TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Јелена Карлеуша во необична креација за декември: Зад истата се потпишува самата таа

Женски магазин - 08.12.2021

Што ќе кажете за дизајнерските способности на пејачката? Судејќи по сѐ, Јелена Карлеуша повеќе нема да биде само пејачка, туку од следната година ќе биде и модна дизајнерка. Пејачката Јелена Карлеуша пристигна на прес-конференцијата по повод ...

Фото: Јелена Карлеуша во необична комбинација

Канал5 - 07.12.2021

Поп ѕвездата Јелена Карлеуша го најави новогодишниот настап во клубот Казина, а изданието во кое се појави ги воодушеви сите присутни. Јелена во клубот се појави во многу необична комбинација на облека, која го привлече вниманието на присутните.

„Ќе бидам облечена, а потполно гола, покриена, а нема да имам ништо“ – Карлеуша подготвена за Нова Година

ММС - 07.12.2021

Пејачката Јелена Карлеуша денес во Белград одржала прес конференција за да соопшти дека за дочекот на Нова Година ќе настапи пред Собранието. Таа се појавила во комбинација на гардероба за која рекла дека самата ја дизајнирала.

Само таа може да го носи ова – Карлеуша се појави во фустан кој сама го дизајнирала, претпоставувате колку провокативен ...

Курир - 07.12.2021

Српската пејачка Јелена Карлеуша денес повторно е топ вест во српските медиуми поради тоа што се појави на настан во креација која самата ја има создадено. Имено пејачката била облечена во бел долг фустан со огромно деколте и отворен дел кај ...

Болката за нејзината мајка не поминува: Карлеуша се потсети на Дивна од периодот кога ја водеше борбата со опасната ...

Вистина.мк - 07.12.2021

Дивна Карлеуша почина на 3 март 2019 година по борбата со опасната болест. Нејзината ќерка Дивна Карлеуша одвреме – навреме на социјалните мрежи знае да сподели спомени од нејзината мајка.

Јелена Карлеуша ја откри тајната на убавиот изглед: Никогаш во животот не сум пиела кафе

Во Центар - 06.12.2021

Јелена Карлеуша е позната по тоа што не јаде месо, но сепак не ги избегнува сите намирници од животинско потекло. Здравјето апсолутно и само на уста влегува. Вие сте здрави колку што се храните здраво.