TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Откорнати покриви и дрвја низ Скопје од силниот ветер, екипи на општините и Град Скопје се на терен

Сакам да кажам - 27.02.2020

Од силниот ветер кој вечерва го зафати Скопје откорнати се покриви на згради на повеќе локации низ градот. Исто така паднати се и дрвја на повеќе локации. Булеварот Партизански одреди во Карпош 4 е блокиран од покриви кои се откорнати од околните ...

(ГАЛЕРИЈА) Силниот ветер во Скопје откорна дрвја и покриви

360 степени - 27.02.2020

Поради силниот ветер кој ноќва го зафати Скопје, дел од крововите на зградите и лимени огради се најдоа на булеварот Партизански одреди. Голема штета има низ општина Карпош, од каде граѓаните и локалните власти на социјалните мрежи објавуваат ...

Фото: Вечерва силниот ветер корнеше покриви од згради во Скопје

24Инфо - 27.02.2020

Вечерва силниот ветер корнеше покриви од згради во Скопје Силниот ветер во Скопје направи хаос низ улиците и булеварите, а го блокираше и сообраќајот. На главниот скопски булевар, каде има најмногу сообраќај, Партизански одреди, паднати се кровови ...

ВИДЕО: Покриви од згради излетаа на Партизанска по силниот ветер

А1 On - 27.02.2020

Покриви во згради завршија на булеварот Паризански одреди, во Карпош 4, кај трговскиот центар Антико. Ова доаѓа по силните ветрови кои го зафатија Скопје, а кои траеа подолг времнески период.

Ветерот во Скопје направи хаос, откорна и кровови (Фото)

MakPress - 27.02.2020

Силен ветер го зафати главниот град доцна вечерва. Според првичните информации, ветерот на одредени моменти достигнувал брзина и до 70км на час, а на социјалните мрежи веќе се споделуваат слики од настанати штети.

ВИДЕО + ГАЛЕРИЈА: Паднати кровови, оштетени автомобили, откорнати дрва низ Скопје

Либертас - 27.02.2020

Силниот ветер вечерва во Скопје направи штети низ градот. Големи дрвја се извадени со корени, а оштетени се повеќе ...

Кров одлета на Партизанска од силниот ветар (фото)

Пулс24 - 27.02.2020

Кров одлета на Партизанска од силниот ветар (фото). Силниот ветар причини штета во Скопје вечерва. Партизанска за кратко беше блокирана. Има и откорнати ...

Шилегов: Силниот ветер на моменти ќе достигне и удари над 70км на час, внимавајте!

Бриф - 27.02.2020

Се очекува дека силниот ветер кој што дува во градот, на моменти ќе достигне и удари над 70км на час. Екипите се веќе излезени на терен и започнавме со отстранување на одлетаните покриви и паднатите дрвја.

Фото: Силниот ветер откорна кровна конструкција од зграда, Партизанска блокирана

Скопје инфо - 27.02.2020

Булеварот „Партизански одреди“ во населбата Карпош 4 вечерва е блокиран. Силниот ветер откорна кровна конструкција која падна на коловозот. Граѓаните на социјалните мрежи ја споделија фотографијата и апелираат до возачите да бидат максимално ...

Откорнати кровови на згради во Скопје од силниот ветер

Фокус - 27.02.2020

Како последица на силниот ветер кој вечерва дува во Скопје беа откорнати неколку покриви на згради во Карпош, а дел од нив завршија на булеварите. Градоначалникот на Карпош, Стефан Богоев објави дека екипи се на терен и работат на расчистување.

Шилегов: Се очекува дека силниот ветер на моменти ќе достигне и удари над 70км на час. Состојбата се прати и се ...

iPortal - 27.02.2020

Доцна вечерва, по силниот ветер во Скопје, со своја реакција и апел се јави градоначалникот Петре Шилегов. “Се очекува дека силниот ветер кој што дува во градот, на моменти ќе достигне и удари над 70км на час.

Ветрот откорна покриви на згради во Карпош

Република - 27.02.2020

Силниот ветеркој беснее низ Скопје ноќва откорна неколку кровови на згради во Карпош. Како резултат на силниот ветер, отстранети се кровни површини на неколку згради низ Карпош. Сите наши комунални служби излегуваат на терен, со цел справување со ...

ГАЛЕРИЈА: Започнавме со отстранување на одлетаните кровови и паднатите дрва

Либертас - 27.02.2020

-Се очекува дека силниот ветер кој што дува во градот, на моменти ќе достигне и удари над 70км на час. Екипите се веќе излезени на терен и започнавме со отстранување на одлетаните кровови и паднатите дрва.

Екипи на Град Скопје ги отстрануваат последиците од силниот ветер

AKO - 27.02.2020

,,Се очекува дека силниот ветер кој што дува во градот, на моменти ќе достигне и удари над 70км на час. Екипите се веќе излезени на терен и започнавме со отстранување на одлетаните покриви и паднатите дрва.

Шилегов: Силниот ветер на моменти ќе достигне и удари над 70км на час, внимавајте!

24Инфо - 27.02.2020

Шилегов: Силниот ветер на моменти ќе достигне и удари над 70км на час, внимавајте! Се очекува дека силниот ветер кој што дува во градот, на моменти ќе достигне и удари над 70км на час. Екипите се веќе излезени на терен и започнавме со отстранување ...

Силниот ветер откорна кровна конструкција од зграда, Карпошани загрижени

Точка - 27.02.2020

Булеварот „Партизански одреди“ во населбата Карпош 4 вечерва е блокиран, пренесува Скопје Инфо. Силниот ветер откорна кровна конструкција која падна на коловозот. Граѓаните на социјалните мрежи ја споделија фотографијата и апелираат до возачите да ...

Силен ветер во Скопје вечерва корнеше покриви од згради и дрва (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен Печат - 27.02.2020

Силен ветер вечерва го зафати Скопје, а според дел од фотографиите на социјалните мрежи, откорнати се покриви од згради и дрва. „Блокирана Партизанска во Карпош 4 кај Палма, внимавајте“, коментираа граѓани на Фејсбук.

Шилегов и екипите на градот се на терен по невремето во Скопје

24Инфо - 27.02.2020

Градоначалникот Шилегов и екипите на градот се на терен по невремето во Скопје Од силниот ветер кој вечерва го зафати Скопје откорнати се покриви на згради на повеќе локации низ градот. Исто така паднати се и дрвја на повеќе локации.

Откорнат кров на зграда на Партизанска, уништени автомобили – Страшно невреме го зафати Скопје (ФОТО)

Скопје24 - 27.02.2020

Како последица на силниот ветер кој вечерва дува во Скопје беа откорнати неколку покриви на згради во Карпош, а дел од нив завршија на булеварите. Градоначалникот на Карпош, Стефан Богоев објави дека екипи се на терен и работат на расчистување.