TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Роналдо го удри Џонс – влета Ван Дајк (ВИДЕО)

SportMedia - 25.10.2021

Ливерпул вчера го понижи Манчестер Јунајтед на „Олд Трафорд“ со 5-0. Овој пораз тешко му падна на Кристијано Роналдо, кој кон крајот на првото полувреме тоа го покажа со неспортски потег. Тој го турна Португалецот, но на голема среќа ситуацијата не ...

Поранешниот дефанзивец на Јунајтед заврши во болница по натпреварот на „црвените ѓаволи“ со Ливерпул (ФОТО)

Курир

Пророк: Легенда на „ѓаволите“ ја предвиде катастрофата против Ливерпул!

СуперСпорт

ВИДЕО: Незадоволните фанови го празнеа „Олд Трафорд“ по петтиот гол на Ливерпул

Gol.mk

Сколс брутално подбра голема ѕвезда на Јунајтед: Не треба да го облече црвениот дрес после ова!

Дерби

Пол Сколс како пророк: Го предвиде резултатот на Јунајтед против Ливерпул

Спортклуб

Зборовите на Роналдо по шамарот од Ливерпул болат повеќе од срамот на „Олд Трафорд“

Локално

Курир Zoom Точка Денешен Бриф Дриблинг Дерби Gol.mk

ВИДЕО: Роналдо неспортски го удри Џонс, а потоа се појави Ван Дајк

Sport M - 25.10.2021

Ливерпул синоќа го понижи Манчестер Јунајтед на Олд Трафорд со 5:0. Љубителите на фудбалот вчера можеа да уживаат во најголемото англиско дерби, но сигурно никој не можеше да очекува каков срам ќе доживеат „црвените ѓаволи“ пред своите навивачи.

Роналдо по дебаклот со Ливерпул: Самите сме одговорни, нашите навивачи заслужуваат многу повеќе

Нова ТВ

Роналдо по дебаклот: Навивачите заслужуваат подобро од ова

Спортски

Роналдо: Дојде време…., навивачите заслужуваат многу повеќе!

Екипа

Роналдо искрен: Дојде време! Навивачите заслужуваат многу подобро!

СуперСпорт

Се јави и Роналдо по дебаклот од 0:5

Спортманија

Роналдо по дебаклот со Ливерпул: Самите сме одговорни, нашите навивачи заслужуваат многу повеќе

24 Вести

OhridNews Бриф Република Опсервер iPortal Lider Денешен Фокус

Солскјер: Ова е најцрниот ден откако дојдов во Манчестер Јунајтед!

Gol.mk - 25.10.2021

Оле Гунар Солскјер ќе работи под исклучително висок притисок во наредниот период. Секој нов кикс на Манчестер Јунајтед ќе значи потенцијален отказ за норвешкиот стратег. Ливерпул му зададе голем удар на ривалот и победи со неверојатни 0-5 на „Олд ...

Роналдо се јави по дебаклот од Ливерпул: Навивачите не го заслужуваат ова

Sport 1

ВИДЕО: Навивачите на Јунајтед му простија на Солскјер, бараа автограми по поразот од 5-0!

Курир

Фудбалерите на Манчестер јунајтед добија брутални оценки

24Фудбал

Солскјер нема намера да даде отказ, верува во себе и тоа што го работи

Дриблинг

Солскјер нема намера да даде отказ, верува во себе и тоа што го работи

Курир

Солскјер нема намера да даде отказ, верува во себе

Нетпрес

24Фудбал Курир МКД Слободен Печат Sport 1 Дерби Екипа Спортклуб

Фердинанд од болница го следеше срамот на Манчестер: Ме испратија во шок соба

Спортклуб - 25.10.2021

Во големото дерби, Манчестер Јунајтед вчера доживеа срам против Ливерпул, кој славеше со дури 5:0. Поранешен член на Манчестер, миленик на навивачите, Рио Фердинанд од болничкиот кревет го следеше натпреварот како што објави Тој не ги откри ...

Фердинанд од болница го следеше срамот на Манчестер: Ме испратија во шок соба

Курир

Фергусон никогаш не бил толку разочаран, навивачите заминуваат од „Олд Трафорд“ (ВИДЕО)

Sport 1 - 24.10.2021

Манчестер јунајтед игра еден од најлошите натпревари во последниот период, па се наоѓа пред дебакл против големиот ривал Ливерпул, а тажната сцена на теренот мора да ја гледа легендарниот Сер Алекс Фергусон.

Нереални сцени на „Олд Трафорд“: навивачите бегаат од кошмарот (Фото)

Спортманија