јуни.

Клубовите од Серија А се враќаат на тренинг од 4 мај ?

Дриблинг - 08.04.2020

Италијанското Калчо, клубовите, натпреварувачката комисија и министерстовото за спорт на Италија на големо ги разгледува опциите за продолжување на сезоната. „Газета Дело Спорт“ пренесува дека можно е на 4 мај да им биде дадена дозвола на клубовите ...

Италијанските клубови ги повикуваат странските фудбалери назад на „чизмата“

Тера - 08.04.2020

Екипите во Серија А можат да започнат со тренинзи на 4 мај, пренесе „Газета дело Спорт“. Тие ќе го следат примерот на тимовите од Бундеслигата, прво правејќи активности во мала група и постепено ќе се враќаат на нормален тренинг.