TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

СП ВО РАКОМЕТ: Нова катастрофа на Македонија, Русија не победи со 32:20

Денешен - 22.01.2021

По поразот од Словенија, македонската репрезентација претрпе нов убедлив пораз во втората фаза од СП во ракомет во Египет, овојпат од селекцијата на Русија со резултат 32:20. Имавме лош почеток на мечот, Русите фуриозно стартуваа со три погодоци во ...

Македонија убедливо поразена пред репрезентацијата на Русија

Скопје24

Уште едно мундијалско разочарување, Македонија без решение и против Русија

Sport M

Се навикнавме на високи порази: Македонија и од Русија загуби со двоцифрена разлика

Спортманија

Уште еден двоцифрен пораз за Македонија, овој пат Русија ни зема мерка

МКД

Нема(в)ме шанси: Прегазени сме и од Русија!

Спортклуб

Подмладената Русија лесно до победа против демотивираната Македонија

Дриблинг

еМагазин Спортклуб Sport M Локално 24 Ракомет Sport 1 Gol.mk 24 Ракомет

Тврдат дека биле избркани од СП: Нѐ третираа како животни

Спортманија - 22.01.2021

Нова голема афера на Мундијалот во Египет Поради коронавирусот, Светското ракометно првенство уште пред да започне, беше во хаос. Поради многу заразени ракометари и немањето можност да создадат соодветна селекција, репрезентациите на Чешка и САД го ...

Нов убедлив пораз на македонските ракометари на Мундијалот во Египет

ТВ21

Нов пораз на Македонија

OhridNews

Македонија без шанси против „зборнаја“, загубивме со огромни 12 гола разлика

TopSport

Нов дебакл на нашите ракометари на СП во Египет – загубивме од Русија со 12 разлика

ММС

Македонија пак загуби убедливо: Русија славеше со 12 голови разлика!

СуперСпорт

Уште еден висок пораз на македонските ракометари на СП

Либертас

Expres Н.Македонија Спортманија Канал5 Фокус +инфо Независен Република

„Кон нас се однесуваа како кон животни, буквално не избркаа од СП“

24 Ракомет - 22.01.2021

Селекцијата на Зеленортските острови не се прослави на Светското првенство во Египет откако поради позитивните тестови на Ковид-19 мораа да се вратат дома. Допатуваа со краток ростер, но проблемите започнаа после првиот одигран натпревар и новите ...

Кој ќе биде најрасположен за голови против Русија, а да не е Кире Лазаров?

Спортманија

Начевски и Николов на центарот на мечот Египет-Белорусија

Екипа

ФОТО: Николов и Начевски вечерва судат на средба од групата на Македонија во Египет

Дриблинг

Начевски и Николов со нова задача на СП, ќе судат Египет – Белорусија

24 Ракомет

Египет ја совлада Русија

Курир

Египет лесно ја мина првата пречка, тргна кон четврт-финале

24 Ракомет

TopSport Слободен Печат Gol.mk РК Металург Екипа Sport 1 SportMedia Sport M

Дуел на две подмладени селекции: Може ли Македонија до изненадување против Русија?

Екипа - 22.01.2021

Македонија и Русија ќе излезат денеска на мегдан во Каиро (15.30 часот), во битка која од овие две селекции ќе стигне до првата победа во главната фаза од СП 2021. Нашиот национален тим пред два дена убедливо загуби против Словенија, додека Русите ...

Македонија против „зборнаја“ сака прва победа во главната фаза на СП

Gol.mk