TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Браво за Рикиардо, победи во Монако иако имаше проблем со моторот 50 круга!

МКД - 27.05.2018

Даниел Рикиардо конечно се радува на победа во Монако, Австралиецот попладнево имаше неверојатна трка и мина прв низ целта и покрај тоа што 50 круга имаше проблем со моторот Перфектен викенд за Даниел Рикиардо во Монако, возачот на Ред Бул беше ...

Рикиjардо победи, му одолеа на Фетел

SportMedia - 27.05.2018

Даниел Рикijардо е победник на трката за Големата награда на Монако што се возеше во Монте Карло. Ова му е седма победа во кариерата а втора сезонава на Австралиецот кој вози за Ред бул. Ова е јубилејна 250.

Даниел Рикардо победник на Гранд-прито во Монако

Сител - 27.05.2018

Даниел Рикардо е победник на 6-татат трка во Формула 1 шампионатот која се возеше попладнево низ улиците на Монте Карло, за големата награда на Монако. До својата втора овосезонска победа возачот на Ред Бул стигна пред Германецот, Себастијан Фетел ...

Рикардо триумфираше на трката во Монако!

Sport 1 - 27.05.2018

Возачот на Ред бул, Даниел Рикардо, триумфираше на шестата трка сезона во Формула 1, која се возеше во Монте Карло за Големата награда на Монако. Австралијанецот на улиците на Монте Карло стигна до втората победа сезона, односно седма во кариерата, ...

Рикиардо ја претвори пол-позицијата во своја прва победа во Монако

Дерби - 27.05.2018

Даниел Рикиардо од тимот на Ред Бул е победник на трката за Големата награда на Монте Карло, трансформирајќи ја пол-позицијата во сигурна победа. Австралискиот пилот не направи ниту една грешка со која евентуално неговите ривали ќе беа во позиција ...

Рикиардо е новиот „Ф1 принц на Монако“

Екипа - 27.05.2018

Даниел Рикиардо успеа да триумфира на денешната трка што се возеше за Големата Награда на Монако, максимално користејќи ја пол-позицијата по извонредното вчерашно издание во квалификациите.

Рикиардо со перфектен викенд во Монте Карло, Фетел пред Хамилтон на пиедесталот

Gol.mk - 27.05.2018

Даниел Рикиардо со својот Ред Бул е победник на трката во Монте Карло за второ сезонско славје во Формула 1 шампионатот. Австралиецот се израмни по бројот на победи оваа година со Себастијан Фетел и Луис Хамилтон, кои го комплетираа пиедесталот на ...

Рикардо ја освои големата награда на Монако

Sport M - 27.05.2018

Возачот на тимот на Ред Бул, Даниел Рикардо, денеска ја освои големата награда на Монако. Уште од тренинзите ја покажа неговата доминација, беше најдобар и ја освои пол позицијата. Зад него заврши возачот на Ферари, Фетел, а третото место од ...

Астрономската сума која Хамилтон ја сака за да го продолжи договорот со Мерцедес

Gol.mk - 27.05.2018

Минатата година ја врати титулата во Формула 1 во свои раце, а моментално е еден од најдоброплатените пилоти во шампионатот. Луис Хамилтон од Мерцедес е огромен фаворит за шампионскиот трофеј и во тековната сезона, а германската екипа сака да го ...

Дежа ви за Ферстапен: Возачот на Ред Бул заврши во оградата идентично како пред две години (Видео)

Дерби - 26.05.2018

Макс Ферстапен го оштети болидот на последниот тренинг на патеката во Монако и не можеше да се бори за пол-позицијата за оваа Формула 1 трка, а на крајот се покажа дека овој свијок е навистина малерозен за холандскиот пилот.

Даниел Рикардо победник на Гранд-прито во Монако

+инфо - 27.05.2018

Даниел Рикардо е победник на 6-татат трка во Формула 1 шампионатот која се возеше попладнево низ улиците на Монте Карло, за големата награда на Монако. До својата втора овосезонска победа возачот на Ред Бул стигна пред Германецот, Себастијан Фетел ...

Рикиардо најбрз во Монако за втора пол-позиција во кариерата!

МКД - 26.05.2018

Даниел Рикиардо доминацијата од слободните тренинзи ја преточи во пол-позиција, Австралиецот со рекорден круг низ улиците на Монте Карло се избори за првото стартно место Даниел Рикиардо се радува на втората пол-позиција во кариерата.

Рикардо триумфално низ Монте Карло

Вечер - 27.05.2018

Возачот на Ред бул, Даниел Рикардо, триумфираше на шестата трка сезона во Формула 1, која се возеше во Монте Карло за Големата награда на Монако. Австралијанецот на улиците на Монте Карло стигна до втората победа сезона, односно седма во кариерата, ...

Рикардо ќе стартува прв во Монако

А1 On - 26.05.2018

Даниел Рикардо со Ред Бул ја освои пол позицијата за утрешната трка за Големата награда на Монако во Формула 1. Австралиецот беше незадржлив во денешните квалификации, откако го подобри рекордот на патеката со 1:10.810 и беше единствениот кој извозе ...

Рикиардо издоминира и стигна до пол-позиција во Монте Карло

Дерби - 26.05.2018

Трката за Големата награда на Монако секогаш се доживува со посебен почест меѓу големите фанови на Формула 1, а ова попладне ги дознавме резултатите од квалификациите во кои како и на сите тренинзи, најбрз беше Даниел Рикиардо.

Пол позиција за Рикардо и рекорд на патeката во Монте Карло

Sport 1 - 26.05.2018

Возачот на Ред бул, Пол Рикардо, шестата овосезонска трка во Формула 1 шампионатот ќе ја започне од пол позицијата, по одличниот денешен настап на квалификациите. Грешката која во третиот круг ја направи Макс Ферстапен го чинеше Ред бул да има ...

Рикиардо до пол-позицијата во Монте Карло

Екипа - 26.05.2018

Даниел Рикиардо со извонредно возење се избори за пол-позицијата за утрешната трка за ГН на Монако, откако возачот на Ред бул со перфектен круг ги остави зад себе најголемите ривали. Австралиецот стигна со стил до петтата пол-позиција во кариерата, ...

Даниел Рикиардо прв ќе тргне од стартот, Верстапен последен во Монте Карло

Gol.mk - 26.05.2018

Даниел Рикиардо ќе тргне од пол-позицијата на утрешната трка за ГН на Монако низ улиците на Монте Карло, откако ги остави зад себе најголемите ривали со перфектни квалификации. Себастијан Фетел зад Австралијанецот заостана 0,2 секунди, а трет ќе ...

Рикиардо од пол позиција стартува во Монте Карло

СуперСпорт - 26.05.2018

Пилотот на Ред Бул Рејсинг, Даниел Рикиардо ќе ја предводи колоната на стартот на трката во Монте Карло за Големата награда на Монако. Рикиардо буквално доминираше на квалификациите успевајќи три пати да го собори рекордот на патеката.

Ред Бул останува најбрз во Монако но Верстапен се заби во оградата (ВИДЕО)

МКД - 26.05.2018

Ред Бул ја задржа предноста во однос на Мерцедес и Ферари во пресрет на квалификациите, но Маркс Верстапен скапо ја плати грешката и се заби во оградата Овој викенд на програмата во Формула 1 е најпрестижната трка на календарот, ГН на Монако.

ПОЛ ПОЗИЦИЈА ЗА РИКИЈАРДО: Плус и рекорд на патеката во Монте Карло!

SportMedia - 26.05.2018

Грешката во третиот тренинг која ја направи Макс Ферстапен ги тргна шансите Ред Бул да ги има двете најдобри стартни места пред трката за Големата награда на Монако, која ќе се вози во недела на пладне низ улиците на Монте Карло.

ВИДЕО: Повторно лудиот Макс предизвика прекин – овој пат на тренинзите

Спортклуб - 26.05.2018

Многупати оваа сезона, како и претходната, возачот на Ред Бул Рејсинг, Макс Верстапен, бил виновник за многу инциденти на патеката. Денеска се одржуваат квалификациите на тесната патека во Монако, или Монте Карло, а на последните тренинзи непосредно ...

Рикјардо на пол-позицијата во Монако, Ферстапен не ни стартуваше!

TopSport - 26.05.2018

Даниел Рикјардо стигна до блескава пол-позиција на Монако ГП, откако неговиот клупски колега од Ред бул ги пропушти квалификациите по судирот на тренингот во кој го оштети болидот. Рикјардо беше најбрз во првите две квалификациски сесии, додека ...

Рикардо на пол-позиција во Монако

Стандард - 26.05.2018

Даниел Рикардо ќе стартува за втор пат во кариерата од пол-позицијата во Монако утре, откако денеска не остави и малку шанса на своите ривали и запиша рекорд на патеката од 1:10.810. Втората позиција ја зазеде Себастијан Фетел, кој ги претекна Луис ...

Најбрз и на квалификациите – пол позиција за Рикардо

Sport M - 26.05.2018

Покрај тренинзите, Даниел Рикардо доминираше и на квалификациите за утрешната трка, и ја освои пол позицијата за големата награда на Монако. Возачот на Ред Бул го извози најбрзиот круг за 1:10.810.

ВИДЕО: Доминација на Ред Бул на тренинзите, но за Верстапен не заврши се баш најдобро

Sport M - 26.05.2018

Возачите на Ред Бул доминираа и на третиот слободен тренинг. Даниел Рикардо го извози најбрзиот круг на денешниот тренинг со време од 1:11.786, а веднаш зад него се најде неговиот тимски колега, Макс Верстапен кој постигна време од 1:11.787.

Ферстапен продолжува да се удира! (видео)

TopSport - 26.05.2018

Макс Ферстапен никако да ја врати формата од минатата сезона, откако на третиот слободен тренинг пред квалификациите во Монако успеа да го „здроби“ својот Ред бул, додека неговиот колега Даниел Рикјардо беше најбрз.

Розберг: Мислев да се вратам, но ми помина за пет секунди

TopSport - 25.05.2018

Поранешниот светски шампион, Нико Розберг признава дека размислувал за кам-бек во Ф1, но дека тоа траело само „пет секунди“ кога го возеше неговиот В07 болид во Монако. Нико, заедно со својот татко Кеке Розберг, двајцата поранешни шампиони, имаа ...

Рикјардо на пол-позицијата во Монако, Ферстапен не ни стартуваше!

Макфакс - 26.05.2018

Даниел Рикјардо стигна до блескава пол-позиција на Монако ГП, откако неговиот клупски колега од Ред бул ги пропушти квалификациите по судирот на тренингот во кој го оштети болидот. Рикјардо беше најбрз во првите две квалификациски сесии, додека ...