TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Шефилд не се предава, Џагиелка со црвениот картон на чекор од историја

Спортманија - 03.03.2021

Јуначка победа на „фенерџијата“ на табелата во Премиерлигата. Шефилд јунајтед ја совлада Астон Вила со 1-0, во меч од Премиерлигата на кој домашните повеќе од половина час играа со човек помалку на терен, но успеаја да ја зачуваат минималната ...

ВИДЕО: Вила падна кај фенерџијата, Барнли ги сопре „лисиците“

Gol.mk - 03.03.2021

Екипата на Шефилд Јунајтед забележа победа против Астон Вила (1-0) со која го продолжи премиерлигашкиот сон за спас во кој е минимален, ама сепак постои. Домашниот тим беше подобар во првото полувреме, диктираше темпо на игра и заслужено имаше ...

Шефилд јунајтед до победа против Астон Вила, Барнли и Лестер ги поделија бодовите (ВИДЕО)

24Фудбал - 03.03.2021

Денешните предвидени натпревари во рамките на 26 коло од Премиерлигата ќе се комплетираат со дуелот помеѓу Кристал Палас и Манчестер јунајтед, а предвиденото коло се затвора утре. Шефилд Јунајтед дојде до минимална но мошне значајна победа од 1-0 ...

ВИДЕО: Шефилд Ј. ја шокираше Астон Вила, Барнли освои бод

Sport M - 03.03.2021

Последнопласираниот Шефилд јунајтед славеше минимална победа од 1-0 против Астон Вила во рамки на 29.коло во Премиерлигата. Шефилд Јунајтед дојде до минимална но мошне значајна победа од 1-0 против Астон Вила на домашен терен, со тоа што составот ...

Шефилд Ј. ја шокираше Астон Вила, Лестер само со бод кај Барнли (ВИДЕО)

SportMedia - 03.03.2021

Лестер не успеа да ги освои трите бода на вечерашното гостување кај Барнли и одигра само 1:1 со што вече два меча едноподруго, момците на Брендан Роџерс не знаат за победа. Домашните поведоа уште во 4-та минута, откако Видра го совлада Шмајхел и на ...

ВИДЕО: Шефилд Јунајтед со шок за Астон Вила, Барнли освои бод против Лестер

Дриблинг - 03.03.2021

Фудбалерите на Шефилд Јунајтед ја прекинаа низата без победа откако славеа против Астон Вила со 1:0 во 29 коло од Премиер лигата. МекГодрик го постигна единствениот гол на натпреварот во 30 минута, домаќинот мечот го заврши без исклучениот Јагјелка ...

Шефилд ја изненади Астон Вила, Лестер ремизираше со Барнли (ВИДЕО)

Sport 1 - 03.03.2021

Последнопласираниот Шефилд јунајтед славеше минимална победа од 1-0 против Астон Вила во рамки на 29.коло во Премиерлигата. Единствениот погодок за „фенерџија“ го постигна Дејвид МекГолдрик во 30-тата минута од натпреварот.

Лестер само до бод на гостувањето кај Барнли (ВИДЕО)

Екипа - 03.03.2021

Лестер Сити одигра нерешено 1-1 на гостувањето кај Барнли во 29. коло во англиската Премиер-лига. Домаќините поведоа со 1-0 со голот на Видра во 4. минута, додека конечните 1-1 ги постави Келеши Ихеначо со прекрасен гол во 34. минута.

Ливерпул спрема „бомбастичен“ трансфер

Спортски - 03.03.2021

Како што пренесуваат англиските медиуми, Ванијалдум на лето ќе го напушти Ливерпул, а веќе се најавува кој би можел да го замени. Најголема желба на Клоп и раководството е капитенот на Астон Вила и репрезентативец на Англија, Џек Грилиш .

Грилиш мора да ја напушти Астон Вила за да докаже дека е врвен играч

24Фудбал - 03.03.2021

Легендата на Манчестер јунајтед, Пол Сколс смета дека ѕвездата на Астон Вила, Џек Грилиш во летниот преоден рок треба да ја напушти Астон Вила и да се пресели во некој од најголемите англиски клубови.