TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Обвинителството и МВР го истражуваат случајот со новите „бомби“

Независен - 20.04.2019

Специјалното и редовното Јавно обвинителство отвораат истраги за новите „бомби“ кои одекнаа на руската социјална мрежа „vk.coм“. Случајот го истражува и МВР.Зад објавата е потпишан извесен „Илија Громовник“, а разговорите освен на мрежата „vk.com“ ...

МВР ќе го истражува објавувањето на новите „бомби“

МКД - 19.04.2019

Објавувањето на новите прислушувани разговори ќе биде предмет на истрага која што ќе ја водат Министерството за внатрешни работи во координација со јавниот обвинител, велат од МВР „Согласно надлежностите започната е истрага во врска со објавените ...

МВР отвори истрага за објавувањето на новите „бомби“

Канал5 - 19.04.2019

Објавувањето на новите прислушувани разговори ќе биде предмет на истрага која што ќе ја водат Министерството за внатрешни работи во координација со Јавниот обвинител, велат од МВР. „Согласно надлежностите започната е истрага во врска со објавените ...

Објавени уште две прислушувани „бомби“

Сител - 19.04.2019

Вчера низ медиумите одекна веста за прислушуваните разговори објавени на руска друштвена мрежа од корисник под псевдоним „Илија Громовник“ . Во снимките учествуваат и се споменуваат Фрчкоски, Црвенковски, Спасовски, Јанкуловска, Алберт Муслиу и ...

МВР ќе го истражува објавувањето на новите „бомби“

Алсат-М - 19.04.2019

МВР отвора истрага за прислушуваните материјали коишто деновиве почнаа да се појавуваат на интернет. Зад објавата потпишан е извесен „Илија Громовник“, а разговорите се постирани на социјалните мрежи и на јутјуб.

МВР отвори истрага за објавувањето на новите „бомби“

Фокус - 19.04.2019

Објавувањето на новите прислушувани разговори ќе биде предмет на истрага која што ќе ја водат Министерството за внатрешни работи во координација со Јавниот обвинител, велат од МВР за „Фокус“.

СЈО, ЈО и МВР го истражуваат објавувањето на новите „бомби“

Канал5 - 19.04.2019

Специјалното и редовното Јавно обвинителство отвораат истраги за новите „бомби“ кои вчера одекнаа на руската социјална мрежа „vk.coм“. „Согласно надлежностите започната е истрага во врска со објавените телефонски разговори.

Бомби и пред овие избори - кој ги објавува?

Сител - 19.04.2019

Министерството за внатрешни работи во соработка со Јавното обвинителство отворија истрага новообјавените прислушкувани разговори. На шесте нови бомби кои деновиве се објавуваат на интернет, се слушаат гласови на политичари од актуелната власт и ...

МВР и ОЈО отворија истрага за бомбите

Р.С.Европа - 19.04.2019

Министерството за внатрешни работи во соработка со Јавното обвинителство отвориле истрага за објавените прислушувани разговори на социјалните медиуми, велат за Радио Слободна Европа. Во писмениот одговор од МВР е наведено дека во тек е истрага и ...

Вкупно 6 „бомби“ се објавени на Јутјуб

Р.С.Европа - 19.04.2019

Вкупно 6 нови прислушувани разговори познати како бомби се објавени на Јутјуб од корисник со псевдонимот „Илија Громовник“.На овој канал сите разговори се објавени пред два дена, додека на руската социјална мрежа „ВКонтакте“ беа објавени само 4 од ...

СЈО, ЈО и МВР го истражуваат објавувањето на новите „бомби“

24 Вести - 19.04.2019

Обвинителството и МВР ги ставија под лупа новообјавените бомби објавени на анонимниот профил под псевдонимот „Илија Громовник“. Ќе истражуваат кој пушта прислушувани разговори на еден ден пред изборниот молк.

ВИДЕО: „Нешто се убедуемо" - Фрчкоски ги искоментира новите бомби

Press24 - 19.04.2019

4 телефонски разговори , синоќа се објавени на мрежата „Vk.com“ под хаштагот „Чичо“ и „Македонија“, од извесен корисник „Илија громовник“. Во првиот разговор се слуша гласот за кој што пишува дека е на порнаешниот претседател Бранко Црвенковски како ...

Четири нови „бомби“ објавени на руската социјална мрежа ВКонтакте

Тера - 19.04.2019

Четири нови „бомби“, односно прислушувани телефонски разговори беа објавени на руската социјална мрежа „ВКонтакте“ од корисник со псевдонимот „Илија Громовник“. Насловени се како разговори за местење лустрација, грчки фирми, ЕЛЕМ, а разговараат ...

Заев: Новите „бомби“ се дел од материјалот што го предадов во СЈО

Вечер - 19.04.2019

Премиерот Зоран Заев потврди дека дел од објавените разговори во изминативе денови што ги слушнал се дел од пакетот материјали што ги предал во СЈО и оти е важно што МВР и Обвинителството постапуваат по нив во согласност со своите надлежности.

МВР отвара истрага за новите „бомби"

Press24 - 19.04.2019

Објавувањето на новите прислушувани разговори ќе биде предмет на истрага која што ќе ја водат Министерството за внатрешни работи во координација со Јавниот обвинител, велат од МВР за „Фокус“.

,,Илија Громовник“ потсети и на Јово ,,превара“, Емил Стојменов и груевизмот(аудио)

AKO - 19.04.2019

Деновиве анонимен со псевдоним ,,Илија Громовник“, почна да објавува аудио снимки од прислушувани разговори. Вчера вниманието го предизвикаа неколку во кои се слушаат гласовите на Фрчкоски, Црвенковски, Спасовски, Јанкуловска, но речиси незабележено ...

И СЈО и ОЈО ги истражуваат новите „бомби“ пуштени на слободен пазар

+инфо - 19.04.2019

И Специјалното јавно обвинителство (СЈО) и редовното ќе се занимаваат со новите „бомби“ кои вчера одекнаа на руската социјална мрежа vk.com, најавуваат од двете институции. Согласно своите надлежности и МВР учествува во истрагата.

Фокус: МВР отвори истрага за објавувањето на новите „бомби“

Скопје1 - 19.04.2019

Објавувањето на новите прислушувани разговори ќе биде предмет на истрага која што ќе ја водат Министерството за внатрешни работи во координација со Јавниот обвинител, велат од МВР за „Фокус“.

МВР отвора истрага за прислушуваните разговори кои се појавија на социјалните мрежи

Локално - 19.04.2019

Министерството за внатрешни работи (МВР) отвора истрага за прислушуваните разговори кои вчера и денес почнаа да се појавуваат на интернет. „Согласно надлежностите започната е истрага во врска со објавените телефонски разговори.

СЈО, ЈО и МВР го истражуваат објавувањето на новите „бомби“

Магазин - 19.04.2019

Специјалното и редовното Јавно обвинителство отвораат истраги за новите „бомби“ кои вчера одекнаа на руската социјална мрежа „vk.coм“. „Согласно надлежностите започната е истрага во врска со објавените телефонски разговори.

Молк околу новите бомби кои беа објавени вчера

Антропол - 19.04.2019

Само неколку дена пред претседателските избори, на руската социјална мрежа „Вконтакти“, објавени се прислушувани разговори на поранешни и сегашни функционери, аналитичари и претставници на јавни фирми.

МВР во соработка со ОЈО отворија истрага за бомбите

1tv - 19.04.2019

Министерството за внатрешни работи во соработка со Јавното обвинителство отвориле истрага за објавените прислушувани разговори на социјалните медиуми. Oд МВР велат дека во тек е истрага и дека јавноста дополнително ќе биде информирана.

Уште две прислушувани „бомби“ се објавени

24Инфо - 19.04.2019

Уште две прислушувани „бомби“ се објавени Вчера низ медиумите одекна веста за прислушуваните разговори објавени на руска друштвена мрежа од корисник под псевдоним „Илија Громовник“ . Во снимките учествуваат и се споменуваат Фрчкоски, Црвенковски, ...

Со свој камен по глава: Наводните нови „бомби“, како порачани за изборите, но сведочат и за тоа што Груевски не го ...

Бриф - 19.04.2019

Деновиве на интернет како порачани за изборите се појавија наводни нови „бомби“ и тоа поставени на руска социјална мрежа. Иако не е откриена временската рамка кога се снимени, сепак познатите ликови на претходната власт се присутни во разговорите, а ...

Објавени уште две прислушувани „Бомби“

Слободен Печат - 19.04.2019

Новите видеа се насловени „Јово Превара“ и „Комитети“. Откако вчера на итнернет се објавија нови прислушувани разговори , сега „Илија Громовник“ објавил уште две други. Новите видеа се насловени „Јово Превара“ и „Комитети“.

Поставени две нови „бомби“ од Илија Громовник

Локално - 19.04.2019

Нови видеа насловени како „Јово Превара“ и „Комитети“ се поставени на Јутуб од корисникот „Илија Громовник“. Двете следат ден откако на руската социјална мрежа „вконтакте“ се појавија четири снимени разговори.

Се бара газдата на новите „бомби“

Слободен Печат - 19.04.2019

За текот на истрагата јавноста дополнително ќе биде информирана, велат од МВР. Министерството за внатрешни работи информира дека во координација со Јавниот обвинител почната е истрага во врска прислушувани телефонски разговори што вчера беа објавени ...

Молк околу новите „бомби“: Кој ги „тресе“ партиите пред избори?

Фактор - 19.04.2019

Само неклку дена пред претседателските избори во Северна Македонија, на руската социјална мрежа „Вконтакти“, се објавени прислушувани разговори на поранешни и сегашни функционери, аналитичари и претставници на јавни фирми.

(АУДИО)Објавени нови две „бомби“ од Илија Громовник

ММС - 19.04.2019

Новите видеа се насловени „Јово Превара“ и „Комитети“, поставени се на Јутуб, од корисникот под име Илија Громовник. Овие две следат еден ден откако на руската социјална мрежа „вконтакте“ се појавија четири снимени разговори, од истиот профил.

„Илија Громовник“ објавил уште две други прислушувани „бомби“ (АУДИО)

365 - 19.04.2019

Вчера низ медиумите одекна веста за прислушуваните разговори објавени на руската друштвена мрежа „ВКонтакте“ од анонимен корисник под псевдоним „Илија Громовник“. Во снимките учествуваат и се споменуваат Фрчкоски, Црвенковски, Спасовски, ...

Одекнаа нови „бомби“, МВР и СЈО во незгодно

Фактор - 19.04.2019

Нови два прислушувани разговори именувани како „Комитети“ и „Стојменов и Јово Превара“ се објавени денеска на руската социјална мрежа vk,com преку „Илија Громовник“, а МВР, СЈО и ОЈО веќе најавија истраги пред претседателските избори.

Нови „бомби“ на „Јутјуб“, ОЈО и МВР трагаат по објавувачот

ТВ21 - 19.04.2019

На интернет осамнаа нови прислушувани материјали. Шест таканаречени „бомби“ се објавени на профилот на извесен Илија Громовник на Јутјуб каналот. Во разговорите може да се чуе спонзорирање на кошаркарски клуб, договарање лустрација, злоупотреба на ...

Ќе има ли нови „бомби„?

еМагазин - 19.04.2019

Не е прв пат да излезат нови прислушувани разговори, или т.н. бомби, откако фајловите со прислушуваните разговори поранешната опозиција ги предаде на Специјалното јавно обвинителство (СЈО).

(АУДИО) На You tube има уште две нови „бомби„

еМагазин - 19.04.2019

На каналот You tube, „Илија громовник“, поставил уште две нови „бомби„. На каналот „бомбите“ кои вчера ги слушна за прв пат јавноста се објавени пред два дена, а на руската социјална мрежа „ВКонтакте“ вчера беа објавени само четири од нив.

Некои чудни „бомби“ на два дена пред избори: Кој е Илија Громовник?

еМагазин - 19.04.2019

Не стивнуваат реакциите во македонската јавноста по вчерашната објава на новите „бомби“ , поставени на руската социјална мрежа vk.com, (ВКонтакте), а зад чија објава беше потпишан извесен „Илија громовник“.

Новите „бомби“ се стари два дена

CivilMedia - 19.04.2019

Реакциите во јавноста по објавувањето на новите „бомби“ поставени на руска социјална мрежа ВКонтакте не стивнуваат. Дел од медиумите денеска пренесоа информација дека се објавени две нови бомби кои се однесуваат на комитетите на ВМРО-ДПМНЕ, како и ...

Нови „бомби“ објавени на интернет

Сител - 18.04.2019

Пред неколку часа нови „бомби“ се објавени на руската социјална мрежа VK.com , од корисник под псевдоним „Илија Громовник“. Станува збор за четири телефонски разговори насловени како: „Оливер и Гордана координација пред медиуми“, „Кочо и Саше го ...

Објавени нови “бомби”: Спасовски и Јанкулоска се договараат како да се постават пред медиумите?

Фокус - 18.04.2019

Пред неколку часа на интернет се појавија четири телефонски прислушувани разговори . Зад објавата потпишан е извесен „Илија громовник“, а разговорите се постирани на мрежата „Vk.com“. Во еден од разговорите наводно се гласовите на Оливер Спасовски и ...

Четири нови прислушувани разговори се појавија на интернет

Канал5 - 18.04.2019

На само еден ден пред изборниот четири нови таканаречени „бомби“, односно прислушувани телефонски разговори беа денеска објавени. Според некои од инфомрациите кои ги пренесоа медиумите тие се појавиле на руската социјална мрежа „Вконтакте“ од ...

„Бомбите“ кои се појавија на интернет не излегле од СЈО, разговорите се чуваат во сеф со посебна заштита

МКД - 18.04.2019

„Бомбите" кои на Специјалното јавно обвинителство му ги предаде СДСМ се на безбедно и не постои можност, ниту шанса некој да ги изнесе од објектот на СЈО, а уште помалку од нив да се направи копија.

Нови „политички бомби“ осамнаа на интернет и на фејсбук

24 Вести - 18.04.2019

Нови бомби осамнаа на интернет. На анонимниот профил под псевдоним „Илија Громовник” на социјалната мрежа „ВИ-контакт” се пуштени четири прислушувани разговори. Насловени се како разговори за местење лустрација, грчки фирми, ЕЛЕМ.

„Бомбите“ станаа дел од политичкиот фолклор

Р.С.Европа - 18.04.2019

Нема кој нема прислушувани разговори кои можат да се користат за уценување, а особено се корисни пред избори, кога се праќа пораката- „знам нешто за тебе“. Дел аналитичари се сомневаат дека новите „бомби“ може да влијаат на изборите.

Нови прислушувани разговори се објавени на интернет

Press24 - 18.04.2019

4 телефонски разговори , пред неколку часа се објавени на мрежата „Vk.com“ под хаштагот „Чичо“ и „Македонија“, од извесен корисник „Илија громовник“. Во првиот разговор се слуша гласот за кој што пишува дека е на порнаешниот претседател Бранко ...

Нови „бомби“ на интернет: Спасовски и Јанкуловска се договараат што да зборат пред медиумите?

Вечер - 18.04.2019

На веб-страница „вк.ком“, на профилот на извесен „Илија Громовник“ под хаштагот „Чичо“ и „Македонија“се објавени четири нови прислушкувани разговори на познати политичари и функционери за македонската јавност.

На интернет објавени четири прислушувани разговори

Макфакс - 18.04.2019

На интернет пред неколку часа објавени се четири телефонски прислушувани разговори . Зад објавата стои извесен корисник „Илија громовник“, а разговорите се објавени на мрежата „Vk.com“ под хаштагот „Чичо“ и „Македонија“ Во првиот разговор се слуша ...

Нови „бомби“ осамнаа на интернет за Фрчковски, Црвенковски, Јанкуловска, Спасовски

Алфа - 18.04.2019

Нови „Бомби“ се објавени на интернет пред неколку часа. Првично, на руската социјална мрежа VK.com, од корисник под псевдоним „Илија Громовник“. Станува збор за четири телефонски разговори насловени како: „Оливер и Гордана координација пред ...

МВР почна да го бара објавувачот на прислушкуваните разговори

А1 On - 18.04.2019

Министерството за внатрешни работи во координација со Јавното обвинителство започна да истражува кој ги објавува новите прислушкувани разговори на социјалните мрежи, потврдуваат оттаму за „А1он“.

На интернет објавени четири прислушувани разговори

24Инфо - 18.04.2019

На интернет пред неколку часа објавени се четири телефонски прислушувани разговори . Зад објавата стои извесен корисник „Илија громовник“, а разговорите се објавени на мрежата „Vk.com“ под хаштагот „Чичо“ и „Македонија“ Во првиот разговор се слуша ...

На интернет објавени четири прислушувани разговори

Точка - 18.04.2019

На интернет пред неколку часа објавени се четири телефонски прислушувани разговори. Зад објавата стои извесен корисник „Илија громовник“, а разговорите се објавени на мрежата Vk.com под хаштагот „Чичо“ и „Македонија“.

Објавени нови „Бомби“ на интернет

Независен - 18.04.2019

Пред неколку часа нови бомби осамнаа на интернет. На анонимен профил под псевдоним „И лија Громовник ” на социјалната мрежа „В и-контакт ” се пуштени четири прислушувани разговори. Насловени се како разговори за местење лустрација, грчки фирми, ЕЛЕМ.